Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişimciler, IBM SmartCamp İstanbul 2014 Başvurularını Kaçırmayın!

Girişimci, yatırımcı ve deneyimli danışmanları bir araya getiren IBM SmartCamp’ın Türkiye ayağının başvuruları başladı. IBM SmartCamp İstanbul 2014 etkinliği bu yıl da faaliyet süresi 7 yılı aşmamış, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için çözüm üreten girişimcilere açık olacak. Bu yıl ayrıca Sağlık Bilişimi kategorisinde en iyiler belirlenecek.

IBM SmartCamp ile teknolojilerin geliştirilmesi ve pazarda değer bulması için müşteri öngörüsü yaratılması ve girişimcinin iş kurarken eksik kalan becerilere sahip olması açısından bir endüstri ortamı sunulacak.

Girişimcileri, yatırımcıları ve deneyimli danışmanları bir araya getiren küresel bir program olan IBM SmartCamp İstanbul – 2014, bu yıl 4. kez düzenleniyor. Dünyada birçok ülkede düzenlenen SmartCamp etkinlikleri sayesinde girişimciler, projelerini hayata geçirmek için onlara heyecanla destek olabilecek yatırımcılarla tanışma fırsatı elde ediyor. 2012 yılında bu etkinlikler sayesinde IBM Küresel Girişimcilik Programı üyelerine 65 milyon dolarlık yatırım gelmişti. 2010 yılından beri gerçekleştirilen IBM SmartCamp Programı kapsamında, eleme sürecini geçen şirketler, bölge ve dünya finaline davet ediliyor. Türkiye’de ilk defa 2011 yılında gerçekleştirildi ve ayrıca Bölge Finalleri’ne de geçen yıl İstanbul ev sahipliği yaptı.

Potansiyel iş ortaklarında olması gerekenler;

  • Şirket kuruluşu 7 yıldan az olmalı
  • Özel şirket
  • Kurumsal müşteriler için yazılım bazlı ürün veya hizmet geliştiriyor olmalı
  • IBM ile işbirliğine hazır olmalı
  • Küresel vizyonu olmalı

Bu yıl Türkiye en iyilerini seçmenin yanı sıra, Ortadoğu-Afrika bölgesi birincilerine de ev sahipliği yapacak. Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA), Kuzey ve Güney Amerika, Asya Pasifik bölgelerinde SmartCamp etkinlikleri başladı ve devam ediyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA bölgesinin birincileri Kasım ayında Londra’da dünya finalleri için yarışacaklar.

Girişimci başvuruları 15 Agustos 2014 tarihinde sona eriyor. Final etkinliği ise 30 Eylul 2014 tarihinde yapılacak. IBM SmartCamp İstanbul 2014  hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız IBM Global Entrepreneurship ve IBM SmartCamp web sitelerini ziyaret edebilirler.

IBM SmartCamp İstanbul – 2014 etkinliğine girişimci olarak başvurmak isteyen okurlarımız buradan başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Haberimizi girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 6.254 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Bilişim / Yazılım / İnternet, Etkinlikler, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız