TÜBİTAK'tan Yenilik ve Girişimcilik Kapasitesine Destek!

TÜBİTAK, KOBİ ölçeğindeki özel sektör firmalarının Ar-Ge ve yenilik odaklı faaliyet yapabilme kapasitelerini artırmaya yönelik mentörlük mekanizmasının geliştirilmesi ve uygulanması için 1601 Yenilik ve Girişimcilik alanlarında kapasite artırılmasına yönelik destek programı çağrısına çıktı. Detaylar

TÜBİTAK, KOBİ ölçeğindeki özel sektör firmalarının Ar-Ge ve yenilik odaklı faaliyet yapabilme kapasitelerini artırmaya yönelik mentörlük mekanizmasının geliştirilmesi ve uygulanması için 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı çağrısına çıktı.

Bu program ile KOBİ ölçeğindeki özel sektör firmalarının Ar-Ge ve yenilik odaklı faaliyet yapabilme kapasitelerini artırmaya yönelik mentörlük mekanizmasının geliştirilmesi ve uygulanması hedeflenmekte.

Hedeflenen ve bu çağrıya konu olan projeler 2 aşamadan oluşacaktır. 3 ay sürecek ilk aşamada mentörlük mekanizmasının oluşturulması, en fazla 9 ay sürecek ikinci aşamada ise oluşturulan bu mekanizmanın en az 15, en fazla 25 KOBİ’de uygulanması sağlanacak.

Ortaklı proje başvurusu alınmayacak olan programda, projeler en fazla 400.000 TL’lik bütçe ile desteklenecektir.

Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri ile kanunla kurulmuş vakıflar başvuruda bulunabilecek olup, son başvuru tarihi 7 Şubat 2014 mesai bitimine kadar.

Çağrı Metnine ve 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı hakkındaki tüm detaylara ilgili TÜBİTAK sayfasından erişebilirsiniz.

Haberimizi KOBİ ölçeğindeki özel firmalar  başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor