GeKaRobot, III Robot Yatırımları Zirvesine Damgasını Vuracak

Bilişim teknolojileri ile endüstriyi bir araya getirmeyi hedefleyen Gedik Kaynak, GeKaRobot markası ve İstanbul Gedik Üniversitesi Robot Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile robotik sistemler ve entegrasyonları konularında örnekler sergileyecek. Detaylar Haberimizde..

GeKaRobot markası ile 4-5-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek olan 3. Robot Yatırımları Sergi ve Zirvesine katılmaya hazırlanan Gedik Kaynak, robotik sistemlerin otomasyon ve entegrasyonu ile ilgili ürün ve hizmetlerini yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Bilişim teknolojileri ile endüstriyi bir araya getirmeyi hedefleyen Gedik Kaynak, GeKaRobot markası ve İstanbul Gedik Üniversitesi Robot Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile robotik sistemler ve entegrasyonları konularında örnekler sergileyecek.

İstanbul Gedik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü, Robot Teknolojileri Uygulama & Araştırma Merkezi ile yerli endüstriyel işbirlikçi robotların geliştirilmesi ve Endüstri 4.0 kapsamında fabrika otomasyon sistemlerinde kullanılması yönünde ortak çalışmalar yapan GeKaRobot, zirve ile eş zamanlı düzenlenecek konferanslarda sistemin işleyişi konusunda katılımcılara sunumlar yapacaklar.

“Kollaboratif Endüstriyel Robotlar ve Esnek Robotik Gripper Sistemleri” başlığı altında gerçekleştirilecek sunum İstanbul Gedik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Dilibal ve İstanbul Gedik Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Haydar Şahin ve Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Gündoğan Türker tarafından sunulacak.

GeKaRobot Mekanik Tasarım ve İmalat Yöneticisi Recep Sütçü ise katılımcılara “GeKaRobot’ta İleri Robotik ve Otomasyon Uygulamaları” hakkında bilgiler verecek.

GeKaRobot bölümü yerli endüstriyel işbirlikçi robotların geliştirilmesi ve Endüstri 4.0 kapsamında fabrika otomasyon sistemlerinde kullanılması yönünde ortak çalışmalar yapıyor. Endüstri 4.0 kapsamında geliştirilen işbirlikçi (kolloboratif) robotların operatör ile aynı ortamda birlikte gerçekleştirdiği iş bölümü esnek üretim sisteminde önemli bir rol oynuyor. Bu noktada Türkiye’de yüksek katma değer sağlayacağı değerlendirilen işbirlikçi robotların operatörler ve diğer robot sistemleri ile nesnelerin interneti (IoT) vasıtasıyla etkileşimi geleceğin akıllı fabrikalarındaki üretim sistemlerinin temel yapısını oluşturuyor. 

Katma değeri yüksek ileri robotik teknolojiler üreterek, endüstri 4.0 standartlarına uygun bu teknolojileri Türkiye’de geliştirmeyi amaçlayan GeKaRobot, Arge ve İnovasyona yaptığı yatırımlarla her geçen gün bu hedefe daha çok yaklaşıyor.

Modern robotik sistem planlaması, karmaşık hat tasarımı, ağır sistem entegrasyonu, işletim sistemi yazılımları, kompleks uygulama yazılımları ve servis hizmetleri ile GeKaRobot, robotik sistemler ve entegrasyonu konularında endüstriye çözümler sunmaya devam ediyor.

3. Robot Yatırımları Sergi ve Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.robotyatirimlari.com web adresini ziyaret edebilir, detaylı zirve programına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor