Üniversiteliler, TÜBİTAK 1601 Destek Programı 2015 Yılı Çağrısı Açıldı!

1601 programı kapsamında ilki 2013 yılında açılmış olan “Üniversitelerde Girişimcilik Sertifika Programı Oluşturulması ve Yürütülmesi” çağrısının ikincisi açıldı. Detaylar haberimizde..

1601 programı kapsamında ilki 2013 yılında açılmış olan “Üniversitelerde Girişimcilik Sertifika Programı Oluşturulması ve Yürütülmesi” çağrısının ikincisi açıldı.

TÜBİTAK bu çağrı ile üniversitelerde girişimcilik ve yenilikçilik algısının yerleşmesi ve başarılı iş fikirlerinin erken dönemlerde hayata geçirilmesi amacıyla; üniversitelerin öğrencilerine ve öğretim elemanlarına yönelik girişimcilik sertifika programları başlatmasını ve yürütmesini hedefliyor.

Açılan yeni çağrıda;

  • Desteklenecek girişimcilik sertifika programları en az 42 saat olacak olup bu programların en az 30 saatlik kısmı Girişimciliğin Temelleri, İş Modellemesi, Tecrübe Paylaşımı ve Etkili Sunum zorunlu modüllerinden oluşacak.
  • Eğitime yönelik giderler ile birlikte proje personeli, toplantı ve organizasyon giderleri desteklenecek.

Başvuru

Çağrıya Türkiye’de yerleşik üniversiteler başvurabilecek olup, çağrıya son başvuru tarihi ise 10 Nisan 2015 olarak belirlendi.

Değerlendirme

Çağrı kapsamında yapılan başvurular, Uygulama Esasları çerçevesinde panel yöntemiyle değerlendirilecek.

Unutmayın, çağrıya son başvuru tarihi 10 Nisan 2015.

“Üniversitelerde Girişimcilik Sertifika Programı Oluşturulması ve Yürütülmesi” 2015 çağrısı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tubitak.gov.tr web sayfasını ziyaret edebilir, Çağrı Metnine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Tübitak kaynaklı haberimizi üniversite öğrencileri ve öğretim elemanları başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor