Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Yükselen Organik Bebek Ürünleri Pazarının Yerli Gözdesi: Civil!

Dünya genelinde tüketici bilincinin artmasıyla birlikte yıldızı parlayan, insan sağlığına ve çevreye duyarlı organik ürünlerin Türkiye’deki hacmi 780 milyon lira.

Organik bebek tekstil sektöründeki talepleri karşılamak için önemli AR-GE çalışmaları yapan Civil, organik bebek tekstil sektörüne 2 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Yeni doğan grubundaki çeşitlendirdikleri organik ürünleri ‘Kiti Kate’ markasıyla müşterileriyle buluşturan Civil, ‘I Love Organik’ sloganıyla ürünlerini muadillerine göre yüzde 40 indirimle satışa sunuyor.

‘Anne Bebek ve Çocuk’ mağazacılığı alanında büyümeyi ve sektöründe öncü olma yolunda ilerleyen Civil, ürün çeşitliliğine organik ürünleri de ekleyerek kaliteli ve doğru fiyat politikasıyla hizmet vermeye devam ediyor. Yüzde 100 organik pamuk kullanılarak üretilen ürünler GOTS (Global Organic Textile Standart) sertifikasına sahip.

Konuyla ilgili açıklama yapan Civil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, “Tüm dünyaya yayılan çevre bilinci Türkiye’nin en önemli ve en büyük sektörü olan tekstil sektörünü de derinden etkiledi. Ülkemizde organik tekstilde ürün çeşitliliği çok az. Var olanlar ise çok yüksek fiyatlardan satılıyor. Organik ürün kullanmayı düşünen ebeveynler ise yüksek fiyatları görünce alternatif ürünlere yöneliyorlar. Organik bebek tekstilindeki var olan açığı kapatmak adına ciddi yatırımlar yaptık. Mağazalarımızda organik ürünler için alanlar ayırıp, ebeveynleri bilgilendirici çalışmalar düzenledik. Bebeklerimiz en değerli varlıklarımız, onlara daha sağlıklı ve güvenilir ürünler sunmak öncelikli hedefimiz. Ayrıca bu ürünlerin kolay ulaşılabilir olmasını da sağlamak durumundayız” diye konuştu.

Organik bebek ürünleri pazarının yerli gözdesi Civil hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.civil.com.tr ve www.civilim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 5.464 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız