Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Gedik Girişimcilik 2015 Zirvesi 29 Nisan'da Gerçekleşti!

Girişimicliğin yaygın bir biçimde geliştirilmeye çalışıldığı günümüzde genç insanların girişimci düşünce yapılarını harekete geçirmek ve girişimcilik kültürünü oluşturma ve yaygınlaştırma amacı ile İstanbul Gedik Üniversitesi "Girişimcilik Kulübü" tarafından düzenlenen Gedik Girişimcilik 2015 Zirvesi, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü Gedik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gedik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 2015 Girişimcilik Zirvesi sinerjisi yüksek bir katılımcı grubu tarafından izlenildi. Açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Yusuf Hacıcaferoğlu'nun ardından Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş'un konuşmasıyla devam eden program İstanbul Milletvekili Osman Boyraz'ın ve Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çeliker katılımcılara yönelik konuşmalarını gerçekleştirdi.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik'in konuşmalarının ardından Desnet Yazılım Ceosu, Televizyon Programcısı ve Sunucusu, Köşe Yazarı Ömer Ekinci'nin gençlere yönelik sunumu ile devam eden programda katılımcılar birbirinden farklı hikayeleri ve örnekleri dinleme imkanı buldular. Eğitimin ve öğretimin önemine değinilen akademik yaşamın toplum yaşamı için ne kadar önemli olduğu vurgulanan, bu ve buna benzer etkinliklerin sürekli olarak yapılmasının kıymetinin vurgulandığı program Dimes, Ofçay ve Gagoz'un ikramlarının yanı sıra British House'da İngilizce eğitimine destek vermek maksadıyla stand açmak suretiyle hizmet verdiler. Program katılımcılara TEMA Vakfı tarafından isimlerine dikilmiş fidanların beratının takdimi ve günün anısına çini tevdi edildi.

Program ardından isteyen öğrenciler konuşmacılarla fotoğraf çekildi ve bu değerli konuklarla keyifli bir çay sohbetinde akıllarda kalan soru işaretleri giderildi. 

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız