CaseCampus Genç Girişimcileri Bekliyor, Başvurular Başladı!

Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye tarafından iki yıldır gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, dördüncü dönemi için yeni başvuru süreci başladı. Detaylar haberimizde..

Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye tarafından iki yıldır gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, dördüncü dönemi için yeni başvuru süreci başladı. Son başvuru tarihi 20 Şubat 2017.

Bugüne kadar 250 mezun veren CaseCampus programına, girişimcilikle ilgilenen, 30 yaş ve altı üniversite 3./4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi ve son 5 yıl içinde mezun olmuş adaylar başvurabiliyor.

CaseCampus Nedir?

CaseCampus Vaka Çalışmaları Programı girişimci adaylarını ekosistemden girişimciler, mentorlar, yatırımcılar ve eğitmenlerle bir araya getirerek yaşanmış girişimci hikayelerini deneyimleme fırsatı yaratıyor. Her biri Endeavor Ağı’nda yer alan BuldumBuldum, Cosa, Dugun ve Nişfud gibi girişimcilerin bugüne kadar yaşadığı süreçler, zorluklar ve başarılar; yazılı vaka çalışmalarıyla, videolu anlatımlarla, online forum tartışmalarıyla ve İstanbul’da gerçekleşecek üç adet canlı konferansla sunulacak. 10 Haftalık programın bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndan destek alma ve TalentCampus ekosisteminde yer alan VC ve melek yatırım ağları’nda, start-up’larda, inkübasyon merkezlerinde ve Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.

CaseCampus Vaka Çalışmaları İle Girişimci/Girişimci Adaylarına Yol Gösteriyor

 • En deneyimli uzmanlar, en meraklı öğrenciler ve en güncel kaynakları buluşturmak,
 • Her bölümden katılan öğrencileriyle disiplinler arası paylaşım ve dayanışma platformu yaratmak,
 • Girişimcilik algı ve bakış açısını gerçek girişimcilik öyküleriyle güçlendirmek,
 • Deneyimsel öğrenme ile katılımcılara girişimcilik becerisi kazandırmak,
 • Girişimcilik ekosistemine nitelikli bir yetenek havuzu kazandırmak,
 • Geleceğin inovatif liderlerine ilham vermek ve onları donatmak.

Başvuru Süreci

Nisan 2017’de başlayacak ve Haziran 2017’de tamamlanacak bu 10 haftalık soluksuz maratona ve iddialı topluluğa dahil olmak isteyen adaylar 20 Ocak – 20 Şubat 2017 tarihleri arasında www.casecampus.org adresinden başvurabilir.

Online başvurular her üniversitenin tüm fakülte ve bölümünlerinden 30 yaş altı lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve son 5 sene içinde mezun olan kişilere açık olacak. Online başvuru aşamasını geçen adaylar seçim sürecinin ikinci etabı olarak Şubat ayında video ve telefon mülakatlarına davet edilecek. CaseCampus Programı’na katılmaya hak kazanan 75 seçili öğrenci ise Mart 2017’de duyurulacak.

Başvuru Kriterleri

 • Üniversite 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi veya lisansüstü öğrencisi
 • En fazla 30 yaşını doldurmuş olan (maximum 1986)
 • Kendi girişimini başlatmaya hevesli olan ya da girişimcilik ekosistemine ilgi duyan,
 • Nisan – Haziran 2016 arası devam edecek eğitim programının İstanbul’da gerçekleştirilecek üç adet konferansına katılabilecek olan,
 • Konferanslar dışındaki tüm programı online bir platform üzerinden takip edebilecek olan.

Unutmayın, CaseCampus Programı’nın son başvuru tarihi 20 Şubat 2017.

CaseCampus Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak isterseniz www.casecampus.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi girişimcilik ekosistemine ilgi duyan üniversite 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi veya lisansüstü öğrencisi girişimci adaylarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor