Makineye Tahminleme Öğreten Girişime 100 Bin TL'lik Büyük Ödül!

KoçSistem’in girişimcilik platformu TechSquare, birinci yaşını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliğiyle kutladı. Yarışmada, makine öğrenimi odaklı veri analizi yaparak tahmin algoritmaları geliştiren Enhencer ekibi 100 bin TL’lik “T-Day Yılın Girişimi Ödülü”ne layık görüldü. Detaylar haberimizde

KoçSistem’in girişimcilik platformu TechSquare, birinci yaşını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliğiyle kutladı. Yarışmada, makine öğrenimi odaklı veri analizi yaparak tahmin algoritmaları geliştiren Enhencer ekibi 100 bin TL’lik “T-Day Yılın Girişimi Ödülü”ne layık görüldü. 

Türkiye’nin lider markalarına dijitalleşme çözümleri sunan KoçSistem’in girişimcilik platformu TechSquare birinci yılını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliği ile kutladı. Yıl boyunca 250’den fazla girişim fikrinin alındığı TechSquare Girişimcilik ve İnovasyon Platformu, finale kalan on iki yenilikçi girişimi duyurdu. Sunulan projeler arasından 100 bin TL’lik T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nün sahibi makine öğrenimi odaklı veri analizi yaparak tahmin algoritmaları geliştiren Enhencer ekibi oldu. Finans, sigorta, e-ticaret ve bilişim sektörlerinde yüzden fazla proje gerçekleştiren Enhencer, Python veya R gibi açık kaynak sistemlerde tahmin modelleri geliştiriyor. 

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu, jürinin verdiği oylarla birinci seçilen Enhencer’a 100 bin TL’lik ödülü takdim etti. Birbirine çok yakın puanlarla sonuçlanan T-Day Yılın Girişimi Ödülleri finalinde jüri, çok az bir puan farkı ile ikinci olan “Simularge” ekibine ise KoçDigital ile ortak proje geliştirme imkânı tanıdı.

T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nü kazanan birinci ekip, TechSquare platformu ile Türkiye’nin lider teknoloji şirketi KoçSistem’in ulusal ve uluslararası bilgi birikiminin yanı sıra Türkiye’nin en güçlü teknoloji girişimcilerinden oluşan geniş bir iş ve yatırımcı ağından faydalanabilecek.

www.TechSquare.com.tr web adresini ziyaret ederek TechSquare girişimcilik platformu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor