Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
PwC’nin Sosyal Etki Laboratuvarı Yarışmasında 3 Türk Finalist Yarışacak!

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC’nin, sosyal girişimciliğe dikkat çekerek bu alanda farkındalık yaratmak amacıyla sosyal girişimcileri desteklediği Sosyal Etki Laboratuvarı yarışmasında 13 finalist arasında Türkiye’den 3 sosyal girişim yer aldı.

Hem yeni girişimlerin (start-up) hem de büyümekte olan girişimlerin (scale-up) katıldığı yarışmada, Türkiye’den Good4Trust, Kodluyoruz ve MUM·O finale kaldı. Yaklaşık 200 girişimin katıldığı yarışma Avrupa’dan 4 ülkede gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin bu yıl ilk kez katıldığı Sosyal Etki Laboratuvarı yarışmasında Almanya ve Avusturya’dan 1’er, Hollanda’dan da 8 girişim finale kaldı.

Yarışmanın finali 25 Eylül günü Rotterdam’da gerçekleştirilecek ödül töreninde yapılacak. Yarışmayı kazanacak 2 yeni ve 1 de büyümekte olan girişim; iki yıl boyunca PwC hizmetlerinden ücretsiz yararlanma ve PwC'nin ofis olanaklarından faydalanma ayrıcalığının yanı sıra, yeni girişimler (start-up) için 5.000€ ve büyümekte olan girişim (scale-up) için 10.000€ para ödülü almaya hak kazanacaklar.

İşte Finale Kalan Girişimler;

  • Good4Trust (scale-up): “Türetim Ekonomisi” olarak tanımlanan ve iyilikleri teşvik eden bu sistem, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretimin yanında güvene dayalı alışverişi hedefliyor. Good4Trust.org’ta tüketimi değil, insana ve doğaya dost üreticilerin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanarak dönüştürmeyi benimseyen türeticiler bir araya geliyor, iyiliği odağına alan bir topluluk oluşuyor.
  • MUM·O (start-up): MUM·O, pamuklu kumaşı balmumu, reçine ve hindistancevizi yağı karışımıyla kaplayarak tekrar kullanılabilir doğal yiyecek saklama kumaşı üreten ve bu sayede  tek kullanımlık plastik kullanımını azaltmayı hedefleyen, doğa dostu ürünler sunan bir girişim. MUM·O, doğal olarak sahip olduğu mikro gözenekler sayesinde içindeki ürünün nefes almasını sağlıyor ve böylece buzdolabı poşeti, streç film gibi plastik denklerine göre ürünleri daha uzun süre taze saklayabiliyor.
  • Kodluyoruz (start-up): Kodluyoruz yazılım alanında bir kariyer hedefleyen dezavantajlı gençleri güçlendirmeyi hedefleyen bir girişim. Bilgisayar ile ilgili bölümlerden mezun olmuş veya bu bölümlerde okuyan gençlerin nitelikli kodlama eğitimine erişebilmesi ve istihdam olanaklarının çoğaltılması için çalışan Kodluyoruz, ücretsiz yazılım kampları düzenliyor ve gençleri sektör profesyonelleriyle bir araya getiriyor.

Sosyal Etki Laboratuvarı Yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.pwc.com.tr/social-impact-lab web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.177 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Uluslararası / Global, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız