Genç MÜSİAD'da Bayrak Değişimi, Yeni Başkan Engin Akdağ Oldu!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’nin gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD’ın 12. Genel Kurul Toplantısı, 25 Şubat 2017 tarihinde MÜSİAD Genel Merkezde gerçekleştirildi.Detaylar haberimizde..

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’nin gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD’ın 12. Genel Kurul Toplantısı, 25 Şubat 2017 tarihinde MÜSİAD Genel Merkez'de gerçekleştirildi. Genç MÜSİAD’ın faaliyetlerinin ve hedeflerinin dile getirildiği toplantı sonrasında Genç MÜSİAD’ın Üye Başkan Yardımcılığını yürüten Engin Akdağ, Genç MÜSİAD’ın yeni başkanı oldu.

Genç MÜSİAD 12. Genel Kurul Toplantısı, MÜSİAD 4. Dönem Başkanı Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD 3. Dönem Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve stk üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Fettahoğlu: “2023 Hedeflerine Ulaşabiliriz”

Genç MÜSİAD’ın Başkanlığını devreden Yavuz Fettahoğlu yaptığı konuşmasında, Genç MÜSİAD’da doğru iş yapmayı, doğru insan olmayı öğrendiklerini, bu sayede ihanetler karşısında eğilip bükülmediklerini söyledi. Genç MÜSİAD’ın sadece yurt içinde değil yurt dışında da rol model olduğunu ifade eden Fettahoğlu: “Son dönemde yaşadıklarımız bize teşkilatlanmanın ve yapılan her etkinliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bize yorulmak haram. 2023 hedefimiz var. Bazıları artık bu hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını söylüyor. Ama imkansız değil, dünya ticaretinden yüzde 1,5 almak bizi hedefe ulaştırır. Genç MÜSİAD’ın genç girişimcilerinin bu ekonomik hedeflere giden yolda çok önemli vazifeleri var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz sonrasında milli seferberlik tanımını dile getirdiğine değinen Fettahoğlu, “Genç MÜSİAD için seferberlik gençlerin ekonomiye verdiği katkının süratle arttırılmasını sağlamak” dedi. Gençlerin üniversiteden sonra iş hayatına atıldığını ve bunun çok geç olduğunu ifade eden Fettahoğlu, “Bu nedenle ‘24 Çok Geç’ projesini başlattık. Liselerde de çalışmalar yapıyoruz ve bu çalışmaları yeni dönemde artıracağız. Ayrıca Young Business Akademi ile Türkiye’nin en zeki ve en başarılı gençlerine ulaşıyoruz” diye konuştu.

Engin Akdağ: “250.000 yeni istihdam için çalışmalara başladık”

2017-2019 döneminde Genç MÜSİAD’ın başkanlığını yürütecek olan Engin Akdağ, “Genç MÜSİAD’ı gelecek vadeden, helal kazancın esas olduğu, birlik ve beraberliğin savunulduğu her platformda en iyi şekilde temsil etmek üzere devralıyoruz” dedi. Yeni dönemde 50 şube ile birlikte ortak çalışmalarını artıracaklarını söyleyen Akdağ: “Genç MÜSİAD’ın markası olan iki yılda bir düzenlediğimiz ve bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz Uluslararası Genç İşadamları Kongremizi gerçekleştireceğiz. Genç kardeşlerimize girişimciliği teşvik edip, gençlerimizi gönüllü kuruluşlarda çalışmaya teşvik eden programlar düzenleyerek, sadece Türkiye’de değil, bütün İslam dünyasında ve kardeşlerimizin olduğu her yerde varlığımızı hissettireceğiz. Avrupa’daki Genç MÜSİAD’lılarla iş birliğimizi arttıracağız. Nail Başkanımızın MÜSİAD Üyesi 50 bin üye işletmenin toplamda 250.000 yeni istihdam imkânına yönelik hedefine ilişkin biz gençler olarak da çalışmalara başladığımızı ayrıca belirtmek istiyorum” dedi.

Olpak: “Genç MÜSİAD’ın Ülkemiz İçin Yaptıklarıyla İftihar Ediyoruz”

Toplantıda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanlığı sistemine değinen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, sistem değişikliğinin bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyledi.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, kurulda yaptığı konuşmasında; Ekonomiden Sosyolojiye, Siyasetten Ekolojiye kadar her alanda sürdürülebilirliğin gençlerle mümkün olduğunu söyledi. Gençlik olmadan ilerlemenin mümkün olmadığını ifade eden Olpak, “MÜSİAD’tan ve amaçlarından bahsettiğim her yerde MÜSİAD’ın en büyük ve en önemli projesinin, Genç MÜSİAD olduğunu söylüyorum. Genç MÜSİAD, Türkiye’de 3.100 üye, 50 şube ve yurtdışında 16 temsilciliği ile Türkiye’nin en büyük gençlik sivil toplum kuruluşu” dedi.

Başkanlığı döneminde, Genç MÜSİAD Başkanı’nın MÜSİAD yönetim kurulu asıl üyesi olarak görev yapmaya başladığını söyleyen Olpak, “Genç MÜSİAD, 24 Çok Geç, Teknolojide Kadın Eli, Hami Yatırımcılık ve Uluslararası Genç İşadamları Kongresi gibi projeleri hayata geçirdi. Genç MÜSİAD’la ve Genç MÜSİAD’ın ülkemiz için yaptıklarıyla iftihar ediyoruz” diye konuştu.

Olpak: “Cumhurbaşkanlığı Sistemi Bir İhtiyaç”

Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı sistemine de değinen Olpak, Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyledi. Olpak, “MÜSİAD olarak, Cumhurbaşkanının ilk defa halk tarafından seçilmesi sürecinin başından beri söylediğimiz bir gerçek var. Bu da Türkiye’de, Kuvvetler Ayrılığı olarak ifade edilen, ama kurgusunda Kuvvetler Karmaşası olan sistemin mutlaka değiştirilmesi ihtiyacıdır. Sistemin hem fiili ve yasal durumu tarif edecek şekilde tanımlanması, hem de Türkiye'ye ayak bağı olan taraflarının düzenlenmesi gerekiyor. Bugün yapılan değişiklik de, tam olarak bu” ifadelerini kullandı.

Girişim Haber ailesi olarak Genç MÜSİAD başkanlık bayrağını devreden Yavuz Fettahoğlu'na ve ekibine, ülkemiz genç iş dünyasına ve gençliğine kattı değerler için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Genç MÜSİAD'ın başkanlık bayrağını devralan Engin Akdağ'ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalar diliyoruz.

Genç MÜSİAD'ın Girişimcilik Birimi Başkanı olarak yeni dönemde görev alan Taha Toprak ve ekibini de ayrıca tebrik ediyor, başarılı çalışmalar diliyoruz.

Genç Müsiad hakında detaylı bilgi için www.gencmusiad.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor