Online Sağlık Platformu DocPlanner 80 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Online sağlık platformu DocPlanner, One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing’in yanı sıra mevcut yatırımcıları Piton Capital ve ENERN Investments’ın da katılımıyla gerçekleşen E serisi yatırım turunda 80 milyon euro yatırım aldı. Detaylar haberimizde..

Online sağlık platformu DocPlanner, One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing’in yanı sıra mevcut yatırımcıları Piton Capital ve ENERN Investments’ın da katılımıyla gerçekleşen E serisi yatırım turunda 80 milyon euro yatırım aldı.

DocPlanner, One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing; mevcut yatırımcılar Piton Capital ve ENERN Investments’ın katılımıyla gerçekleşen 80 Milyon euro tutarındaki E Serisi finansal yatırım turunun kapandığını duyurdu. Bu yatırımla birlikte DocPlanner'ın, aldığı yatırım miktarı toplamda 130 Milyon euro’ya ulaştırırken, dört kıtadaki operasyon hacmiyle beraber küresel anlamda en iyi şekilde finanse edilen dijital sağlık platformları arasındaki yerini güçlendirdi.

DocPlanner’ın kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski, yeni yatırıma ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Ana faaliyet alanımızdaki büyüme hızı gittikçe artıyor ve sağlık sektörü pazarı geliştikçe, hem müşteri segmenti hem de ürün sunumu açısından daha fazla fırsat önümüze çıkıyor. Son yatırım turumuzdan bu yana, çekirdek pazar ve hizmet olarak yazılım (SaaS) işlerine odaklandık. Şu anda da yeni büyüme alanlarına yoğunlaşmaktayız. Bu dönem, DocPlanner, hastalar, doktorlar ve tüm paydaşlarımız için heyecan verici bir zaman.”

Alınan yeni yatırım birçok stratejik alanda kullanılacak. DocPlanner, SaaS tabanlı pazar teklifiyle Avrupa ve Latin Amerika’daki çekirdek pazarlara girmeye devam edecek. Şirket, hekimlere, uzmanlara ve kliniklere yenilikçi yazılımlar sunmaya devam edebilmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarını sürdürecek. Bu durum, bütün coğrafyalardaki satışların genişletilmesi, müşteri başarıları, ürün geliştirme, hukuk/uygunluk ve pazarlama ekiplerini kapsayacak. DocPlanner, kısa süre önce global anlamda 1000 çalışan sayısını aştı ve şu an 100 yeni pozisyon için istihdam arayışları devam ediyor. Ayrıca şirket, büyümesini hızlandırmak amacıyla kendi stratejisine uygun genç, yenilikçi, bulut tabanlı yazılım şirketlerinin satın alımlarını gerçekleştirebilir. Türkiye ve İspanya (sırasıyla 2014 ve 2016) da bulunan rakiplerini kendi bünyesine başarılı bir şekilde entegre etmiş olan DocPlanner organik büyüme girişimlerini tamamlamak amacıyla ileriye dönük fırsatları değerlendirecek.

DocPlanner’ın Türkiye iştiraki DoktorTakvimi.com’un CEO’su Cem Yücelten ise “Bu yatırım turunda elde ettiğimiz destek ile Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlardaki gelişimimize hem sayısal olarak hem de ürün yelpazesi açısından devam edeceğiz. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri her zaman DocPlanner çatısının asli unsurlarından olmuştur. Bu kültür ile beraber, tüm paydaşlarımızla birlikte güçlü bir geleceğe doğru ilerlemekteyiz” dedi.

Türkiye’de DoktorTakvimi.com iştirakiyle hizmet veren DocPlanner, daha organize ve verimli sağlık hizmeti sağlamaları amacıyla hekimlere, uzmanlara ve kliniklere, online görünürlük ve randevu yazılım hizmeti programları sunan bir dijital sağlık platformu. Gelişimini hızla sürdüren şirket, kendi platformu üzerinden ücretsiz bir şekilde, hekimler/uzmanlar hakkındaki görüşlere yer vermekte ve hastaların, danışanların randevu alımını sağlamakta. Ayrıca DocPlanner, randevu akışlarını optimize etmek, randevusuna gelmeyenlerin ya da unutanların sayısını azaltmak ve her hastaya/danışana daha fazla zaman ayrılmasına olanak sağlayıp, bunun sonucu olarak verilen sağlık hizmetinin sonuçlarını iyileştirmek için uygulamaları dijitalleştiren bir araç olan hizmet olarak yazılımını (SaaS) da kişilerin kullanımına sunmakta.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor