Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB'in Yeni Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Oldu!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) başkanlığına görevi vekaleten yürütmek üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cevahir Uzkurt atandı.

Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’un KOSGEB Başkanlığı görevini üstlenmesi ile birlikte, münhal bulunan Başkan Yardımcılıklarına da Recep Ali Erdoğan, Ahmet Akdağ ve Dursun Murat Aktaş getirildi. İdari kadroda gerçekleşen atamaların tamamlanması ile KOSGEB’de yeni bir döneme girilmiş oldu.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, göreve başlamasının ardından tüm birim yöneticileri ve çalışanları ile biraraya gelerek, yapılanma hakkında bilgi aktardı. Çalışanlardan görevlerini ciddiyetle yerine getirmelerini isteyen  Başkan Prof. Dr. Uzkurt, KOSGEB'in ülkemizin ekonomik hedeflerine maksimum katkıyı sağlayacak bir kurum haline dönüştürüleceğini, teknoloji tabanlı girişimcilik eko-sistemini geliştirmeye odaklanacağını ve kurumda ekip çalışmasının temel prensip olacağına dikkat çekti.

KOSGEB'in katma değeri yüksek, ürünlerin üretilmesinde KOBİ'lerin temel ortağı olacağını ifade eden Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB İdaresi Başkanlığı'nın vatandaş odaklı ve bürokrasiden arındırılmış hizmet anlayışı ile bundan böyle yoluna devam edeceğini ve KOBİ'lerin ekonominin itici gücü olma yönünde güçlendirileceğini ifade etti. 

KOBİ’leri, bilim, sanayi ve teknoloji alanlarında dünyanın önde gelen firmaları ile yarış edebilecek seviyeye taşıyabilmek için KOSGEB Destek Programları'nda yeni bir yapılanmanın sinyalini veren Uzkurt, yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler öncülüğümüz olmak üzere yeni bir vizyon ile bütün KOBİ’lerimize gerekli desteği sağlayacağız şeklinde konuştu.

Uzkurt, KOSGEB personelinin vatandaş ile olan diyaloglarında devlet memurlarına yakışır bir şekilde hareket etmelerini ve çalışma prensiplerinde azami dikkatin gösterilmesini isteyerek yeni çalışma döneminde tüm çalışanlara başarı dileğinde bulundu.

KOSGEB kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.154 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: KAMU, Kobiler İçin, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız