Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Özgün Tasarımlı Milli Motor Üretimi İçin Altyapı Hazırlanıyor!

Türk sivil ve askeri havacılık sanayinin önemli kuruluşlarından TUSAŞ Motor Sanayi (TEI - TUSAŞ Engine Industries), geleceğine yönelik stratejik adımlar atabilmek için yeni yol haritası çizdi.

TEI, ‘Stratejik Yönetim Sistem Gözden Geçirme Çalıştayı’nda misyon ve vizyonundan 20 yıllık projeksiyonuna kadar geleceğini tasarladı. Buna göre TEI, özgün tasarıma sahip milli motorların üretimi için stratejilerini belirledi.

TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit liderliğinde gerçekleşen çalıştaya sektörün önde gelen uzmanları ve akademisyenler katıldı. TEI’nin yanı sıra havacılık sanayinin de hedef, misyon ve vizyonunun ele alındığı çalıştayda, özellikle savunma sanayine havacılık alanında motor üreten kurumun geleceği için uzmanlar görüşlerini paylaştı. İstanbul’da 2 gün süren stratejik yönetim planı çalıştayına Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir de katılarak sektörün geleceğine yönelik misyon ve vizyona katkılarını sundu.

TEI, Sektöre Rol Model Olacak

Gelecek 20 yılı kapsayan projeksiyonda TEI tarafından üretilecek özgün tasarıma sahip milli motorların planlama, tasarım, imalat süreçlerinin yanısıra, uluslararası alanda motor parça imalatı ve bakımı konusunda da atılması gereken adımlar gündeme gelerek bu yönde çalışma prensipleri ortaya kondu. TEI, oluşturduğu stratejik yönetim planıyla sistemli bir şekilde yürüttüğü tasarım çalışmalarıyla da sektöre rol model olmaya devam edecek ve uluslararası arenada da sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alacak.

Haberimizi sivil ve askeri havacılık sanayii ile savunma sanayiinde faal okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.741 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Reel Sektör, Ulusal, Yeni Girişim
Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız