Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
İnsan Kaynakları Alanına İnovatif Bir Girişim: YüzYüzeyiz

ODTÜ Teknokent’de markalaşan TÜBİTAK destekli Yuzyuzeyiz.biz, kurumlara insan kaynakları alanında akıllı çözümler geliştiriyor.

Günümüzün rekabetçi ortamında başarılı olmak ve doğru insan kaynağına erişmek isteyen kurumlar için, işe alımı kolaylaştıran, video tabanlı dijital İK çözümleri geliştiren Elba Bilgi Teknolojileri, Yuzyuzeyiz.biz çözümleriyle insan kaynakları sektörüne yenilikçi yaklaşımlar sunuyor. Bu uygulama, insan kaynakları işe alım süreçlerinde birçok farklı kaynaktan gelen adayı konsolide ederek, değerlendirmeyi tek bir araçla daha hızlı yapabilme olanağı sağlıyor.

TÜBİTAK desteği ile, ELBA ODTÜ Teknokent ARGE ofisinde hayata geçirilen çözümler, kurumsal şirketlere adaylarla yüz yüze görüşmeden once, inovatif yaklaşımlar öneriyor.

Denetimli online sınav çözümleriyle, geleneksel gözlemci eşliğinde yapılan sınavları simüle edecek şekilde; güvenli ve hızlı online sınavlar uygulanabiliyor. İşe alım ekibi, yüz yüze görüşme öncesinde, seçtikleri adaylara sormak istedikleri soruların cevaplarını video kaydı ile izleyerek alabiliyor. Böylece adayların diksiyon, görünüş, vücut dili, yabancı dil konuşma kabiliyetleri ve sorulara verdikleri cevap hakkında birkaç dakika içinde bilgi  sahibi olunabiliyor.

Ayrıca, uzaktaki adaylarla canlı video mülakat yapma imkanı da sağlanıyor. Bu inovatif çözümler sayesinde kurumlar insan kaynağı alımında kısa sürede doğru adaya ulaşarak hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf ediyor.

İnsan Kaynağı Alımında Zamandan ve Maliyetten Tasarruf

Türkiye’nin en büyük şirketleri ve global firmalarla çalışarak kısa sürede en hızlı büyüyen markalardan biri olan Yuzyuzeyiz.biz, insan kaynakları sektörüne getirdiği inovatif çözümleriyle Turkcell Grubu, Garanti Bankası, Deloitte gibi onlarca kurumsal markaya hizmet veriyor. Yüzyüzeyiz markası kurumsal şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda V-spot soru-cevap, V-meet (online video mülakat), V-Test online (denetimli sınav) ve V-base (aday başvuru yönetim sistemi) gibi çözümler sunuyor.

Açık pozisyonlara başvuran çok sayıdaki adayın her biriyle, bire bir görüşme yapmanın mümkün olmadığı günümüz şartlarında, Yuzyuzeyiz.biz çözümleriyle Garanti Bankası, Turkcell ve birçok kurumsal marka çok sayıda adayını, sorulara verdikleri video cevaplar üzerinden değerlendirebiliyor, videoları yöneticilerle paylaşabiliyor ve canlı mülakatlar gerçekleştirebiliyor.

Yine mobil uygulamalar sayesinde, işe alım ekipleri masa başında olmadan da adaylar hakkında değerlendirme yapabiliyor. Adaylar ise kendi tercih ettikleri yer ve zamanda işe alım sürecine video mülakatlarla dahil olabiliyor.  Zamandan tasarruf ettiren çözüm adayların yüz yüze mülakat için seyahat etmelerine gerek kalmadan mülakat gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyor. Uygulama özellikle uzak mesafelerdeki değerli adayları da kaybetmeden değerlendirme şansı yaratıyor.

BIC melek yatırımcılardan Güçlü Özenci: “İnsan kaynakları alanında inovatif çözümler üretiyoruz.”

BIC’nin melek yatırımcılarından biri olan Güçlü Özenci, ortak olarak katıldığı Elba ile Yuzyuzeyiz.biz markasının insan kaynakları alanına inovatif bir yaklaşım getirdiğine değinirken, çözümle ilgili olarak “Bu çözüm sayesinde kurumsal şirketlerin maliyetleri düşerken verimlilikleri artıyor, tüm adaylara şeffaf bir şekilde değerlendirilme imkanı sunuluyor” dedi.

Ayrıca müşterilerinden uygulamayla ilgili pozitif geri dönüşler aldıklarını açıklayan Özenci, “Garanti İnsan Kaynakları ekibi, Yuzyuzeyiz.biz çözümüyle geçtiğimiz senelere göre %30’luk bir oranla daha fazla adayı değerlendirme sürecine dahil ederek, doğru adaya daha kısa süre içinde ve daha az maliyetle ulaştı” açıklamasını yaptı.

Elba tarafından geliştirilen yenilikçi bir marka olan Yuzyuzeyiz.biz, yakın dönemde yeni işbirlikleriyle ürünlerine yeni özellikler katarak pazar payını artırmayı ve yeni pazarlar yaratmayı hedefliyor.

Yuzyuzeyiz.biz hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız www.yuzyuzeyiz.biz web adresini ziyaret edebilirler.

Haberimizi insan kaynakları alanında yenilikçi çözümler kullanmak isteyen kurumlarımız ve ik sektöründeki girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız