Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişim Fabrikası, Teknolojik ve Yenilikçi Fikirleri Destekliyor!

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası, 2015 yılından bu yana “1512-Teknogirişim Sermaye Desteği Programı” kapsamında Uygulayıcı Kuruluş olarak girişimcileri destekliyor. 2018'in ilk yarısında projelerini hızlandırmak isteyen girişimciler için Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı, sınırlı bir süre için ikinci başvuru dönemini açtı. İyi bir fikre sahip olduğunu düşünen ve başvuru koşullarını karşılayan herkes 28 Şubat 2018 tarihine kadar Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası'na başvurularını iletebilecek.

BİGG Hızlandırma Programı'nda Uygulayıcı Kuruluş olan Girişim Fabrikası, 1. aşama kapsamında girişimcilerin başvurularını değerlendiriyor, eğitim ve mentorluk destekleri veriyor ve belirlediği yenilikçi fikirlerle birebir çalışarak 2. aşamada TÜBİTAK'ın 150.000 TL BİGG hibe desteği alabilmelerine destek oluyor.

Girişimcilerin %75'i Destek Almaya Hak Kazandı 

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programına katılan ve 2. aşama kapsamında TÜBİTAK'a bildirilen girişimler 2015 yılından bu yana başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. 2017 yılı ikinci çağrı dönemi kapsamında 2. aşamada TÜBİTAK değerlendirme paneline sunumunu gerçekleştiren Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı girişimcilerinin %75'i 150.000 TL hibe desteğini alma hakkı elde ettiler.

Başvuru için 28 Şubat son gün!

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı 2018 yılında TÜBİTAK tarafından ilan edilen aşağıdaki 6 tematik alanın herhangi biriyle uyumlu projesi olan tüm girişimcilerin başvurularını kabul ediyor.

  1. Akıllı Ulaşım
  2. Enerji ve Temiz Teknolojiler
  3. İleri İmalat ve Sanayi 4.0
  4. İletişim ve Sayısal Dönüşüm
  5. Sağlık ve İyi Yaşam
  6. Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

28 Şubat'ta sona erecek ikinci başvuru döneminin ardından belirlenecek girişimciler Özyeğin Üniversitesi'nin Altunizade ve Çekmeköy'de bulunan kampüslerinde alanlarında uzman ve tecrübeli isimlerle birebir çalışma fırsatları bulabilecekleri bir programa katılabilecekler. 2. aşama sonunda TÜBİTAK tarafından 150.000 TL hibe desteğinden faydalanmasına karar verilen Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı girişimcileri, Özyeğin Üniversitesi kampüsünde yer alan ÖzÜ-X binasında ücretsiz paylaşımlı ofis alanı, donanım odaklı projeler için OpenFab makine parkuru kullanımı gibi diğer desteklerden de faydalanma şansına sahip olabilecekler.

 

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı ve başvuru koşulları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.girisimfabrikasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.821 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Destek / Kredi / Hibe, Eğitim / Üniversite, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız