Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Alto Pharmacy, “Geleceğin 50 Unicorn Girişimi” Arasında!

Dijital eczane girişimi Alto Pharmacy, CB Insights ve New York Times iş birliği ile yapılan “Geleceğin 50 Unicorn Girişimi” araştırmasında listeye giren girişimler arasında yerini aldı.

CB Insights ve New York Times iş birliğiyle yapılan araştırmada, “Geleceğin 50 Unicorn Girişimi” belirlendi. Esas Ventures’ın da yatırımcıları arasında olduğu Alto Pharmacy, “Geleceğin 50 Unicorn Girişimi”nden biri olarak bu listede yer aldı.

Silikon Vadisi’nde bulunan bir dijital eczane girişimi olan Alto Pharmacy, reçeteli ilaçları tüketicilerin evine aynı gün iletiyor ve her seferinde reçete almak için doktora gitmek yerine, doktorun zamanı gelince ilacı yazılım üzerinden onaylayıp kişinin evine gönderebilmesini sağlıyor. 

Listede çok farklı sektörden unicorn girişimler yer alırken, en yaygın iki alan muhasebe/finans yazılımı ve işletme zekâsı araçları olarak dikkat çekiyor. Listedeki şirketlerin yüksek oranda (%66) ABD'den olduğu görülürken, diğer coğrafyalar ise Hindistan (%10), Çin (%8) ve Brezilya (%4) olarak öne çıkıyor. 

Unicorn girişim, 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan girişimlere verilen ad. CB Insight’ın en güncel verilerine göre, şu anda dünyada 236 unicorn şirket bulunuyor. Bu şirketlerin toplam değeri ise 811 milyar dolar olarak hesaplanmış durumda.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.195 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Girişimcilik Ekosistemi, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız