6. Global Webit Kongresi Dijital Dünyayı İstanbul'da Buluşturdu!

Teknoloji dünyası paydaşlarının bir araya geldiği 6. Global Webit Kongresi sona erdi. İki gün süren etkinlikte dijital platformlarda yaşanan gelişmeler ve bilişim çevrelerini ilgilendiren güncel konular masaya yatırıldı. Detaylar haberimizde..

Teknoloji dünyası paydaşlarının bir araya geldiği 6. Global Webit Kongresi sona erdi. İki gün süren etkinlikte dijital platformlarda yaşanan gelişmeler ve bilişim çevrelerini ilgilendiren güncel konular masaya yatırıldı.

6. Global Webit Kongresi, Dijital Pazarlama & İnovasyon KonferansıGeleceğin Liderleri Teknoloji Zirvesi ve Founders Gamers olmak üzere 3 büyük etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Kongrenin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Plamen Russev'in açılış konuşmasını yaptığı kongrenin ilk gününde, Dijital Pazarlama ve İnovasyon Konferansı kapsamında Dijital Reklamcılık, Metrix ve Data Akışı, Dijital Eğlence ve Medya oturumları gerçekleştirildi.

VB Insight Pazarlama Teknolojileri Direktörü Steawart Rogers'ın moderatörlüğünde yapılan "Metrix ve Data Akışı" panelinde Mindsahare Worldwide Dijital Teknolojiler Bölüm Lideri Norm Johnston, AA Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Yaman, GFK Orta ve Doğu Avrupa Ortadoğu Türkiye Afrika Bölgesi Dijital Pazarlama Direktörü Caroline Henne, OMD Gelişmekte Olan Piyasalar Strateji ve Ürün Geliştirme Direktörü Jean Paul Edwards küresel veri akışı ve dijital teknolojilerin geleceğini ele aldı.

Kongrenin "Geleceğin Liderleri Zirvesi" kapsamında ise dünya üzerinde internet platformlarına girilen tüm bilgileri ifade eden yedekleme teknolojileri anlamında kullanılan Big Cloud oturumları, Para ve Ödemeler oturumu ve Ortadoğu Odağında Gelişen -e ticaret ve Başlangıç Düzeyindeki Şirketler Ekosistemi oturumları da düzenlendi.

"Marka Sosyal Stratejileri ve Hikaye Anlatımı" Paneli

Etkinliğin ikinci ve son gününde düzenlenen Marka Sosyal Stratejileri ve Hikaye Anlatımı adlı panelde, UNICEF Dijital Stratejiler Yöneticisi Jim Rosenberg, Coca Cola Avrasya ve Afrika Dijital Müdürü Mariano Bosaz, LEGO Sosyal Medya ve Araştırma Başkanı Lars Silberbauer Andersen, Lufthansa Havayolları Dijital İnovasyon Başkanı Torsten Wingenter ve Engagor firmasının Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İş Geliştirme Müdürü Timothy Batailie sosyal medya üzerinden pazarlama stratejilerini tartıştı.

Panelde, şirketlerin tanıtım ve pazarlamalarında sosyal medyanın etkin ve efektif kullanımı ile ilgili sunumlar gerçekleştiren UNICEF Dijital Stratejiler Yöneticisi Rosenberg, kitlelere ulaşmada hangi stratejilerin nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili fikirlerini paylaştı.

Rosenberg, sosyal medya kampanyalarının gerçekleştirilebilir ve gerçek insanlara veya hikayelere dayandırılması gerektiğini dile getirdi. Dikkat çeken yöntemlerin, hikayelerin "gerçek ve açık" olması gerektiğini söyleyen Rosenberg, hikaye anlatımında "daha az ama daha iyi" işler gerçekleştirilmesinin önemine değindi. Rosenberg, hikayenin birçok ufak detaydan meydana geldiğini ve bu detayların zenginliğinin önemli olduğunu kaydetti.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İlgi Çekti

Kongrenin "Founders Games loT Hackhaton Workshops" bölümünde ise girişimciler fikirlerini kongre katılımcılarına tanıttı. Bu bölümde yurt içi ve yurt dışından iş fikri bulunan girişimciler projelerini anlatma fırsatı buldu.

Sergilenen sanal gerçeklik gözlüğü de kongre ziyaretçilerinin ilgisini çekti. Kongre, girişimciler için düzenlenen yarışma etkinliğiyle sona erdi.

1-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen 6. Global Webit Kongresi yaklaşık 110 ülkeden gelen ve büyük çoğunluğu üst düzey yöneticilerden oluşan katılımcı profiliyle rekor kırdı.

Dijital dünyanın liderlerini bir araya getiren 6. Global Webit Kongresi’nde ki katılımcıların oranları;

  • Avrupa %69 (%17’si Batı Avrupa, %24’ü Merkez ve Doğu Avrupa ve %28’i Türkiye),
  • Orta Doğu ve Afrika %20,
  • Asya %6,
  • ABD %4
  • diğerleri %1

İki Günde 30 Binden Fazla Tweet

6. Global Webit Kongresi, "Dijital Pazarlama & İnovasyon Konferansı", "Geleceğin Liderleri Teknoloji Zirvesi" ve "Founders Gamers" olmak üzere 3 büyük etkinliğe ev sahipliği yaptı.

AlJazeera, Criteo, Yandex, Amazon, Softlayer, Webtrekk, Fjord, OMD, ViVaki, Marin Software, Getty Images, Livefyre, Fiksu, Gfk, Iponweb, Infobib, Stafanini, PayPal, Seamles, Naspers, Microsoft, Twitter gibi 200’den fazla iş ortağının desteklediği kongrede iki gün boyunca 30 binin üzerinde tweet atılırken, 185 bin kişi konferans programına göz attı.

Tarihi yakın zamanda açıklanacak olan Webit Kongresi 2015’de de Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Asya’yı birleştiren İstanbul’da gerçekleşecek.

6. Global Webit Kongresi  hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.webitcongress.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi dijital pazarlama ve teknoloji sektörlerinde faal olan girişimci ve profesyonel okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor