KADEM ve TÜBİTAK'tan Girişimci Genç Kadınlara Destek!

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliğiyle Kadın Girişimcilik Kampı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliğiyle Kadın Girişimcilik Kampı gerçekleştirilecek.

KADEM ve TÜBİTAK'tan girişimci genç kadınlara destek TÜBİTAK Marmara Teknokent ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)'in işbirliği ile gerçekleştirilecek "Kadın Girişimcilik Kampı" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da katılımıyla tanıtıldı.

"Genç Kadınlara Bir İlham Olacağını Düşünüyorum"

TÜBİTAK Marmara Teknokent ile KADEM'in işbirliği ile gerçekleştirilecek kadın girişimcilik kampı düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya KADEM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan ile TÜBİTAK Marmara Teknokent (Martek) Genel Müdürü Orhan Çömlek katıldı.

Ekonomik kalkınma ve kadınların güçlendirilmesi amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile 31 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecek Kampa, 'Bir fikrim var' diyen kadın girişimciler katılacak. Toplantıda konulan KADEM Başkanı Aydın, "TÜBİTAK Martek ortaklığında yapacağımız bu projenin girişimci genç kadınlara bir ilham olacağını düşünüyorum" dedi.

"Bizim İçin Büyük Bir Adım"

Sümeyye Erdoğan da toplantıda projeyle ilgili bir açıklama yaparak, "TÜBİTAK ve KADEM işbirliğiyle yürüyecek bu projede kadınların ekonomik hayatta güçlenmesini sağlamış olacağız inşallah. Bizim için büyük bir adım, ülkemiz açısından da belki mütevazı ama önemli ve hayırlı bir adım olacağını düşünüyorum. Kadınlarımıza, 30 kişiye bir girişimcilik eğitimi verilmiş olacak, sadece girişimcilik değil, inovasyon ve teknoloji odaklı bir girişimcilik eğitimi olacak. Kadınlarımızın katma değer potansiyeli yüksek ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlerde olmasından bahsediyoruz ve bunları hayata geçirmelerinden bahsediyoruz, bu yüzden önemsiyoruz. Burada Kadın ve Demokrasi Derneği olarak bizim ana çalışma sahalarımızdan, amaçlarımızdan birisi olan kadınları güçlendirme adına aynı zamanda ülkemizin ekonomisini de canlandırma adına TÜBİTAK ile beraber çok değerli, çok hayırlı bir adım atmış bulunuyoruz." diye konuştu.

TÜBİTAK Martek ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Kadın Girişimcilik Kampı ile kadınların girişimcilik yeteneklerinin arttırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla bir çalışma başlattı. Bu amaca yönelik olarak düzenlenecek girişimcilik kampı üç aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

Birinci aşamada Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 31 Temmuz 10 Ağustos 2015 tarihine kadar kabul edilecek. İkinci aşamada hakemlerin yapacağı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje seçilecek. Üçüncü aşamada ise finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 31 Ağustos- 4 Eylül 2015 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak. Kamp sonrasında başarılı olan 5 projeye, 25'er bin lira destek verilecek.

Unutmayın, Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 31 Temmuz 10 Ağustos 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Kadın Girişimcilik Kampı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.girisimcilikkampi.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi ar-Ge, bilim, teknoloji veya yenilik içeren iş fikirleri olan kadın girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor