Aracınızın Sorunlarıyla Sizin Yerinize İlgilenen Girişim: Praticar!

Çelik Motor, araçla ilgili tüm sıkıntılara pratik çözümler sunmak için Praticar adında yeni bir online platform geliştirdi. Detaylar haberimizde..

Çelik Motor, araçla ilgili tüm sıkıntılara pratik çözümler sunmak için Praticar adında yeni bir online platform geliştirdi. Geliştirilen online platform hasar, arıza, muayene, periyodik bakım, lastik değişimi gibi hizmetlerin yanı sıra özel şoför, oto kuaför ve lojistiği tek bir çatı altında toplayarak çalışan ve aracına vakit ayıramayanlar için destek oluyor.

Çelik Motor tarafından geliştirilen yeni mobil uygulama Praticar; araçla ilgili hasar, arıza, muayene, periyodik bakım, lastik satışı gibi can sıkıcı durumlar için en pratik çözümü sunuyor. Aynı zamanda özel şoför, oto kuaför, araç lojistiği hizmetleri de veren uygulama, IOS ve Android üzerinden cep telefonuna kolayca indirilebiliyor.

İndirilen uygulama üzerinden araç bilgileri girilerek sistemdeki tüm hizmetlere ulaşılabiliyor. Aracı sisteme eklerken verilen ruhsat bilgileri sayesinde muayene, bakım veya lastik değişim zamanlarının hatırlatmaları ücretsiz yapılarak asistanlık hizmeti de veriliyor.

Hizmetlerin tamamı Praticar uzmanlarının takibinde ve değerlendirmesinde yapılıyor. Araç servise ulaşıp detaylı inceleme yapıldıktan sonra gereken işlemler belirleniyor. Araç sahipleri serviste yapılacak işlemlerle ilgili her adımda bilgilendiriliyor ve müşteri onayıyla işlemler gerçekleştiriliyor. Praticar; garantisi bitmiş araçlara avantajlı fiyatlarla yetkili servisten hizmet alma imkânı sunuyor. Ayrıca yedek parçalara gelebilecek zamlar ve kur değişimlerinden etkilenmemek için sonraki dönemlerin bakımları da toplu olarak alınabiliyor.

Araç muayenesi hizmetinde ise muayene öncesi ve sırasında istenilen tüm şartlar da sizin yerinize Praticar uzmanları tarafından yerine getiriliyor. Muayene öncesinde gerekli şartlar ve ihtiyaçlar da Praticar tarafından temin edilebiliyor.

Tüm işlemlerde, aracınız verilen adresten alınıp sorunu çözülerek yine aynı adrese teslim ediliyor. 

Araç Lojistiği Artık Çok Pratik!

Sektöre bir yenilik getiren Praticar; özellikle mayıs-kasım döneminde yaz tatiline kendi araçlarıyla gitmek isteyenler için ideal bir hizmet olarak sunuluyor. Araçların gönderimleri 2 ila 5 gün içerisinde yapılabiliyor.

İstanbul ağırlıklı olarak hayata geçen ve müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak olan Praticar uygulamasının, önümüzdeki dönemlerde tüm bölgelerde yayılması hedefleniyor.

Praticar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.praticar.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor