Startup ve KOBİ’lerin Sesini Yükseltme Girişimi: Faselis Growth

Faselis, startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin basın bültenlerini medyaya hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırabilmelerine yardımcı olan Faselis Growth isimli yeni hizmetini hayata geçirdi. Detaylar haberimizde..

Yeterli kaynağı ve birikimi olmadığı için şimdiye kadar medya mensuplarına erişemeyen ve kendisiyle ilgili haberleri gazetecilere ulaştıramayan KOBİ’ler ve startup firmaları Faselis Growth ile medyada seslerini duyurma imkanına kavuşuyor.

Faselis, startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin basın bültenlerini medyaya hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırabilmelerine yardımcı olan Faselis Growth isimli yeni hizmetini hayata geçirdi.

Startup şirketleri ve küçük ölçekli işletmeler genellikle halkla ilişkiler için bir iletişim ajansıyla çalışacak yeterli bütçeyi ayıramıyor. Bunun yerine yeterli deneyim ve araçlar olmadan tüm bu süreci kendi başlarına yürütmeye çalışıyorlar. Çoğunlukla da birkaç başarısız deneme sonrasında pazarlama süreçleri için hayati öneme sahip halkla ilişkileri bir kenara bırakmak zorunda kalıyorlar.

Bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlayan Faselis, startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin işlerini kolaylaştırarak onların medya ile iletişimlerini kendi başlarına yürütmelerine yardımcı olacak Faselis Growth’u geliştirdi.

Faselis Growth, basın bültenlerini medya kuruluşlarına iletmenin yanı sıra bu konuda hiç tecrübesi olmayan kişilerin bile kendi firmalarıyla ilgili basın bültenleri yazmalarını kolaylaştıran araçlar sunuyor.

Faselis Growth’un sunduğu avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Faselis Growth Basın Bülteni Sihirbazıyla hikayelerini doğru şeklide bir basın bülteni haline getirebilme,
  • İletişim çalışmalarını kendi sektörlerine yönelik en önemli yayınlar üzerine odaklama. Bu sayede basın bültenlerini rastgele tüm yayınlara göndermek yerine kendileriyle ilgili en doğru yayınlara ve en doğru gazetecilere ulaştırma,
  • Basın bültenlerini gönderim öncesinde inceleyen Faselis uzmanları sayesinde standartlara uygun, doğru bir şekilde hazırlanmış basın bültenleri gönderme
  • Mesajlarını beş ayrı dilde 27 ülkeden oluşan bir medya ağına ulaştırma,
  • Basın bülteni gönderimini ayrıntılı bir şekilde takip ederek, hikayeleriyle en çok ilgilenen yayınları ve gazetecileri belirleyip basınla ilişki kurma ve geliştirme.

Faselis CEO'su Aydın Sün, neden Faselis Growth gibi bir platform geliştirme ihtiyacı duyduklarını kısaca şöyle açıkladı: "11 yılı aşkın bir süredir kurumlara ve Halkla İlişkiler ajanslarına doğru gazetecilere ulaşmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Bu süre zarfında edindiğimiz deneyim sayesinde, startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin kendi halkla ilişkiler süreçlerini yürütebilmelerini sağlayacak yeni bir çözüm geliştirmeye karar verdik. Faselis Growth adını verdiğimiz bu çözümümüz, startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin kendi hikayelerini haber değeri taşıyan basın bültenlerine dönüştürebilmelerini ve hikayeleriyle ilgilenecek doğru gazetecilere ulaştırabilmelerine yardımcı oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise gönderime hazır olmayan hiçbir basın bülteninin gazetecilere ve basın kuruluşlarına Faselis Growth üzerinden gönderilmeyeceğidir."

Startup şirketlerinin ve küçük ölçekli işletmelerin Faselis Growth’a herhangi bir ücret ödemeden, hatta kredi kartı bilgilerine dahi gerek olmadan kayıt olabileceklerini belirten Sün sözlerine şöyle devam etti: “Şirketler, basın bülteni gazetecilere ve basın kuruluşlarına gönderime tam anlamıyla hazır olduktan sonra ödeme yapacaklar.”

Faselis ayrıca, şirketlere gazetecilerin dikkatini çekecek yaratıcı basın bültenlerinin nasıl hazırlanacağını aktaran ve gazetecilerin bakış açılarını anlamalarına yardımcı olan blog sitesini yayına aldı. Faselis Blog'a blog.faselis.com adresinden ulaşılabiliyor.

Faselis Growth platformu sayesinde yeterli bütçesi olmayan startup şirketleri ve küçük ölçekli işletmeler, yüksek ücretlerle dışarıdan hizmet almak zorunda kalmadan ihtiyaç duydukları halkla ilişkiler uzmanlığına uygun fiyatlarla erişebilme fırsatı elde ediyor. Faselis Growth, küçük ölçekli işletmelere ve startup şirketlerine medya bilinirliği için eksiksiz bir çözüm sunuyor.

Faselis Growth hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.faselisgrowth.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor