Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Ülkemizdeki Organize Sanayi Bölgesi Sayısı 285'e Yükseldi!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, "Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi"nin kuruluşuna onay verdi. Bakanlığın onay vermesiyle resmen kurulmuş olan Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi ile OSB bölgelerimizin sayısı 285'e yükseldi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı ve Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB Kurucu Müteşebbis Heyet Başkanvekili Adil Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 yılında ilk başvurusu GSO tarafından yapılan Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB'nin, ilgili bakanlığın onay vermesiyle resmen kurulmuş olduğunu kaydetti.

Açıklamasında, yeni sanayi bölgesinin kurulmasının mutluluk verici olduğuna işaret eden Konukoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"İlk olarak 1993 yılında Büyükşahinbey Küçük Sanayi Sitesi olarak kurulan bu alanın mülkiyetinin çoğu sanayicilerden oluşuyordu. Yaklaşık 100 kadar fabrikada 2 bin kişi ile üretim yapılıyordu. GSO olarak, 11 Nisan 2012 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız müracaat sonucunda 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nu geçici 8. Maddesi kapsamında 94 hektar alan üzerinde Oğuzeli ilçesi sınırları içerisinde, "Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi" kurulmuştur."

Oğuzeli ilçesinin geleceği açısından önemli bir adım atıldığına vurgu yapan Konukoğlu, şöyle devam etti:

"Oğuzeli, Gaziantep için önemli bir bölge. Dolayısıyla burasının geleceğini planlamak açısından önemli bir adım atılmış oldu. Söz konusu alanın OSB olması ile bu bölgede yatırım yapan işletmeler öncelikle çok daha iyi altyapı şartlarına kavuşacaklar. Ayrıca, yatırım teşviklerinden de bir alt bölge desteğinden faydalanacaklar. Böylece bu bölgedeki üretim ve istihdam önümüzdeki dönemde daha hızlı gelişecektir."

Sanayi.gov.tr kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.483 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, KAMU, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız