Sosyal İş Ağlarında CEO Sayısı 6 Yılda 7 Kat Arttı!

2013 yılında sosyal iş ağlarında Türk üyeler arasında 5.541 CEO varken, 2019 yılında bu sayı 34.691’e çıkmış. Genel müdürlerin sayısı ise 50.516. Detaylar haberimizde..

Girişimciliğin artması ve bir anlamda kendi işinin patronu olanların çoğalmasıyla CEO unvanı da sayısal olarak gün geçtikçe artış gösteriyor. 2013 yılında sosyal iş ağlarında Türk üyeler arasında 5.541 CEO varken, 2019 yılında bu sayı 34.691’e çıkmış. Genel müdürlerin sayısı ise 50.516.

Gerçekten global bir markada binlerce kişinin başında olan yöneticiler de kendi şirketini kurup yine kendisinden başka hiçbir çalışanı olmayan kişilerde kendini CEO olarak tanımlıyor. 

Unvanlar iş dünyasında birçok kişinin önem verdiği önemli bir konu. Özellikle kendini şirketteki konumu üzerinden tanıtanlar yaptıkları iş ne olursa olsun afilli bir unvana sahip olmak istiyor. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle yeni iş kolları ve yeni unvanlar ortaya çıkmış olsada bunlardan bir tanesi var ki yeri bambaşka: CEO.

İster iş hayatında yıllarınız geçsin, ister yeni mezun bir girişimci olun herkesin kartvizitinde yazmasını istediği bir unvan CEO. Artık titrler sorumlu olunan pozisyonun fonksiyonunu yansıtmaktan ziyade prestij göstergesi olarak tercih ediliyor. Çalışanlar kartvizitlerinde yazan unvanları özellikle C-Suite yani tepe yönetici pozisyonlarından seçmeye özen göstererek bir nevi önemsenmek istediklerini vurguluyor.

Sosyal iş ağlarında son 6 yılda CEO unvanının artması da bunun bir göstergesi. 2013 yılında sosyal iş ağlarındaki Türk üyeler arasında 5.541 CEO varken, 2019 yılında bu sayı 34.691’e çıkmış. Genel müdürlerin sayısı ise 50.516.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.880 kişi okudu.
Kategori: Analiz / Yorum, Girişimcilik Ekosistemi, Ulusal

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor