Bakanlıktan Sanayi Tezleri Projelerine 7,2 Milyon TL Destek!

San-Tez Programı mayıs-haziran başvuru sonuçlarının belli oldu. Sanayi Tezleri Programı kapsamında 2015 yılında desteklenen toplam proje sayısı 17'ye, destek miktarı da 7 milyon 206 bin 244 liraya çıktı. Detaylar haberimizde..

San-Tez Programı mayıs-haziran başvuru sonuçları belli oldu. Sanayi Tezleri Programı kapsamında 2015 yılında desteklenen toplam proje sayısı 17'ye, destek miktarı da 7 milyon 206 bin 244 liraya çıktı.

Sanayi Tezleri (San-Tez) Programı Mayıs-haziran dönemindeki başvurularından destek kararı alınan projelerin toplam bütçesi 2 milyon 238 bin liraya ulaştı ve bu tutarın 1 milyon 615 bin lirası Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak.

Programla, sanayiye aktarılan üniversitelerdeki bilgi birikimi sayesinde sanayicilerin sorunları çözmek veya teknoloji seviyesini yükseltmenin hedefleniyor. Değerlendirilen 15 projeden destek kararı alınan 9 projenin toplam bütçesi 2 milyon 238 bin liraya ulaştı. Bu tutarın 1 milyon 615 bin lirası Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak.

Desteklenen projelerin Batman, Uşak, Erzurum, Muğla, Kayseri, Bursa, İzmir ve Ankara illerinde bulunduğu görülmekte. San-Tez Programı kapsamında Batman Üniversitesi'nden ilk kez bir proje desteklenmeye değer bulundu. Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Zülküf Demir'in yaptığı 'Susam Zarını Soyma Makinası' başlıklı projeyle, gıda sanayinde ilgili üretim alanındaki makinelerde aşırı miktarda kullanılan su miktarı azaltılacak, tuz kullanımı ve çözeltiden çıkarma işleminden sonraki yıkama aşamaları tamamen ortadan kaldırılacak. Bu desteklerle birlikte 2015 yılında desteklenen toplam proje sayısı 17'ye, destek miktarı da 7 milyon 206 bin 244 liraya ulaştı.

Sanayi Tezleri (San-Tez) Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sagm.sanayi.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.sanayi.gov.tr kaynaklı haberimizi sanayi sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor