Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Bakanlıktan Sanayi Tezleri Projelerine 7,2 Milyon TL Destek!

San-Tez Programı mayıs-haziran başvuru sonuçları belli oldu. Sanayi Tezleri Programı kapsamında 2015 yılında desteklenen toplam proje sayısı 17'ye, destek miktarı da 7 milyon 206 bin 244 liraya çıktı.

Sanayi Tezleri (San-Tez) Programı Mayıs-haziran dönemindeki başvurularından destek kararı alınan projelerin toplam bütçesi 2 milyon 238 bin liraya ulaştı ve bu tutarın 1 milyon 615 bin lirası Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak.

Programla, sanayiye aktarılan üniversitelerdeki bilgi birikimi sayesinde sanayicilerin sorunları çözmek veya teknoloji seviyesini yükseltmenin hedefleniyor. Değerlendirilen 15 projeden destek kararı alınan 9 projenin toplam bütçesi 2 milyon 238 bin liraya ulaştı. Bu tutarın 1 milyon 615 bin lirası Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak.

Desteklenen projelerin Batman, Uşak, Erzurum, Muğla, Kayseri, Bursa, İzmir ve Ankara illerinde bulunduğu görülmekte. San-Tez Programı kapsamında Batman Üniversitesi'nden ilk kez bir proje desteklenmeye değer bulundu. Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Zülküf Demir'in yaptığı 'Susam Zarını Soyma Makinası' başlıklı projeyle, gıda sanayinde ilgili üretim alanındaki makinelerde aşırı miktarda kullanılan su miktarı azaltılacak, tuz kullanımı ve çözeltiden çıkarma işleminden sonraki yıkama aşamaları tamamen ortadan kaldırılacak. Bu desteklerle birlikte 2015 yılında desteklenen toplam proje sayısı 17'ye, destek miktarı da 7 milyon 206 bin 244 liraya ulaştı.

Sanayi Tezleri (San-Tez) Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sagm.sanayi.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.sanayi.gov.tr kaynaklı haberimizi sanayi sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız