150 Bin TL Ödüllü 4. TET Ar-Ge Proje Baharı Başvurularızı Bekliyor!

Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği Proje Baharı’nda bu yıl yine birbirinden parlak fikirler ödüllendirilecek. İhracata katma değer katacak Ar-Ge projelerinin hayata geçirilmesi ve sanayicilerle buluşturulması amacıyla “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü yapılıyor.

Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET) düzenlediği Proje Baharı’nda bu yıl yine birbirinden parlak fikirler ödüllendirilecek. İhracata katma değer katacak Ar-Ge projelerinin hayata geçirilmesi ve sanayicilerle buluşturulması amacıyla “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü yapılıyor. Elektrik, Elektronik ve Bilişim alanında yeni ve üretilebilir projesi olan herkesin başvurabileceği etkinlikte, dereceye giren proje sahipleri toplam 150 bin TL değerinde ödül kazanma şansı da yakalayacak.

Türkiye’nin teknolojideki gücünün uygulanabilir ve yenilikçi fikirlerle gelişmesini hedefleyen “TET Ar-Ge Proje Baharı”, iddialı projelerin gün yüzüne çıkmasına öncülük ediyor. Elektrik, Elektronik ve Bilişim alanında yaratıcılığın gerçeğe dönüşeceği Proje Baharı etkinliğine, 1 Ekim 2014 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor.

Sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek TET AR-GE Proje Baharı etkinliğinde;

  • Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları,
  • Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları,
  • Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar
  • Diğer

olmak üzere projeler 4 farklı kategoride yarışacak. Özgünlük, sağlayacağı fayda, projenin inovatif yanı ve uygulanabilirliği gibi kriterlere göre yapılacak değerlendirme sonrası seçilen projeler, 8 Nisan 2015’teki etkinlikte sergilenecek. Gün boyu sürecek panellere de ev sahipliği yapacak etkinliğin ardından gerçekleşecek ödül töreninde ise her kategoride ilk üçe giren projeler, sırasıyla 20 bin TL, 10 bin TL ve 7 bin 500 TL’lik ödül kazanacak.

Türkiye ekonomisi ve ihracatına ivme kazandıracak Ar-Ge projelerinin, elektrik-elektronik sektöründen geleceğine inanan TET, 4’üncü yılına giren Proje Baharı etkinliği ile yüzlerce inovatif projeyi destekledi. Proje Baharı’na şimdiye kadar toplam 847 proje başvururken, değerlendirme kurulu tarafından seçilen 313 proje sergilendi. Etkinlik sırasında proje sahipleri ile sanayicilerin birebir görüşme yapabilecekleri ortam sağlandı. Üniversiteler ve Araştırma Kurumları ile sektörün bir araya geldiği Proje Baharı etkinlikleri, aynı zamanda katılımcılara önemli bir network yaratıyor. TET Proje Baharı, üretime dönüşen Ar-Ge proje sayısının fazlalığı ile de farklılaşıyor.

TET Proje Baharı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru koşullarını öğrenmek isteyen okurlarımız www.tetprojepazari.org web adresini ziyaret edebilirler.

Unutmayın, Tet Proje Baharı etkinliğine başvuruda bulunmak isteyenler, 1 Ekim 2014 itibariyle başlayan başvuru işlemlerini 13 Şubat 2015'e kadar gerçekleştirebilirler.

Haberimizi elektirik, elektronik ve bilişim sektöründeki ar-ge'ci ve girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor