Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
MÜSİAD ile YediHilal’in Düzenlediği Ticaret Mektebi Başlıyor!

MÜSİAD ile YediHilal’in birlikte düzenlediği “Ticaret Mektebi” projesinin tanıtımı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İş dünyasından önemli isimlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen programda, çalışmanın koordinatörlüğünü üstlenen Mehmet Cebeci tarafından katılımcılara sunum yapıldı ve projenin yol haritası ortaya konuldu.

7-8-9 Aralık 2018 tarihleri arasında, MÜSİAD Genel Merkez’de, Üniversiteli öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek olan projenin “Ticaret Mektebi Kamp Programı”ndan sonra bir dönem sürmesi hedefleniyor. Belirlenen müfredat programı ile birlikte, usta-çırak ilişkisine dayalı saha çalışmalarının başlaması öngörülüyor.

Çalışmanın yürütücüleri olan YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kerim Altıntaş, yaptıkları açılış konuşmalarında Usta-çırak ilişkisine dayalı, ticaret ahlakına sahip, helal-haram sınırına dikkat eden ve özellikle gençlerde tacirlik ile ilgili yeni ufukların çizilmesi gerektiren düşünceyi ortaya koymak istediklerini belirttiler.

Ticaret Mektebi çalışma lansmanı, katılımcıların soru ve değerlendirmeleriyle sona erdi.

Ticaret Mektebi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.musiad.org.tr ve www.yedihilal.org web adresleri ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.182 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Eğitim / Üniversite, Sivil Toplum Örgütleri, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız