Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Açıklandı!

İş dünyasında en saygın, güvenilir, en çok çalışılmak istenen ve başarısı en çok takdir edilen şirketleri ortaya koyan “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçları açıklandı.

Capital’in gelenekselleşen dev araştırmasında zirvedeki yerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Koç Holding aldı. Geçtiğimiz yılın ikincisi Arçelik de listedeki yerini korudu. Garanti Bankası, bir basamak yukarı çıkarak üçüncülüğe yerleşti.

ZENNA Araştırma ve Danışmanlık tarafından, Adecco Group ana sponsorluğunda ve T-Systems co-sponsorluğunda gerçekleştirilen araştırma Ağustos-Kasım 2017 tarihleri arasında online anket tekniği uygulanarak gerçekleştirildi. Araştırmaya 59 sektörden 500’ün üzerinde şirketi temsilen 1.400 yönetici katıldı. Türkiye’nin en beğenilen şirketleri, tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken sektörlerin en beğenilen şirketleri, ilgili sektörün profesyonellerinin görüşleri alınarak belirlendi. Ankete katılan yöneticilerden kendi şirketini dışarıda tutarak hem Türkiye hem kendi sektörü için en beğendikleri şirketleri belirtmeleri istendi.

Yapılan araştırma; Türkiye ve sektörler için en beğenilen şirketleri belirlemenin dışında, en beğenilen şirket olmayı sağlayan performans kriterlerini de ölçerek ideal şirketlerin fark yaratan performans alanlarını da ortaya çıkardı. Bu kapsamda 22 performans kriteri sorgulandı ve hem bu kriterlerin öncelikleri hem şirketlerin hangi kriterlerle farklılaştığı gözler önüne konuldu.

İşte Türkiye'nin En Beğenilen ilk 20 şirketi

 1. Koç Holding
 2. Arçelik
 3. Garanti Bankası
 4. Unilever
 5. THY
 6. Coca-Cola
 7. Eczacıbaşı Topluluğu
 8. Turkcell
 9. Türkiye İş Bankası
 10. Borusan Holding
 11. Vodafone
 12. Sabancı Holding
 13. Migros
 14. Ülker
 15. Doğuş Holding
 16. P&G
 17. Vestel
 18. Anadolu Grubu
 19. Ford Otosan
 20. Akbank

“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.capital.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız