VII. AVM Yatırımları Konferansı 5 Mart 2015'te Gerçekleştirilecek

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 5 Mart 2015’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen “AVM Yatırımları Konferansı5 Mart 2015’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek.  

AVM sektörüne yön veren AYD ve sektörün eğitim, bilgi ve gelişim merkezi SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilecek konferans; AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirecek. VII. AVM Yatırımları Konferansı’nda sektörel konulardan yeni ufuklar açacak oturumlara, farklı bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı yol gösterici bir içerik sunulacak.

AVM Yatırımları Konferansı, 7’nci yılında 9 farklı oturuma ev sahipliği yapacak. Moderatörlüğünü Kadir Çöpdemir’in üstlendiği Konferans; AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü ve Emaar Bölge CEO’su Ozan Balaban’ın açılış konuşmaları ile başlayacak. Reteam Group CEO’su Kathrine Heiberg, “Yeni Nesil AVM’lerin DNA’sı” başlıklı oturumda; “Yeni AVM’lerde, mevcutlarda var olan neler olmayacak?”, “Konsept çeşitliliğini artırmayan AVM’lerin ne kadar ömrü kaldı?”, “Yeni dönem AVM yatırımlarında yeni stratejiler, trendler neler?” gibi daha birçok sorunun yanıtını katılımcılarla paylaşacak. Hemen ardından Penti Yönetim Kurulu Başkanı ve BMD Başkanı Sami Kariyo, perakende sektörüyle AVM yatırımcı ve işletmecilerini doğrudan ilgilendiren analizleri “Perakende ve AVM Sektörü: Nerede Birlikte, Nerede Ayrı?” başlıklı oturumunda paylaşacak.

İlk kahve molasının ardından sözü “AVM’lerde Yeni Nesil Ödeme Sistemleri”  başlıklı oturumla Moka Genel Müdürü İlker Uzkan alacak. Uzkan’ın ardından VIA Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “AVM Sektöründe İnovasyon”  başlığı altında AVM sektörünün ihtiyaçlarını mercek altına alacak. Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecisi Açıl Sezen’in yapacağı “AVM’ler Neden Değerlidir? Rakamlar ve Öykülerle AVM’ler” başlıklı oturumun özel konukları ise; MarkAntalya AVM Müdürü Ceyda Gamzeli, Starcity AVM Genel Müdürü Fahir Çam, Oasis Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mazhar Vardar ve Sanko Park AVM Müdürü Niyazi Büyükaksu olacak.

Öğlen yemeği sonrasında dağıtılacak “Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri”nde, Alışveriş Merkezleri Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi'nde 2014 yılında en yüksek notu alan AVM yöneticilerinin ödülleri takdim edilecek. Ardından Pronet Genel Müdür Yardımcısı Melih Niyego’nun “Ne Kadar Güvendeyiz?” başlıklı oturumunda AVM’lerin güvenliği değerlendirilirken; yeni yapılacak projeler ve eski projelerdeki dönüşüm konseptleri irdelenecek. “VII. AVM Yatırımları Konferansı”nın özel konuklarından biri de pazarlama ve strateji çalışmalarına beş boyutlu bir yön kazandıracak olan Koreli dahi tasarımcı Jinsop Lee olacak. Lee, “Tamamen Duyusal” başlıklı oturumunda; marka başarısına giden yolda beş duyuya birden hitap edip, duyular arasındaki ilişkiyi güçlü tutmanın yöntemlerini masaya yatırırken; müşteri mutluluğundan satışları artırmaya kadar mükemmel marka deneyiminin yöntemlerini de sıra dışı örneklerle katılımcılarla paylaşacak.

İkinci kahve molası sonrası söz alacak olan Next Academy Kurucusu Levent ErdenGelelim Gerçeklere” diyerek katılımcılara kendilerini ve yaptıkları işleri yeniden tarif etmelerine yardımcı olacak. Sonrasında gerçekleştirilecek olan “Enver Aysever ile Aykırı Sorular” isimli oturumda deneyimli gazeteci ve yazar Enver Aysever, aykırı sorularını bu kez AYD Başkanı ve Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü’ye soracak. Sektörle ilgili her şeyin tartışılacağı bu oturumda; şehirlerin değişen yüzü, alışveriş merkezlerinin toplumsal etkileri, yeşil alan tartışmaları, dünü ve bugünüyle hız kesmeyen projeler, yatırımlar ve yasal düzenlemeler ele alınacak.

Bu yıl 7’incisi gerçekleştirilecek olan “VII. AVM Yatırımları KonferansıTAMPF Özel İkramlı Network Saati ile sona erecek.

Konferans Programı

08:00 Kayıt ve İkram
09:00

Açılış Konuşmaları

Hulusi Belgü - AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi
Ozan Balaban - Emaar Bölge CEO’su

09.35 Yeni Nesil AVM’lerin DNA’sı
Kathrine Heiberg - Reteam Group CEO’su
10.05 Perakende ve AVM Sektörü: Nerede Birlikte, Nerede Ayrı?
Sami Kariyo - Penti Yönetim Kurulu Başkanı
10.35 Kahve Molası
10.55 AVM’lerde Yeni Nesil Ödeme Sistemleri
İlker Uzkan - Moka Genel Müdürü
11.10 AVM Sektöründe İnovasyon
Coşkun Bayraktar - VIA Properties, Yönetim Kurulu Başkanı
11.25 AVM’ler Neden Değerlidir? Rakamlar ve Öykülerle AVM’ler
Açıl Sezen (Moderatör) - Ekonomi Gazetecisi
Ceyda Gamzeli - MarkAntalya AVM Müdürü
Fahir Çam - Starcity AVM Genel Müdürü
Mazhar Vardar - Oasis Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi
Niyazi Büyükaksu - Sanko Park AVM Müdürü
12.15 Öğle Yemeği
13.35 Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri
13.45 Ne Kadar Güvendeyiz?
Melih Niyego - Pronet Genel Müdür Yardımcısı
14.15 “Tamamen Duyusal” Koreli Dahi Tasarımcı
Jin Sop Lee - Linno International, CGO
14.40 Kahve Molası
15.10 Gelelim Gerçeklere...
Levent Erden - Next Academy, Kurucusu
15.35 Enver Aysever ile Aykırı Sorular
Enver Aysever - Yazar, Tiyatro Oyuncusu, Program Yapımcısı/Sunucu
Hulusi Belgü - AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi
17.00 TAMPF Özel İkramlı Network Saati

Unutmayın, VII. AVM Yatırımları Konferansı 5 Mart 2015’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek.

VII. AVM Yatırımları Konferansı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ayd.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi AVM yatırımcıları, merkez yöneticileri, perakendeciler ve bu sektöre destek veren firmalar başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor