Mühendislik Öğrencileri, Yenilikçi e-Devlet Proje Yarışması Sizleri Bekliyor!

Türkiye’nin e-dönüşüm sürecine genç yazılımcıların katkı sağlaması amacıyla yeni bir yarışma düzenleniyor. Üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği fakültelerinin öğrencileri, ülkemizin e-dönüşüm sürecinde “akıl teri”yle ödül kazanacak.Detaylar haberimizde..

Türkiye’nin e-dönüşüm sürecine genç yazılımcıların katkı sağlaması amacıyla yeni bir yarışma düzenleniyor. Üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinin öğrencileri, ülkemizin e-dönüşüm sürecinde akıl teriyle ödül kazanacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türksat A.Ş. ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlendiği yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans öğrencileri katılabilecek.

Bilgisayar ve yazılım mühendisliği alanlarında eğitim alan lisans öğrencilerinin ülkemizin e-dönüşüm sürecine ilgilerini çekmek, yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak yeni proje, fikir ve çözüm üretmelerini sağlamak ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada birinciye 5.000 TL ödül verilecek. İkinci gelecek üç proje dörder bin TL, üçüncü gelecek 5 ayrı proje ise üçer bin TL ödül alacak. Bunun yanı sıra, beş ayrı kategoride başarı ödülüolarak biner TL ödül verilecek. Ayrıca, projelerin akademik danışmanlarına da para ödülü verilecek.

Yarışmaya bireysel veya grup hâlinde başvuru yapılabilecek. Yarışmada proje sayısı sınırlaması olmayacak. Öğrenciler, proje önerilerini 31 Aralık 2013 tarihine kadar “online” olarak teslim edebilecek. Projeler, ön elemeye tabi olacak ve eleme sonuçları 31 Ocak 2013 tarihinde açıklanacak. Proje sonuç raporları 15 Nisan 2013 tarihine kadar teslim edilecek. 17 Mayıs 2013’de proje sergisi düzenlenecek. Jüri üyeleri ile sergi davetlilerinin oylamaları sonucunda dereceye girenler açıklanacak.

Verilecek Başarı ödülleri

  • En İyi “Web Projesi” Başarı Ödülü
  • En İyi “Mobil Projesi” Başarı Ödülü
  • En İyi “Sosyal Medya Projesi” Başarı Ödülü
  • En İyi “Engelsiz Projesi” Başarı Ödülü
  • En İyi “Sunum” Başarı Ödülü

Ödül

Öğrenci Ödülü

Danışman Ödülü

Altın Madalya                 (1 adet)

5.000 TL

3.000 TL

Gümüş Madalya             (3 adet)

4.000 TL

2.000 TL

Bronz Madalya               (5 adet)

3.000 TL

1.000 TL

Başarı Ödülü                  (5 kategoride)

1.000 TL

750 TL

Süreç ve sonuçlar hakkında detaylı bilgi ve başvuru için yarisma.turkiye.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. Yarışma Kılavuzunu buradan, Proje Önerisi Dokümanıburadan edinebilirsiniz. Unutmayın, başvurularınızı 31 Aralık 2013 tarihine kadar online yapabiliyorsunuz. 

Haberimizi bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde okuyan üniversite öğrencisi okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor