Finans Leasing’ten KOBİ’lere 100 Milyon Euroluk Destek!

Finans Leasing, European Investment Bank ile 100 milyon euroluk kredi anlaşması imzaladı. 8 yıl vadeli kredi KOBİ ve ticari işletmelerin leasing yolu ile gerçekleştirecekleri yatırımlarında kullanılacak. Detaylar haberimizde..

Finans Leasing, European Investment Bank ile 100 milyon euroluk kredi anlaşması imzaladı. 8 yıl vadeli kredi KOBİ ve ticari işletmelerin leasing yolu ile gerçekleştirecekleri yatırımlarında kullanılacak.

Ekonomiye kaynak geliştirmeye devam eden Finans Leasing, KOBİ ve ticari işletmelerin yatırımlarına destek olacak bir kredi anlaşmasına daha imza attı.

European Investment Bank (Avrupa Yatırım Bankası - AYB) ile 100 milyon euroluk kredi anlaşması imzalayan Finans Leasing, işletmelerin finansal kiralama işlemlerinde maliyet avantajı sunacak. 250’ye kadar çalışan sayısına sahip KOBİ’ler ile 250 -3000 kişi arası çalışan sayısına sahip ticari müşteriler leasing yolu ile gerçekleştirilecek yatırımlarının finansmanında uzun vadeli ve uygun faizli kredi kullanabilecek.

Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Başkan Yardımcısı Sayın Pim van Ballekom, QNB Finansbank ve iştiraki Finans Leasing ile olan başarılı işbirliğine yönelik memnuniyetini dile getirdi: "EIB tarafından Türkiye'de faaliyet gösteren KOBİ'lere sağlanan finans kaynakları, ekonomik belirsizliğin büyüdüğü bir dönemde bu işletmelerin faaliyetlerini desteklemek için hayati önem taşıyor. Leasing sektörü, küçük ölçekli işletmelerin yatırım programlarını destekleyen bir araç görevi üstleniyor ve Finans Leasing ile gerçekleşen bu işlemler sayesinde, EIB de Türkiye'deki Leasing sektörünün dengeli büyümesine katkı sağlamış oluyor."

Finans Leasing Genel Müdürü Metin Karabiber, Avrupa Yatırım Bankası’ndan KOBİ ve ticari işletmelerin leasing yoluyla yapacakları yatırımlar için sağlanan kredinin 8 yıl gibi uzun bir vadede ve ayrıca 2 yıl ödemesiz olduğunu ifade etti. Metin Karabiber “Avrupa Yatırım Bankası’yla yaptığımız kredi anlaşması, herşeyden önce Finans Leasing’e ve Türk ekonomisine güveni ifade ediyor. İşletmelerimizin desteğe ihtiyaç duyduğu özel bir dönemde, onların yatırımlarına devam etmelerine ve ekonominin gelişmesine katkıda bulunacağız” dedi.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor