Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye’nin İlk Test Hackathonu'nun Kazananları Belli Oldu!

Keytorc’un düzenlediği Türkiye’nin ilk test hackathon’unda kazananlar belli oldu. 98 ekibin yeteneklerini sergilediği etkinliği "jUnited" kazandı.

Yazılım testi alanında danışmanlık hizmetleri sunan Keytorc tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk test hackathon’u sonuçlandı. Etkinlik kapsamında, test otomasyon uzmanları ve konuya ilgi duyan öğrenciler, bir web uygulaması üzerinde yeteneklerini sergilediler.

98 ekiple 269 kişinin yer aldığı ve son derece geniş bir katılıma sahne olan etkinlikte, finale kalan 10 ekip arasından jUnited birinci oldu. Çeşitli tutarlarda hediye çekinin sahibi olan ilk üç ekip, ayrıca 25 Nisan 2017 tarihinde sekizincisi gerçekleşecek Testİstanbul Konferansı’na da ücretsiz olarak katılım hakkı elde etti.

Final töreni öncesinde bir konuşma yapan Keytorc Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, “Bu tür bir etkinliğin, dünya genelinde 2016 yılının önde gelen 20 test hizmeti şirketinden biri olarak gösterilen Keytorc tarafından düzenlenmesi gerektiğine inandığımız için harekete geçtik. Gördüğümüz yoğun ilgi, gençlerin bu alana olan ilgisinin ve bilişim sektörünün gereksinimlerinin bir kez daha altını çizdi” dedi.

Türkiye’nin ilk test hackathon’unda ilk üçe girmeyi başaran ekipler şöyle sıralandı:

  1. Sahibinden.com’dan Can Yıldırım, Sezai Can ve Murat Mercan’ın oluşturduğu JUnited;
  2. TAİ’den Kadir Yiğitözü, Mehmet Evren Coşkun ve Volkan Şendağ’ın oluşturduğu FireWater;
  3. Kredi Kayıt Bürosu’ndan Eşref Düz, Kerem Ulusoy ve Volkan Tolu’nun oluşturduğu TriQuality

Funnel, HBMPTC, Mogan, N11, pyVentures, R2-D2 ve HIMYT ise ilk 10 giren ekipler arasında yerini aldı.

Türkiye’nin ilk test hackathon’u hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.keytorc.com/hackathon web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız