Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Beta Pitch Global 2018’de Ülkemizden "Park Palet" Yarışacak

Türkiye’nin ilk B2B online depo platformu Park Palet, dünyanın en prestijli startup yarışmalarından biri olarak kabul edilen Beta Pitch Global 2018’de Türkiye'yi temsil edecek.

Beta Pitch, Almanya merkezli ve global arenada co-working alanı sahibi olan Beta Haus tarafından 2009 yılından bu yana çok sayıda ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen bir startup yarışması. Bu yıl Almanya, İsveç, Bulgaristan, Portekiz, Mısır, Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbıstan, Güney Kore, Malezya ve Türkiye olmak üzere 12 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 12 ülke birincisi 15 Kasım’da Berlin’de yapılacak Beta Pitch Global 2018’de yarışacak ve Silikon Vadisi’ne gidecek startup belirlenecek.

Workinton ve Beta Haus işbirliği ülkemizde iki yıldır düzenlenmekte olan yarışmanın Türkiye ayağı Beta Pitch İstanbul 2018, Workinton 199’da yapıldı. Finale kalan 10 start-up, Workinton CEO’su Pınar Massena, 360+ Media İnteractice-Founder&CEO Zehra Öney, Altdata Analytics – Founder Altan Atabarut, Garanti Bankası Digital Product ManagerAtilla Daci’den oluşan jüri üyelerine 5’er dakikalık sunum ve soru-cevap etaplarıyla girişimlerini anlattı.

Tüm sunumlarını değerlendiren jüri üyeleri uzun görüşmelerin ardından, Türkiye’yi Berlin’de Beta Pitch Global 2018’de temsil edecek girişimin Park Palet olduğunu açıkladı. Yarışmanın ikincisi alışveriş ve giyinme deneyimini kişiselleştiren Stilop uygulaması oldu. Jüri adına konuşan Workinton CEO’su Pınar Massena, geçtiğimiz yıl Beta Pitch istanbul’da Türkiye birincisi olan Compocket’in, global yarışmayı da kazandığını hatırlattı ve bu yılın birincisi Park Palet’e seslenerek “Büyük ödülü tekrar ülkemize getirmenizi istiyoruz” dedi.

‘Park Palet, Gayrimenkul, Logistik ve Teknolojiyi Birleştiren Yeni Bir İş Modeli’

Beta Pitch İstanbul 2018’in galibi Park Pallet’i geliştiren 6 kişilik ekip adına konuşan Kurucu Ortak Alp Çiçekdağ, “Beta Pitch İstanbul’u kazandık. Çok heyecanlıyız. Çok başarılı firmalarla yarıştık. Beta Pitch Global için çok iddialıyız. Ben kazanacağımıza inanıyorum. Yarışma Almanya’da yapılacak ve logistik onlar için de çok önemli. Türkiye ile Almanya arasında çok ciddi ticari ilişkiler var. Bizim iş modelimizde kazanma şansımızı yüksek görüyorum” dedi.

Park Palet’in işletilen depolardaki boş alanlarla kısa dönemli taşmalarını yerleştirmek isteyen firmaları buluşturan online bir pazaryeri olduğunu belirten Çiçekdağ, “Gelişen dünyada ticaret Alibaba ve Amazon gibi firmalarla çok farklı bir noktaya geldi. Bu noktada depoculuk, logistik büyük önem kazanan bir gayrimenkul alanı oldu. Gayrimenkul, logistik ve teknolojiyi birleştirince ortaya Park Palet gibi enterasan yeni bir iş alanı/modeli çıktı. Yazılımımız en değerli varlığımız, geliştirmeye devam ediyoruz. Şu anda 55 depoya ulaştık. Türkiye pazarında ilerlemeye devam edeceğiz. Sonraki aşamalarda Balkanlar, Ortadoğu, Körfez ve Ortadoğu’da komşu ülkelere açılacağız” dedi.

Türkiye’de co-working sektörünün en hızlı girişimcisi olan Workinton, kendi kaynakları ile kurduğu ‘Workincubation’ Kuluçka Merkezi ve Lonca Girişimcilik Merkezi ile Fikir Değirmeni gibi kurumsal işbirlikleri ile start-uplar’ı geleceğe ve global rekabete hazırlayarak girişimcilik ekosistemine destek oluyor.

Betahaus işbirliği ile ilk kez 2017’de Türkiye’de Workinton’un ev sahipliğinde Beta Pitch İstanbul’u düzenlendi. İşbirliği genç girişimcilerin global düzeyde melek yatırımcılarla buluşmasının önünü açtı.

Park Palet hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.parkpalet.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.700 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Uluslararası / Global, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız