Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Sosyoloji Alanına Yeni Bir Soluk Geldi: Sosyoloji Bülteni!

Sosyoloji alanında yeni bir soluk olmaya aday Sosyoloji Bülteni yayın hayatına başladı. Ülkemizin geçmişinden bu yana çok fazla sahip olmadığı sosyoloji yayınında topluma ve gündeme dair yeni bir yayın kaynağı olan Sosyoloji Bülteni, toplumsal sorunları, topluma dair gerçekleri ve ülkemizin birçok sorununu toplumsal boyuttan bakma niyetiyle yayına başladı.

Günümüz dünyasında insan ve toplum hallerinin dünden bugüne, bugünden yarına değişen, farklılaşan bir yapıyla topluma dair birçok konuyu izah etme yoluna girerek insanların bir araya gelişlerinden bugüne toplumsal olayların gittikçe artması ve günümüz çağının karmaşıklığı sosyoloji biliminin dinamikliğini ve zenginliğini arttırmıştır. 

Gündem, siyaset, din, aile, medya, göç, sanat, ekonomi, hukuk alanlarında topluma dair yazı, görsel, makale, kitap, söyleşi, seminer vb. bilgi akışları ile yer alacak "sosyoloji bülteni" sosyal medya ekosisteminde önemli bir yer tutacağa benziyor.

Sosyolojiye dair tüm meseleler üzerine kurulan web sitesi, interneti ilim dünyası için kullanmak hem de sosyolojik meseleleri öğrencilerin, akademisyenlerin gözünden değerlendirmek üzere kurulmuş bir girişim olma özelliği taşıyor.

Günlük, haftalık, aylık periyodlarla düzenli bilgi akışlarının yapılacağı Sosyoloji Bülteni girişimi ile sosyoloji biliminin sanal dünyada herkes tarafından bilinir ve toplumsal yaşamda sıklıkla başvurulan bir bilim dalı haline getirilmesi hedefleniyor. Ayrıca aylık dergi, haftalık e-bülten ve  düzenli bilgi akışlarının yanı sıra belirlenen ayın konusu ile akademisyenlerin de desteği alınarak "Sosyoloji Buluşmaları”nın organize edilmesi planlanıyor.

Sosyoloji Bülteni girişimine yayın hayatında başarılar diliyor, Sosyoloji Bülteni hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve yayınları takibe almak isteyen okurlarımızı www.sosyolojibulteni.com web adresini ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Bu içeriği 4.217 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Hizmet Sektörleri, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız