İnovatif Projelere Finans Desteği Bu Zirvede!

Türkiye'nin ileri gelen işadamı dernekleri MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve Girişimci İşadamları Vakfı GİV, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen ancak finansmana ihtiyaç duyan projelere alternatif finans desteği, ortaklık gibi konular için bir araya geliyorlar.

Türkiye'nin ileri gelen işadamı dernekleri MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve Girişimci İşadamları Vakfı GİV, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen ancak finansmana ihtiyaç duyan projelere alternatif finans desteği, ortaklık gibi konuları müzakere etmek ve çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.

Mimar ve Mühendisler Grubu'nun organize ettiği, 1.Ar-Ge, İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'nde 29 Kasım tarihinde saat 16:00'da düzenlenecek "İnovatif Projeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri" konulu oturumda, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, ASKON Başkanı Mustafa Koca ve GİV Başkanı Mehmet Koç, konunun uzmanı Prof. Dr. Arif Ersoy'un sorularını cevaplandıracaklar.

Oturumda, Türkiye'nin 2023 gelecek hedeflerine ulaşması yönünde, katma değeri yüksek teknoloji ürünleri üretiminin artması için, inovatif projelerin hızla yatırıma dönüşmesi gerektiğinden yola çıkılarak, milyonlarca lira devlet desteği ve büyük emeklerle geliştirilen projelerin hangi model ve desteklerle yatırıma dönüşebileceği ve işadamları derneklerinin bu alanda neler yapması gerektiği tüm yönleriyle müzakere edilecek.

1.Ar-Ge, İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 29-30 Kasım tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Zirve'de Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 200 civarında inovatif proje sergilenecek. Zirve'de "İnovatif Pojeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri" oturumu yanında, Şehirlere değer katan inovatif projeler, Savunma Sanayii, Enerji ve Bilişim Sektöründe inovatif üretimler konulu oturumlar da yapılacak.

Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Arif Ergin'in yapacağı Zirve ve sergi 29-30 Kasım tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Ar-Ge, İnovasyon Zirvesi ve Sergisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.argezirvesi.com web adresini ziyaret edebilir, Zirvenin program akışına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor