Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
YASED: "Darbe Girişimi Yabancı Yatırımları Etkilemeyecek"

YASED Başkanı Ahmet Erdem, FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili olarak, "Hafta sonu yaşanan acı olayların uluslararası yatırımcıların duruşu üzerinde bir etkisinin olmasını beklemiyoruz." dedi.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ile ilgili olarak, "Hafta sonu yaşanan acı olayların uluslararası yatırımcıların duruşu üzerinde bir etkisinin olmasını beklemiyoruz. Bundan sonra demokrasimizi ve hukuk devletini daha da güçlendirecek adımların önü açılmıştır. Bu yönde atılacak adımlar, uluslararası yatırımcıların Türkiye'ye olan güvenini daha da artıracaktır." dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Erdem, uluslararası doğrudan yatırımcıların, yatırım kararlarını uzun vadeli bakış açısıyla aldığını, bu yatırımların ülkelerin geleceğine yönelik inancın göstergesi olduğunu vurguladı.

Erdem, uluslararası doğrudan yatırımcılar olarak, demokrasiye yönelik her türlü müdahalenin karşısında olduklarını belirtirken, "Seçmenlerin hür iradesiyle seçilmiş meşru hükümete, Cumhurbaşkanlığı makamına ve anayasal kurumlara karşı girişilen bu hareketin başarısızlıkla sonuçlanmış olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu olaylar sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

YASED Başkanı Erdem, Türkiye'nin, çok partili demokrasiye ve hukuk devletine olan bağlılığını halkın direnişi ile başarısızlığa uğratılan bu darbe girişiminde gösterdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bundan sonra demokrasimizi ve hukuk devletini daha da güçlendirecek adımların önü açılmıştır ve bu yönde atılacak adımlar, uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye olan güvenini daha da artıracaktır. Yatırımlar ve ekonomimiz açısından önemli olan, kısa zamanda normalleşmenin sağlanması, daha önce olduğu gibi bu dönemde de hep birlikte, sağduyu ile meşru düzen ve hukuk ilkelerinin üstünlüğü çerçevesinde hareket etmemizdir."

AA kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.153 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Uluslararası / Global, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız