Startup Turkey Challenge 2019'u Kazanan Girişimler Belli Oldu!

Bu sene 130.000 girişimcinin başvuru yaptığı 11. Startup Turkey Konferansı'nda ‘Startup Turkey Challenge 2019'da finale kalan 10 girişim arasından kazanan 4 girişim belli oldu. Detaylar haberimizde..

Bu sene 130.000 girişimcinin başvuru yaptığı 11. Startup Turkey Konferansı'nda ‘Startup Turkey Challenge 2019'da finale kalan 10 girişim arasından kazanan 4 girişim belli oldu.

Dünyanın en büyük ve önemli girişimcilik etkinliklerinden birisi olarak gösterilen Startup Turkey'de 10 finalist girişim arasından en başarılı 4 girişim jüri ve katılımcıların oylarıyla belirlendi. Birincilik ödülünü Danimarka'dan Ali Huda alırken, yarışmanın ikincisi Endonezya'dan Temanbisnis, üçüncüsü de Meksika'dan Wayakit oldu. Startup Estonia özel ödülü ise Türkiye'den Dine and Pay aldı.

 Türkiye'nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından on birincisi düzenlenen Startup Turkey etkinliğinde Entrepreneur Dergisi'nin eski Yayın Yönetmeni Amy Cosper, Saudi Aramco'dan Salman T Jaffrey, 500 Startups eski ortaklarından Mathew G. Johnson'dan oluşan jüri önünde 10 girişimci, girişimleri ile ilgili sunumlar yaptı. Girişimciler, sunumların ardından jürinin girişimlerle ilgili sorularını da yanıtladı. 10 sunumun tamamlanması ardından değerlendirmede bulunan jüri; Danimarka'dan Ali Huda'yı, Endonezya'dan Temanbisnis'i ve Meksika'dan da Wayakit'i en iyi girişimler olacak seçti. Etkinliğin en önemli sponsorları arasında yer alan Startup Estonia özel ödülü de Türkiye'den Dine and Pay girişimine verildi.

Peki Startup Turkey Challenge 2019'un Kazan Girişimleri Neler Yapıyor? 

  • Ali Huda: Müslüman ailelerin çocuklarını hedefleyerek onlara eğitim ve eğlence videoları sunan bir video içerik platformu. 
  • Temanbisnis: Şirketler için finansal çözümler üreten muhasebe programı hizmeti veriyor.
  •  Wayakit: Taşınabilir kuru temizleme ve giysilerdeki kötü kokulardan arındırma çözümü olarak hizmet veriyor.
  • Dine and Pay: Restoranlarda müşteri memnuniyetini artırmak için mobile ödeme hizmeti sunuyor.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor