Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Boeing, İstanbul'da Teknoloji Merkezi Kurdu

Türkiye'de havacılık sektöründe faaliyet gösteren ABD'li sivil ve askeri uçak üreticisi Boeing, daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eylül ayında yaptığı ABD ziyaretinde esnasında Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Yöneticisi Ayşem Sargın ve TYDTA Başkanı Arda Ermut'un düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Sanayii Girişimi'nin ayrıntılarını duyurmuştu.

Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Sanayii Girişimi kapsamında Boeing, İstanbul'da Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayesinde şirket tarafından başlatılacak olan Havacılık Sanayi Geliştirme Programı'nı hayata geçirerek ve Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Merkezi ve Bölgesel Uçuş Eğitim Merkezi gibi merkezler kurarak Türkiye'deki faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor.

Yeni programı değerlendiren Başbakanlık Türkiye Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, girişimin ülkenin 2023 vizyonuna uygun olarak, Türk havacılık endüstrisinin büyümesini destekleyeceğini ve Türkiye ile ABD arasındaki işbirliğini geliştireceğini söyledi ve şu açıklamalarda bulundu "Bir şey net olarak anlaşılmalı: Bu girişimin etkisi ve katma değeri, geleneksel bir fabrika yatırımından çok daha güçlü olacak. Doğrudan yatırımlarda teknoloji aktarma, istihdam yaratma ve ihracat odaklı üretime dikkat ediyoruz. Bu perspektiften bakıldığında, her zaman vurguladığımız teknoloji aktarımı, Boeing'in bu girişim altında gerçekleştirdiği teknoloji, mühendislik ve Ar-Ge yatırımları ile başarılacaktır".

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.985 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Girişim Gelişmeleri, Uluslararası / Global, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız