İş Fikri Olan Girişimcilere TÜBİTAK ile Birlikte Destek Olabilirsiniz!

TÜBİTAK-TEYDEB ,1512 programı ile, iş fikri olan ancak hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek desteği bulamayan girişimci adaylarına önemli fırsatlar sunuyor. İş fikirlerinin ticarileşmesi için eğitim ve 100 bin TL sermaye desteği verilecek olan programa son başvuru 10 Ocak 2014. Detaylar haberimizde.

TÜBİTAK-TEYDEB, 1512 programı ile, iş fikri olan ancak hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek desteği bulamayan girişimci adaylarına önemli fırsatlar sunuyor. İş fikirlerinin ticarileşmesi için eğitim, iş rehberi ve 100 bin TL sermaye desteği veren TÜBİTAK-TEYDEB,  bir sonraki aşamada da girişimcilerin 550 bin TL bütçeli projelerini % 75 oranında destekliyor.

Özel sektör kuruluşlarına, kamuya ve araştırmacılara ArGe desteği veren TÜBİTAK-TEYDEB, “1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı" ile bireysel fikirlerin ticarileşmesine de öncü oluyor. TÜBİTAK-TEYDEB tarafından yürütülen program ile bireysel girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin ArGe potansiyelli firmalara ve yenilikçi ürünlere dönüştürmelerine destek veriliyor.

Ortak Çağrının amacı, 1512 Programının girişimcilere sağladığı faydalara ek olarak, özel sektörün önde gelen kuruluşlarından girişimcilere ek destek ve fayda sağlanmasının yanı sıra özel sektörün kendi faaliyet alanında ArGe potansiyeli olan yeni iş ortakları yaratacak olanların belirlenmesi. Ayrıca, deneyimli özel sektör temsilcileri ile ortak gerçekleştirilecek çağrı sonunda, yeni firmaların pazarda yer alma ve hayatta kalma şanslarının artması öngörülüyor.

Bu ortak çağrıda yer almak isteyen şirketlerin başvuruları değerlendirilerek, uygun bulunanların 1512-B kodu ile çıkılacak 2014 Çağrısında yer almaları sağlanacak. 2014 yılında alınacak 1512 Programı başvuruları, uygun bulunan çağrı ortakları ile yapılacak protokol sonucu, ilgili ortağın katkıları ile değerlendirilecek.

Programa, KOBİ statüsünde olmayan (büyük şirketler) Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri 10 Ocak 2014 tarihine kadar başvurabiliyorlar.

Çağrı Duyuru Metni, Ortaklık Başvuru Formu ve Ortaklık Başvuru Formu Hazırlama Kılavuzunu'na ulaşmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz. 

Haberimizi yerleşik sermaye şirketlerimiz ve girişim fikrine sahip ancak desteğe ihtiyacı olan okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Esra Tavukçu Hakkında

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden 2011'de mezun oldu, 2008-2011 yıllarında Young Guru Academy'de (YGA) çeşitli projelerde görev aldı. Yazar nitelikli içerik sitelerine freelance olarak editörlük, sosyal medya danışmanlığı yapmaktadır. Mayıs 2013 - Mart 2014 aralığında Girişim Haber'de editörlük yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor