Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişim Kampüsü ‘Girişimci Ödülleri’ 5. Kez Sahiplerini Buldu!

LİYAKAT (Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği) ve Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi liderliğinde; Bornova Belediyesi ile Ege İhracatçılar Birlikleri (EİB) işbirliği, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın teknik desteği ve Paşa Çiftliği'nin co-sponsorluğunda bu yıl 5. gerçekleştirilen Girişim Kampüsü Proje’si ödül töreni gerçekleştirildi.

İzmir girişimcilik eko sisteminde yer alan, İzmir merkezli uzun soluklu tek yarışma olması açısından büyük önem taşıyan ve Türkiye'den 18 yaş üzerindeki herkese açık olan yarışma süreci öncesinde adaylarına verdiği girişimcilik eğitimi ve mentörlük desteği ile öne çıkan Girişim Kampüsü Proje’sinde ilk üç dereceye giren girişimci iş fikrine ve bir sosyal girişimcilik fikrine toplam 15.000 TL para ödül verildi. 

Ege Bölgesinin en büyük girişimcilik proje yarışması Girişim Kampüsü Projesi’nin Swiss Otel Grand Efes’te gerçekleştirilen ödül töreni LİKAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özlem Önder, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Sabri Ünlütürk, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarından sonra başarılı girişimcilerden 2010 yılında 1K Kimya'yı kuran; HighGenic markasıyla silikonlu temizlik ürünleri, çok amaçlı temizleyiciler geliştirip üreten ve halen büyük ilgi gören, ürünleri Türkiye genelinde büyük market zincirlerinde satışa sunulan Sevginar Baştekin, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ. Kurucusu olan ve 2004 yılında öğrenciyken kurduğu internet sitesi ile Türkiye’nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme, e-ticaret ağını hayata geçiren ayrıca çiftçilere yönelik akıllı tarım teknolojilerinin uygulama alanı Vodafone Akıllı Köy’ ü kurarak, kırsal yaşamı geleceğe taşımak için halen çalışmakta olan Tülin Akın ve 2017 KAGİDER Sosyal Girişimci Ödülünü alan Duygu Yılmaz başarı hikayelerini paylaştılar.

Girişimci Adaylarına Para Ödülü

Proje yarışması ve eğitim süreçlerinden oluşan ve Girişim Kampüsü Projesine katılan adaylara ilk aşamada Ege Üniversitesi İ.İ.B.F akademisyenleri tarafından girişimcilikle ilgili temel konularda eğitimler verildi. İkinci aşamada ise verilen bu eğitimlerin üzerine iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla uygulamaya yönelik workshoplar düzenlendi. Bu eğitimler sayesinde adaylar, gerçek hayatta uygulanabilir ve girişim ekosisteminde yer alan çeşitli kuruluşlarca desteklenebilir projeleri hayata geçirebildiler.

Girişim Kampüsü proje süresi içinde iki aşamalı eleme sürecinden geçen ve final günü iş planlarını jüri üyelerine sunan adaylara jüri elemelerinden sonra ilk üç dereceye giren girişimcilik iş fikrine ve ve sosyal girişimcilik adına toplamda 15.000 TL para ödülü verildi.

İşte Girişim Kampüsü Proje Ödülleri ve Kazananları

  • Sosyal Girişimcilik Ödülü'nü Elden Ele Hayat Projesi ile Pınar Kelbaş,
  • Birincilik Ödülü'nü Dünyanı Koru Projesi ile Fatih Durmaz,
  • İkincilik Ödülü'nü Kargoa projesi ile Ömer Seven,
  • Üçüncülük Ödülü'nü ise Sıcak-soğuk Kullanım Suyu Kombi Sirkülasyon Sistemi ve Bataryası projesi ile İskender Kosta

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.275 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Ulusal, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız