Dünya Turnesindeki İnovasyon Delileri, 27 Nisan'da İstanbul'da!

Global inovasyon liderleri turnesi Innovatours 2019 yolculuğuna 27 Nisan İstanbul, 16 Mayıs Londra, 18 Eylül'de ise Barselona’da devam edecek. Detaylar haberimizde..

Global inovasyon liderleri turnesi Innovatours 2019 yolculuğuna 27 Nisan İstanbul, 16 Mayıs Londra, 18 Eylül'de ise Barselona’da devam edecek. 

Sadece bir etkinlik ya da bir konferans olarak değil de yeni bir inovasyon hareketi olarak tanımlanan Innovatours kapsamında her ülkeden en iyi inovasyon uzmanları, mucitler, tasarımcılar, eğitimciler ve inovasyona gönül verenler bir araya gelerek dünya turnesine çıkıyor. Her şehirde genç girişimciler, yaratıcı endüstriler ve inovatörlerle buluşuyorlar.Eğlenerek ve deneyerek öğrenmeyi amaçlayan Innovatours; uzun, soğuk salon konuşmaları yerine deneysel işlere, interaktif atölyelere, teknoloji bazlı sanat çalışmalarına, oyunlara ve yeni uygulamalara odaklanıyor.

Innovatours; Tasarım (Design), Satarup, Oyun (Game), Demo, Kurumsal Girişimcilik (Intrapreneurship) gibi 5 farklı Lab’de 8’den fazla workshopa ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de ve dünyada kendi alanında en uzman isimler ve tepe yöneticiler ana sahnede yer alıyor.

Programdan Öne Çıkan Bazı Başlıklar Şu Şekilde:

 • Robotlar Yaratıcı Olabilir mi?
 • Hızlı Atlar mı Sürücüsüz Araçlar mı: Müşteri Ne İster?
 • Mucitleri Baştan Çıkarma Yolları
 • Şirketinizi Oyun Sahasına Çevirin
 • Yaratıcılık Bombası
 • Lego ile İnovasyonu Denediniz mi?
 • Hizmet Tasarlanır mı?
 • Hızlı ve Defolu Prototipleme 
 • Sanal Alemde Bateri Çalmak 

Enerjisi yüksek ve ilham verici şehirlerin durak olarak seçildiği Innovatours'da otel ya da kongre merkezlerinin yerine sıra dışı ve yaratıcı mekanlar tercih ediliyor. Türkiye'de Galatasaray TT Stadyumunda başladığı serüven bu sene Silahtarağa Elekrik Santarali ve Old Street The Trampery’de devam edecek.

Turnenin İstanbul durağında açılışı İngiliz Martin Zalewski, kapanışı İspanyol asıllı Amerikalı Elena Emma yapacak. Ayrıca program küratörü ve QGroup kurucusu Ferhat Demir, Vestel üst düzey pazarlama yöneticisi Tunç Berkman, Siemens üst düzey yöneticisi Esra Kent, Bilgi Üniversitesi Enstitü Direktörü Deniz Kantur, Socrates Dergisi kurucusu ve sıra dışı bir başarı hikayesine sahip Caner Eler, Founder Institue Türkiye Direktörü Ozan Yılmaz, Hackquarters Kurucusu Kaan Akın, diğer sürpriz isimler, Türkiye’nin en donanımlı tasarım stüdyoları, oyun tasarımcıları, ilginç teknoloji örnekleri, yeni nesil sanat akımları ve çok fazlası 27 Nisan’da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünde olacak.

Innovatours hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.innovatours.world web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.106 kişi okudu.
Kategori: Etkinlik, İnovasyon, Uluslararası
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor