EGD 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu!

EGD tarafından Kandilli Cemile Sultan Korusu'nun katkıları Garanti BBVA'nın ana sponsorluğu, Turkcell'in iletişim ve teknoloji sponsorluğu, Alternatif Bank ve Yıldız Holding'in co-sponsorluğunda gerçekleştirilen 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Detaylar Haberimizde...

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından Kandilli Cemile Sultan Korusu'nun katkıları Garanti BBVA'nın ana sponsorluğu, Turkcell'in iletişim ve teknoloji sponsorluğu, Alternatif Bank ve Yıldız Holding'in co-sponsorluğunda gerçekleştirilen 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Hem ödül alanları hem de ödülü veren jüri üyelerini tebrik eden Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, törende yaptığı konuşmasında ekonomiyle ilgili verilen ödüller ve ekonomi basınının yaptıklarının önemine işaret ederek şunları söyledi, "Burada görev alan ve yazan, objektif bir şekilde düşüncelerini aktaran, verilere göre hareket eden ekonomi basınındaki değerleri kardeşlerimizin ortaya koyacakları performans, Türkiye'ye karşı oluşturulmuş olan bu büyük algı operasyonunda aslında dönüşümünü sağlayacak ve gerçeklerle hem toplumu hem de uluslararası arenadaki her türlü paydaşı buluşturacak bir durum ortaya çıkaracaktır. 17 yıldır ülkede gerçekleşen o büyük değişimi bizzat yaşayan insanlar olarak ona göre hareket etmemiz gerekirken özellikle uluslararası arenada ve onların şu andaki temsilcileri konumundaki birtakım odaklar algı operasyonlarıyla ülkedeki bu büyük değişimi, şu anda yaşadığımız o olağanüstü atmosferi maalesef bozacak algı operasyonları yapıyorlar. Bu algı operasyonlarının üstesinden gelmek ve özellikle algı operasyonlarının ortaya koyduğu kötümser havayı ortadan kaldırmak için bizim gerçek ekonomi ve rakamlarla sokaktaki havayla hareket eden insanlara ihtiyacımız var. İşte bugün de bunları ortaya koyanlar var."

"Türkiye Ekonomisini Yönlendiren Bir Anlamda Sizlersiniz"

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay da etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye ekonomisini yönlendiren bir anlamda sizlersiniz ve Türkiye için çok çalışıyorsunuz. Biz de devlet olarak bunun çok net bir şekilde farkındayız. 90'lı yılların sonunda Washington'da yaşarken makale yazma deneyimlerim olmuştu ve 5-10 makalem gazetelerde yayımlanmıştı. Dolayısıyla bunun ne kadar önemli olduğunu, orada bilgi verirken ne kadar çok çalıştığınızı gayet iyi biliyorum. Bu nedenle ödül alacak arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ama şuna inanıyorum ki aslında hepiniz bu ödülü almaya layıksınız."

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç ise söz konusu etkinliğe ev sahiplik yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, ekonomi gazetecilerinin basın camiasında önemli bir yer teşkil ettiğine dikkati çekti. Etkinliğin oldukça güzel geçtiğine işaret eden Avdagiç, "Bugün burada Türk ekonomi basının tüm katılımcılarını, tüm seviyedeki eski duayen isimleri, yeni gelenleri ve bu işe senelerini veren isimleri gördük. Güzel bir etkinlik oldu. Güzle işler yapanların hatırlanması ve ödüllendirilmesi de yine güzel bir gelenek EGD'de. Biz de karınca kararınca buna katkı vermeye çalışıyoruz. Ben EGD Yönetimini ve bugün ödül alan herkesi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum." dedi.

EGD Başkanı Celal Toprak ise ekonomi camiası olarak bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, ödül alanları tebrik ettii.

11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri 
Kategori Yazar Yayın Organı Haber Başlığı / Program
Ekonomi Haberi Yazılı Basın Kerim Ülker  Dünya  Dome'dan Şimşek'e İş Teklifi
TV Damla Yıldız Soken/Ayhan Dursun/Ömür Dikme  Fox TV  İhalesiz Et
İnternet Cihan Orhan  www.patronlardunyası.com  Osmanbey'de 100 Milyon Dolarlık Vurgun
Söyleşi Röportaj  Yazılı Basın Hülya Güler Akbaş  Hürriyet  Hafifledim Mutluyum
Yerel Basın Ödülü  Yazılı Basın Mustafa Kırlak  Ordu Olay  Türk Fındığının Rakibi ABD Fındığı
Ekonomi Programı  TV Hakan Güldağ  Bloomberg HT  Sektör Meclisi
Radyo Süheyla Yılmaz  Bloomberg HT Radyo  İş Başı Programı
Yılın Araştırma Haberi Yazılı Basın Ömer Temur Türkiye  Küresel Bilgiyi Kontrol Savaşı
Jüri Teşvik Ödülü  Aylin Rana Aydın  Milliyet  Bize Bir Haller Oluyor
Jüri Özel Ödülü  Feride Cem  Sabah  Yurt dışında Yatırım İçime Sinmiyor
Nezih Demirkent Özel Ödülü  Ayşegül Küçükkurt Para Dergisi  Mucize Adamın Sırları
Namık Ahıska Özel Ödülü  Orhan Orhun Ünal  Yeni Şafak  Altın Günleri Piyasa Yaptı
Bülent Yardımcı Özel Ödülü  Beyza Hakan 24 TV  Kahve Molası
Belgin Yakışan Mutlu Anadolu Ajansı Türk Şirketler Balkanları Yatırımlarıyla Fethetti
Esen Salihoğlu Özel Ödülü  Taylan Büyükşahin Sözcü  Döviz ve Altına Değil Çantaya Yatırım Yapıyor
Meltem Kara  Posta  Kredide İpotek Oyunu
Köşe Yazarı Şeref Oğuz  Sabah

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.442 kişi okudu.
Kategori: Ulusal, Yarışma

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor