10. Betonik Fikirler Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu!

Akçansa tarafından bu yıl “Şuraya Bi’ Djital Fikir Lazım” mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Emirgan’da gerçekleştirildi. Detaylar haberimizde..

Akçansa tarafından bu yıl “Şuraya Bi’ Djital Fikir Lazım” mottosu ile gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Emirgan’da gerçekleştirildi.

Betonik Fikirler Proje Yarışması’na bugüne kadar Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 10 binden fazla öğrenci başvuru yaptı. Törene, Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Timur, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Dr. Tamer Saka ve Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar’ın yanı sıra Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri, Akçansa çalışanları, iş ortakları ve finalist öğrenciler katıldı.

Jüri değerlendirmesi sonucunda 10. Betonik Fikirler Yarışması’nın birinciliğini, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri kazandı. İkinciliği Karabük Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi paylaşırken, Özyeğin Üniversitesi yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Göçmen: “Değişimi Kucaklamak İçin Değişen İş Gücünü Tanımaya Çalışıyor, Yatırım Yapıyoruz”

Ödül töreninde konuşan Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, “Yaş ortalaması 30 olan ülkemizde, biz Sabancı Holding olarak önümüzdeki dönemi “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonumuzla tanımlıyoruz. Yeni Neslin Sabancı’sı derken hem iş yapış modelimizde yeni nesil işleri, yeni iş yapış biçimlerini odağımıza alan bir gelecek tasarımını kastediyoruz. İş dünyasındaki önemli bir değişim de bugün Y kuşağı dediğimiz neslin artık giderek önemli noktaları tutması, iş dünyasında kendini kanıtlaması. Bizim şirketimizde de Y jenerasyonunun ağır basmaya başladığı bir çalışan profili var. Şu bir gerçek ki bu nesil bizim jenerasyonumuzdan çok farklı. Biz Topluluk olarak görevimizi yapıyoruz. Yani değişimi kucaklamak için değişen iş gücünü tanımaya çalışıyor, yatırım yapıyoruz.” dedi.

Timur: "En Değerli Varlığımız İnsan Kaynağımız"

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Timur, genç yeteneklere büyük önem verdiklerinin altını çizdi ve ekledi: “Sabancı Holding olarak en değerli varlıklarımızdan birinin insan kaynağımız olduğuna inanıyoruz. Kendimizi çağın gerekleri doğrultusunda yenilerken, geliştirirken, dönüştürürken; insan kaynağımızı da her zaman bu dönüşümün bir parçası olarak görüyor ve buna uygun hareket ediyoruz. Geleceğin lideri olacak gençlerimize yatırım yapmak bizim en önemli sorumluluklarımızdan. İş modellerimizi çağı yakalayacak şekilde çeşitlendirirken; yeni döneme ve iş modellerimize uygun yetenekleri bünyemize katmak ve mevcut çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirmeye odaklanıyoruz.”

Saka: "Gençlerin Projeleri, Sektörümüzün Geleceği İçin Yeni Bakış Açısı Sunuyor"

2010 yılında 16 üniversite ve 64 öğrencinin başvurusu ile başlayan Betonik Fikirler Proje Yarışması’na bugüne kadar toplamda 10 binden fazla başvuru aldıklarının ve bu yıl başvuruların %67’si Anadolu’daki üniversitelerden geldiğini belirten Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Dr. Tamer Saka, konuşmasında; “Dünyadaki dijital dönüşümün yansımalarını artık günlük hayatımızda, iş yapış biçimlerimizde de görüyoruz.Bizim için her fikir ayrı bir değer. Aynı zamanda sektörümüzün geleceği için yeni bir bakış açısı. Tüm genç arkadaşlarımızla, sundukları projeler ile gurur duyuyoruz. Geleceğimizin temeli olan gençlerin yaratıcı ve inovatif fikirlerini her zaman destekliyor, birlikte fikir alışverişinde bulunuyor, ihtiyaç duydukları farklı eğitimler vererek gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Betonik Fikirler Proje Yarışması’nda genç arkadaşlarımızın bakış açılarını ortaya koyan kıymetli projelerin iş dünyamızın sürdürülebilir geleceğine katkı sağlayacağına inancım tam.” dedi

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor