Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Arşiv   |   Bulut   |   Bülten Gönderin   |   İletişim                    
Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin Birbirinden İlginç 24 İş Modeli!

Türkiye, girişimci bir ülke olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda uluslararası alanda yapılan araştırma sonuçlarından çıkan rakamlar istenilen düzeyde olmasa da yine de umut verici. Küresel Girişimcilik Raporu (Global Entrepreneurship Monitor)’un 2011 rakamlarına göre, 18-64 yaş aralığındaki potansiyel ve yeni girişimci oranlarının toplamını ifade eden toplamgirişimcilik aktivitesi, Türkiye’de 2010 yılında yüzde 8.6 iken, 2011 yılında yüzde 11.9’a çıktı.

Zira bu rakam 2006 yılında yüzde 6.1 seviyelerindeydi. Potansiyel girişimcilik rakamlarındaki artışın da gözle görülür bir şekilde artış kaydettiğini görüyoruz. Türkiye’deki potansiyel girişimci oranı 2006 yılında yüzde 2.2 iken, 2011 yılında bu oran yüzde 6.3’e çıkmış. Yine, 2006 yılında yüzde 4 olan yeni girişimci oranı da geçtiğimiz yıl yüzde 6’ya yükselmiş.

Rakamlar bize Türkiye’nin girişimcilik anlamında altı yıl önceden çok daha farklı bir tablo çizdiğini gösteriyor. Biz de kapak haberimizi hazırlarken girişimciler ve girişimcilik ruhu artan Türkiye için önümüzdeki dönem trend olabilecek karlı ve yeni iş modellerini araştırdık. Özellikle tarım ve hayvancılıkta yeni iş fırsatları dikkat çekiyor. Bu iş fırsatlarının çoğu da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Bunun yanı sıra genç nüfusuyla övünen ancak hızla yaşlanan Türkiye’nin yaşlı ekonomisine yönelik yeni girişimcilere ihtiyacı olduğu da başka bir gerçek.

Çaydan kahvaltı büfelerine süs bitkisinden su piresi yetiştiriciliğine kadar bin TL’den bir milyon TL’ye yatırımla kadar kurabileceğiniz birbirinden ilginç 24 iş modelini Ekonomist araştırmış.

İşte birbirinden ilginç 24 iş modeli;

BOMBUS ARISI  - Devlet hormon yerine döllenmeyi teşvik ediyor

Hormonlu üretime karşı iyi tarım uygulamaları içinde yer alan ve Tarım Bakanlığı’nın da desteğine tabi olan bombus arıları son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. Bombus arıları polinasyon (döllenme) amaçlı kullanılıyor. Döllenme için havanın belli bir sıcaklıkta olması gerekiyor. Üretimde hormonun yerini alan bombus arılarının kullanılması desteklenerek hormonsuz sebze meyveye geçiş hedefleniyor. Antilsan Satış ve Pazarlama Müdürü Ulaş Yıldırım, hormonsuz üretime fırsat veren bombus arısında en büyük üreticilerden biri olduklarını söylüyor. Belçika ortaklı bir şirket olarak Antalya Çakırlarmevkiinde yer alan üretim tesislerinde 350 bin kovan bombus arısı üretildiğini kaydeden Yıldırım, bunun 200 bin kovanını Avrupa ülkelerine ihraç ettiklerini kaydediyor. Seralardaki doğal döllenmeyi sağlayan bombus arıları üstelik devlet teşviki kapsamında. Öyle ki, geçtiğimiz beş yıl içerisinde bombus arısı için yapılan destek miktarı yaklaşık 6 milyon TL’ye ulaştı. Organik ve iyi tarım uygulamaları için ayrılan destekler bu seviyede olunca seralardaki bombus arısı kullanımı da iki katına çıktı. Bu arıların ömürleri 45 gün ve bir kovan arının fiyatı 150 ile 200 TL arasında değişiyor. Bir kovan arı ile 2 bin metrekarelik serada döllenme yapılabiliyor.

DİKENLİ İNCİR - Bir diğer adı da Frenk yemişi

Kendiliğinden doğada yetişen, kaktüsgillerden bir bitkinin meyvesi olan dikenli incir, Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki köylülerin önemli geçim kaynaklarından birisi haline geldi. Türkiye’nin hemen hemen her yöresinde görülen ancak, Akdeniz ve Ege’de daha sık rastlanan yabani bir bitki olan dikenli incir, halk arasında ‘Frenk inciri’, ‘Frenk yemişi’ olarak da biliniyor.

Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, ana vatanı ise Güney Afrika olan dikenli incirin Tarsus’a bağlı köylerde hasadı yapılıyor. Yıllık ise 150 bin ton civarında toplanıyor. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Gezer, "Dikenli incir kırsal kesimlerde yol kenarlarında bile kendiliğinden yetişiyor. Köylüye de sadece toplayıp satmak kalıyor” diyor. Köylüden 20 kilogramlık sandıkta 12-13 TL’den alınan bu ürün, 60 TL’den alıcı buluyor.
Dikenli incir için özellikle Fransa’dan talep aldıklarını ifade eden Gezer,” “Ayrıca Hacettepe Üniversitesi ile yürüttüğümüz bir projeyle bu ürünü ilaç sektörüne de kazandırmayı hedefliyoruz” diyor.

SOLUCAN GÜBRESİ - Yüksek kaliteli gübrenin hammaddesi

Solucan gübresi, 50 yılı aşkın bir süredir ABD başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyanın birçok başka ülkesinde üretiliyor. Her tür meyve, sebze, ağaç ve bitki türlerinin yetiştirilmesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Bu solucanlara besin maddesi olarak verilen organik olarak yetiştirilen büyükbaş hayvan dışkılarını, organik bitkisel menşeli atıkları ve geri dönüşümde kullanılabilir nitelikte evsel ve kâğıt atıklarını, kısa süre içerisinde dönüştürmek sureti ile oluşturdukları gübre, yüksek kalitede bir gübre.
Bu anlamda iş fikri oluşturmuş girişimciler var. Örneğin, İstanbul ve Antalya’da bunun için kurulmuş solucan gübresi üretim tesisleri var. Siz tesis kurmasanız bile bu işe kompost kutular alarak başlayabilirsiniz. Bu kutular sayesinde, evlerinizden çöp olarak atılan sebze, meyve kabuk ve posaları, yumurta kabukları gibi değerli organik atıkları değerlendirerek, yüksek kalitede yüzde 100 organik solucan gübresine dönüştürebilirsiniz. Hatta bunu yaşadığınız mahalleye yayarak, işinizi büyütebilirsiniz. Günlük 250 gramlık evsel atık, 500 solucanla gübre haline dönüştürülebiliyor. Gübrelerin kilogramı ise 2 TL’den satılıyor. Kutuların fiyatı 250 ile 550 lira arasında değişiyor.

TATLI PATATES - Hem zahmetsiz hem de pahalı

Manavlarda kilogramı 15-20 liradan satılan tatlı patates, Türkiye’de henüz çok yaygın değil. Oysaki en az normal patates kadar zahmetsiz yetişiyor. Tek farkı ise tatlı patatesin daha sıcak iklimlerde yetişiyor olması. Türkiye’de tatlı patatesin sadece Hatay’da yetiştirildiğini söyleyen Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, ürünün yüksek gelir sağladığına dikkat çekiyor.

Üniversite olarak laboratuvarda ürünün hastalıklı genini temizlediklerini ve verimli hale getirdiklerini belirten Çalışkan,” 3-5 yıl içerisinde bu ürüne olan talep artacak. Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Ege kıyının bölgeleri ile Samsun, Çanakkale, Yalova, İstanbul ve Kırklareli bu ürünün yetişmesi için ideal” diyor. Özellikle ürüne Avrupa ülkelerinden ciddi bir talep olduğunu ifade eden Çalışkan, şu bilgileri veriyor: “Patatesin yetişme süresi dört ay. Bir dekara yaklaşık 3 bin civarında fide gerekiyor. Bir fidenin fiyatı ise 10 ile 20 kuruş arasında değişiyor. Bir dekar araziden yaklaşık 50 ile 60 kilogram arasında ürün almak mümkün.”

KALAMATA ZEYTİN - Çuvalların gözdesi

Sandviç ve kanapelerin vazgeçilmezleri arasına giren kalamata zeytini, son zamanlarda oldukça revaçta. Özellikle ABD’de oldukça moda olan kalamata zeytini, Avrupa’da da çok tüketiliyor. Türkiye’de iri olması nedeniyle ‘eşek zeytini’ adı verilen bu tür, normal zeytinin iki katı büyüklüğünde. Ödemiş, Tire ve Akhisar yörelerinde yetişen bu zeytin, adı Yunanistan’ın Kalamata yöresinden geliyor. Bu zeytin sirkeyle terbiye ediliyor ve mayalanıyor. Tadı ise turşuya benziyor. Bu zeytinin aynı zamanda iyi bir ihraç ürünü olduğunu söyleyen Hisar Zeytincilik Gıda Mühendisi Kemal Cengiz, “Özellikle ABD, Türkiye’den her yıl 5 bin ton kalamata zeytini ihracatı yapıyor. Ancak üretim hala yetersiz” diyor. Bu zeytinin yetiştiriciliğinin yanı sıra değişik ambalajlarda pazarlamasının da yapılabileceğini kaydeden Cengiz, yaklaşık 700 bin TL’lik yatırımla, 200 adet zeytin tankı alınabileceğini ve zeytin kilogramının 2,5 liradan satılabileceğini ifade ediyor.

AGAVE ŞURUBU - Kaktüsten yapılan doğal şurup

Agave şurubunu son zamanlarda yemek ve özellikle tatlı tariflerinde daha sık duymaya başladık. Aslında agave şurubu, agave kaktüsünden elde edilen doğal bir tatlandırıcı. Agave kaktüsü aynı zamanda tekila içkisinin de elde edildiği bir bitki. Şurup ise kaktüsün içindeki sıvı. Bu sıvı, beyaz şekere göre yüzde 25 daha tatlı olduğundan, daha az kullanılması yeterli oluyor. Bir diğer özelliğinin ise vücut tarafından daha kolay metabolizma edilmesi yani kan şekerini daha az yükseltmesi olarak ifade ediliyor. Kıvam ve renk olarak bala benzeyen bu şurup, Türkiye’ye The LifeCo firması tarafından getiriliyor. The LifeCo’nun kurucusu Ersin Pamuksüzer, ürünün özellikle ABD ve Avrupa’da oldukça fazla tüketildiğini ancak Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başladığını ifade ediyor. Eczane, aktar ve marketlerde rahatlıkla satışı yapılabilecek bu ürünün bayiliğini yapabilirsiniz. Agave şurubunun fiyatı ise 19 ile 195 lira arasında değişiyor.

SU PİRESİ - Akvaryumların temizlikçileri

Su pireleri, akvaryum yetiştiriciliğinde en çok kullanılan canlı yemlerden biri. Genel olarak su birikintilerinde su sıcaklığının 15 derece ile 22 derece arasında olduğu ortamlarda bol olarak ürüyorlar. Ülkemizde bu gibi yerden toplanan su pirelerini mevsiminde akvaryumculardan satın almak mümkün. Üretilen su pireleri kaliteli ve besin değerleri yüksek ise piyasadaki balık yemi tedarikçileri ve akvaryum balıkçılığı ile ilgilenenler tarafından rağbet görüyor. Bu konuda bir girişim yapan Nilgün Ertürk, su pirelerinin bakteri barındırmaması ve suyu temizleme özelliği nedeniyle akvaryumcular tarafından tercih edildiğini söylüyor. Üretimi üç adet küçük havuzda yaptığını belirten Ertürk, “Bir poşet su piresini 5 TL’den satmak mümkün. Üretiminize bağlı olarak ayda minimum 200 TL kazanç sağlamak mümkün” diyor.

İSTİRİDYE MANTARI -
Klimalı bir çatı katında bile yetiştirilebiliyor

Türkiye’de tarım sektöründe yeni bir yer bulmaya başlayan istiridye mantarı da girişimciler için de fırsat söz konusu. Avrupa’da 1900’lü yılların başında kültür altında üretimi yapılan, Uzakdoğu’da ölümsüzlük mantarı çeşitlerinden biri olan istiridye mantarı, dünyada beyaz kültür mantarından sonra en çok satılan ikinci ürün olarak ifade ediliyor. Türkiye’de bu mantarın tüketimi henüz Avrupa’nın 40’ta biri kadar olsa da her yıl artan bir tüketim söz konusu. İstiridye mantarının tamamen doğal şartlarda üretildiğini ve bu nedenle talep gördüğünü söyleyen Marmara Mantar Genel Müdür Yardımcısı Halil Soyhan, bu mantarın izolasyonlu çatı katlarında ya da bodrum katlarında klima olması koşuluyla rahatlıkla yetiştirilebildiğini ifade ediyor. Üründen iki ayda bir hasat alınabiliyor. 10 bin TL’lik bir yatırımla ayda iki bin TL gelir elde edilebiliyor. Ürünün fiyatı kilogram başına 12.90 ile 15.90 TL arasında değişiyor. Marmara Mantar’ın bu işe adım atmak isteyen girişimciler için hobi kitleri olduğunu ifade eden Soyhan, “Kompostlarımız mantar tohumları ekilmiş her şeyiyle hazır halde gönderiliyor. Girişimci bu kitlerle işe adım atabiliyor” diyor. Soyhan, ürün için Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Kazakistan, Azerbaycan ve Ukrayna’dan da talep olduğuna dikkat çekiyor.

PORTAKAL KABUĞU -
Kilosu 30 kuruş, kurutulmuş kabuğa 2 lira

Adana ve Osmaniye çevresi ile narenciye üretiminin yoğun yapıldığı yörelerde, üreticiler, kurutulmuş portakal kabuğu satarak para kazanıyor. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde portakal kilosu bahçede 30 kuruştan, kurutulmuş kabuğu ise 2 TL'den satılıyor. Gıda, kozmetik, ilaç sanayi gibi sektörlerde ham madde olarak kullanılan portakalın kabuğu yurt içi piyasada alıcı bulduğu gibi Almanya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor. Her yıl aralık ayında başlayan bu iş, mayıs sonuna kadar devam ediyor. Portakal kabuğu iki şekilde toplanıyor. Birincisimahallelerden portakal kabuklarını birilerine toplattırabilirsiniz. İkincisi ise portakalı siz satın alıp kabuğunu soydurabilirsiniz. Üç gün güneşte kurutulan portakal kabuğu daha sonra çöpünden ve çürümüş kabuklardan temizleniyor. Sonra kabukları çuvallara doldurarak sevkiyata hazır hale getiriliyor.

PONNY - Küçük atçıları geleceğe hazırlayın

Daha çok sirklerde görmeye alıştığımız minyatür at çeşitlerinden ponny yetiştiriciliği henüz Türkiye’de yaygın değil. Zira Türkiye’nin iklimi bu atların yetiştiriciliğini yapmak için oldukça uygun. En küçüklerinin boyu 42 cm, kiloları ise 20-60 arasında değişiyor. Daha çok ABD, Arjantin ve İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkede özel çiftlikleri bulunuyor. ABD dışında henüz pet shop'lara girmeseler de alıcılar doğrudan onların yetiştirildiği çiftliklere ulaşıyor.

Meral Sultan Harası Müdürü Hasan Güner, özellikle erken yaşta atçılığa başlayan çocuklar için bu atların binicilik öğrenimi açısından ideal olduğunu vurguluyor. Atların genelde Hollanda, Belçika, Fransa gibi ülkelerden ihraç edildiğini belirten Güner, bu iş modelinin henüz Türkiye’de olmadığını ancak böyle bir girişimin yapılması durumunda ilgi uyandıracağını ifade ediyor. Ponny’lerin fiyatı 5 bin Euro’dan başlıyor. Güner, atların genellikle eğitimli olarak geldiğini söyleyerek, “Bir adet erkek, üç adet dişi Ponny alarak bu işe başlayabilir, atları kendiniz üretebilirsiniz. Bunun için altı ahırlık bir alan ilk etapta yeterli” diyor.

ÇEKİRDEKSİZ LİMON - Fideler gelecek yıl girişimcilere dağıtılacak

Mersin’e bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü uzun çalışmalar sonucunda, çekirdeksiz limon üretti. Dokuz ay tazeliğini koruyan ve çekirdeksiz olan bu limonlar, girişimciler için farklı bir iş modeli olabilir. Ürünün tescilinin yapıldığını söyleyen müdürlüğün proje sorumlusu Güçer Kafa, “Dünya standartlarına göre bir ürün ürettik. Uzun süre muhafaza edilebildiği için ürünün ihracat açısından da avantajı var” diyor. Projeyi ABD’li bir firmanın yakından takip ettiğini ve şu aşamada karantina testleri yaptığını belirten Kafa, aynı projeyle Güney Afrikalı bir şirketin de ilgilendiğini ifade ediyor. Ürünü 2013 yılı sonuna kadar üreticilere sunacaklarını söyleyen Kafa, “Çekirdeksiz limon, en büyük rakibimiz İspanya ve Arjantin’le olan rekabet gücümüzü artıracak. Biz ‘küt diken’ dediğimiz en iyi limon çeşidini çekirdeksiz hale getirdik. Bu da ihracatta üreticiye avantaj sağlayacak” diyor.

İSTİRİDYE - Gurme restoranlarının gözdesi

İstiridye, gurme restoranlarda ve balıkçı tezgahlarında aranan bir deniz ürünü olarak biliniyor. Lüks segmentine giren bu ürünün en önemli özelliği ise besleyici olması. İstiridye için birçok ülkeden büyük bir talep var. Eşeyli üreme özelliğine sahip istiridyelerde döl verimi oldukça yüksek. Örneğin bazı türlerden birey başına, üreme mevsimi boyunca, 100 milyon yumurta almak mümkün. İstiridye yetiştiriciliği, balık çiftliklerindeki sisteme benzerlik gösteriyor. Yani yavrular kuluçkahanelerde üretiliyor. Rotifer Su Ürünleri’nin sahibi Prof. Dr. Atilla Alpaz, Türkiye’de Marmara ve Ege bölgesinin istiridye yetiştiriciliği oldukça uygun olduğunu ancak henüz bu alanda bir pazar oluşmadığına dikkat çekiyor. Deniz kenarında kapalı bir tesis kurularak bu işe adım atılabileceğini ve bunun maliyetinin de 500 ile 600 bin TL arasında değişebileceğini ifade eden Alpaz, “Geleceği oldukça parlak bir alan. Ayrıca yurtdışı pazarlarda da bu ürün kendisine oldukça kolay yer bulabilir” diyor.

MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ - Sütü de yoğurdu da çok makbul

Manda yetiştiriciliği yeni bir fırsat kapısı aralayabilir. Zira manda popülasyonu son yıllarda oldukça düştü. 40 yıl önce sulak alanların 'sıtma eradikasyonu' gerekçesiyle kurutulması ve mandanın sulak alanları sevmesi nedeniyle 1960'larda bir milyona yaklaşan manda popülasyonu günümüzde 70 bin adede kadar gerilemiş durumda. Bu tablo, girişimciler için bir fırsat kapısı olarak tanımlanıyor. Çünkü manda yetiştiriciliği, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere çoğu kurum ve üniversite tarafından destekleniyor. Düşük faizli ve uzun vadeli krediler ise devlet bankalarında bu işin girişimcilerini bekliyor. Kayseri Damızlık Birliği Başkanı Güney Çakı, özellikle mandanın süt ve yoğurduna oldukça talep olduğunu ifade ediyor.
İnek sütünün litresinin 80 kuruş olmasına karşın manda sütünde bu fiyatın 2 TL’ye çıktığına dikkat çeken Çakı, “Manda yetiştiriciliği oldukça randımanlı. 100 başmanda için 80 bin TL yatırımyeterli. İstanbul’da Çatalca, Trakya bölgesi, Kayseri’nin Develi bölgesimanda yetiştiriciliği için uygun” diyor.

SUDA DOMATES - İsteyene anahtar teslim sera kuruluyor

Suda domates üretimi aslında boru üretimi yapan ve Mir Holding çatısı altında faaliyet gösteren Dizayn Grup’un bir projesi… Topraksız tarım uygulaması alanında geliştirilen teknikle, bir kilo domates üretimi için damla sulama yöntemiyle tüketilen 60 litre su miktarı altı litreye düşürüldü. Bu üretim tekniğinde bitkinin kök bölgesindeki besinlere 60’ın üzerinde optimizasyon yapılıyor. Suyun debisi, Ph değeri irdeleniyor. Ekolojik Tarım Sera Müdürü İlker Genç, suda domates yetiştiriciliğiyle herhangi bir domates cinsinden iki buçuk kat daha fazla verim alındığını belirtiyor. Bu yöntemle yapılan yetiştiricilikte dönümbaşına 65 ile 80 ton arasında verimalınabildiğini kaydeden Genç, “Anahtar teslimseralar kuruyoruz. Fide, gübre, ilaç, ambalaj gibi her türlü ihtiyacı biz tedarik ediyoruz. Maliyeti dönüm başı 105 bin Euro. Üç ile beş yıl arasında yatırımın geri dönüşü alınıyor. 10 bin metrekare alanda, 1.2 milyon TL ciro yapmak mümkün” diyor.

CHAROLLAIS KUZUSU - Hızlı yetişen, çok yağsız koyun eti

Anavatanı Fransa’nın Saone et Loire bölgesi olan Charollais koyunu, son zamanlarda en gözde koyun çeşitlerinden biri. Genellikle eti için yetiştirilen bu koyun, birçok ülkede yağsız kuzu eti için kullanılıyor. Bu koyun ırkının en önemli özelliği ise kuzularının erken yetişmesi ve etinin yağsız olması. Bu nedenle yetiştiriciler ve tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca sütü de normal koyuna göre daha fazla. Charollais koyununun normal koyuna göre yüzde 250 daha karlı olduğunu söyleyen saanen.org Satış Müdürü Osman Atız, bu koyunların genellikle Fransa ve Bulgaristan’dan ithalatının yapıldığını belirtiyor. Bu koyun türünün üretimi için proje başlattıklarını belirten Atız, “İlk koyunlarımızı aldık. Satışlara ise 2013 yılında başlayacağız” diyor. Kuzuların satış fiyatı 800 lira. Kuzulardan ertesi yıl geri dönüş alınabiliyor. Bu alanda yatırımı düşününler için karlı bir yatırım olabilir.

ALTIN ÇİLEK - Avrupa altın çilek bekliyor

Başbakan Tayyip Erdoğan alırken görüntülenince kilosu o günlerde 90 liraya kadar çıkan altın çilek, yasadışı üretilen bazı hapların ölümcül sonuçlara neden olduğu söylentileri üzerine zor günler yaşasa da yine de tüketici tarafından oldukça talep gören bir ürün. Bol lifli olması nedeniyle zayıflamaya yardımcı olduğu ifade edilen altın çilek, yüksek C vitamini özelliğiyle de dikkat çekiyor. Seralar ya da açık alanlarda bu çilek yetiştirilebiliyor. Özellikle Mersin ve Antalya civarının bu ürün için en uygun yetişme alanları olduğu ifade ediliyor. Bu işe hobi olarak başlayan ancak daha sonra üretime geçen Murat Akkoç, “Hobi olarak başladığım bu işte altı ayda 2 bin tonluk üretime ulaştım. Daha sonra ürünü büyük marketlere pazarladım” diyor. Bu iş modeli için bir dönümlük bir bahçe yeterli. Bin fide için bin TL yatırım yapılması gerekiyor. Bu ürün, meyve-sebze hallerinin yanı sıra marketlere de pazarlanabilir. Ayrıca ürün için Hollanda, Almanya, Fransa gibi AB ülkelerinden de talep olduğu ifade ediliyor.

İSVİÇRELİ SAANEN KEÇİSİ - Keçi sütü yetiştiriciliğinde önemli alternatif

Adını İsviçre’deki Saane Vadisinden alan Saanen keçileri, süt verimliliği, kolay beslenmesi ve farklı koşullara kolaylıkla uyum sağlamasıyla keçi besiciliğinde önemli bir yere sahip. Saanen ırkının en önemli özelliklerinden birisi olan farklı iklim koşullarına uyma yeteneği sayesinde, götürüldüğü yerlerde çok çabuk adapte olabiliyorlar. Erken çağda cinsi olgunluğa ulaşıyor ve hızlı ürüyorlar. Bu da Saanen ırkının yetiştirme yönünden en önemli avantajı. Ortalama 2.5 yaşında süt verimleri ise yıllık ortalama 750 kilograma ulaşıyor. Bu keçiler kapalı alanda bile yetiştirilebiliyor. Örneğin kullanılmayan meraların, bu alanda yetiştiricilik yapmak isteyenler için uygun olduğu ifade ediliyor. Bu keçiler oğlakken tanesi 400 TL’den, keçiyken ise 500 TL’den alınabiliyor.

TRABZON HURMASI - Yüzüne bakılmazdı, şimdi çok tüketiliyor

Halk arasında ‘Trabzon hurması’ olarak bilinen aynı zamanda Japon elması olarak da anılan bu hurma çeşidi, son yıllarda halk arasında oldukça tüketilmeye başlandı. Domatesi andıran görüntüsüyle diğer hurmalardan ayrılan Trabzon hurması, en rahat Akdeniz ikliminde yetişiyor. Bu hurmanın en avantajlı özelliği ise ekiminde kullanılan toprak türünün önemli olmaması. Darende Kaymakamlığı Ziraat Mühendisi İlker Bıçakçı, bugüne kadar hiçbir üreticinin bu ürünle ilgili sorun yaşamadığına dikkat çekiyor. Halk arasında da ürünün oldukça talep gördüğünü ifade eden Bıçakçı, “Ekim için en uygun yerler, Hatay, Antakya, Mersin ve Malatya. Üçüncü yılın sonunda meyvesini vermeye başlıyor, beşinci yılın sonunda ise ağaçlar ortalama verime kavuşuyor” diyor. Bu iş modeli ortalama 30 dönümlük bir araziye kurulabilir. 30 dönüm bir araziye yaklaşık 40 bin ağaç dikilebiliyor. Bir ağaçtan ortalama 30 kilogram ürün alınabiliyor. Ortalama yatırım ise 55 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor.

ORGANİK BAL - İyi bal rafta kalmıyor

Türkiye, bal üretiminde dünyanın sayılı doğal üretim alanlarına sahip. Özellikle Toroslar ve Doğu Anadolu'nun yüksek yaylarından elde edilen ballar kalitesiyle, Doğu Karadeniz’deki ballar ise tıbbi nitelikleriyle öne çıkıyor. Son yıllarda organik bala olan talepteki artış dikkat çekici. Özellikle son günlerde yaşanan sahte bal krizinin ardından tüketicinin ‘en doğal’a olan yönelişi de bu noktada girişimciler için fırsatlar yaratıyor. Gebze Bal Üreticileri Birliği Başkanı Kadir Gürkan, organik bal üretimi için yerleşim yerlerine en az 5 kilometre uzaklıkta bir alana, kimyasal boya içermeyen peteklere ihtiyaç olduğunu söylüyor. Organik bal üreticisi olmak için en az 2-3 yıl sürekli denetimlerden sonra organik üretim sertifikası alınabiliyor. Gürkan, özellikle İstanbul’un Şile ilçesi ile Çankırı’nın Çerkeş yaylarının üretim için uygun olduğunu vurguluyor. Bir kovanın maliyeti 250 ile 300 TL arasında değişiyor. Minimum 200 ile 300 kovan alınması gerekiyor. Bir kovanın toplam yıllık üretimi ise 18 ile 30 kilogram arasında değişiyor. Normal balın kilogramı 25 ile 30 TL arasında satılırken, bu rakam organikte 150 ile 200 TL arasında değişiyor.

SÜS BİTKİSİ - İhracat kanalları giderek genişliyor

Süs bitkileri sektörü 2011 yılında ihracatta yeni bir rekora imza attı. Türkiye süs bitkileri ihracatı geçtiğimiz yıl yüzde 36 artarak 76.3 milyon dolara ulaştı. Sektör devamlı büyüme trendi içerisinde. Zira sektörün önemli üreticilerden olan İtalya, İspanya gibi rakip ülkelerin yüksek üretim maliyetleri nedeniyle üretimi bırakmaları da Türkiye için bir avantaj sunuyor. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, canlı bitki ve peyzaj ürünleri üretim ve ihracatının giderek önem kazandığını söylüyor. Bu ürünlerin üretimi ve yatırımının önümüzdeki dönemde ihracat açısından gelecek vaat ettiğini belirten Bağdatlıoğlu, şöyle devam ediyor: “İhracatta özellikle canlı bitkiler önemli artış kaydediyor. Bu ürün grubunda Türkmenistan, Irak, Azerbaycan ve Özbekistan gibi pazarlarda ihracatımız artıyor. Ayrıca kesme çiçekte karanfil ve gerbera en çok ihraç edilen türler. Bu türleri, krizantem, lilium, lisianthus, anemone ve yeşillikler izliyor. Hazır buketler de ihracatta önem kazanıyor.”
Ortalama yatırım büyüklüğü ürüne göre farklılık gösteriyor. Ancak bu işe adım atmak için ilk etapta uygun iklim koşullarına sahip araziye ihtiyaç duyuluyor. Antalya gibi kıyı şeridinde daha çok iç pazara yönelik ve Irak Azerbaycan ve Türkmenistan gibi pazarlara ihraç edilmek üzere dış mekan bitkileri üretimi yapılıyor. Yüksek kesimlerde yapılan üretim ise Rusya, Avrupa ülkeleri gibi soğuk iklime dayanıklı çeşitler olarak ihraç ediliyor.

ORGANİK AYRAN  - İlk girişimcisi Tire’den çıktı

Türkiye’de organik ürünlere olan talep bu alanda yeni ürünleri de beraberinde getiriyor. Organik sütten sonra şimdi de Tire Süt Kooperatifi organik ayranı piyasaya sundu. Tamamen organik sütten elde edilen organik ayranlar, İstanbul, Ankara ve İzmir'de Migros, Tansaş ve Kipa hipermarketlerinin yanı sıra, İzmir'de Pehlivanoğlu süpermarketlerinde satışa sunuldu. Organik ayranın kısa bir süre önce piyasaya sunulmasına karşın oldukça beğenildiğini söyleyen Tire Süt Kooperatifi Basın Danışmanı Koray Hoylu, “Tüketice doğal ürünlere bir dönüş var. Şimdi otellerden de teklifler almaya başladık.Tire Süt Kooperatifleri olarak ayrıca bayilik veriyoruz. Süt, ayran, sucuk ve Tire köfteden oluşan bu konsept girişimciler için yeni bir iş modeli oluşturabilir” diyor. Cam şişede litrelik olarak satışa sunulan organik ayranın satış fiyatı ise 3.15 TL.

KAHVALTILIK - Biraz domates, biraz zeytin peynir...

Özellikle organize sanayi bölgeleri, fabrika ve iş merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerde, kahvaltı ciddi bir sorun. Bunun nedeni işlek caddelere nazaran bu bölgelerde kahvaltı yapılacak mekanların yetersiz olması. Bu boşluğu gören Seyidoğlu, kahvaltı büfeleri kurmaya başladı. Peynir, zeytin reçel, tereyağı, domates, salatalık gibi temel kahvaltılıkları vakumlayarak tek tabakta bir araya getiriyor ve günlük taze olarak tüketiciye sunuyor. Örneğin, bu kahvaltı menüsünü alıp çantanızda veya arabanızda kolaylıkla taşıyabilir, istediğiniz yerde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, bu konuda franchising verdiklerini söyleyerek, “20 bin dolar franchise giriş bedeli alıyoruz. Tüm mimari konsept ve mağaza demirbaşları için de 60 bin TL yatırım gerekiyor. Biz anahtar teslimi mağazalar sunuyoruz. Yatırımcı ilk sekiz ayda tüm maliyeti amorti edip kara geçebiliyor” diyor.

YAŞLI BAKIM MERKEZLERİ -
Yaşlanan Türkiye’ye yeni girişimler gerekiyor

Avrupa ülkeleri arasında en genç nüfusa sahip olan Türkiye de giderek yaşlanan ülkeler arasına girmeye başladı. Zira şu anda 60 yaş üzeri 6 milyon kişinin bulunduğu nüfusun 2050 yılında 17 milyona ulaşması öngörülüyor. Bu durum kendi içinde bir yaşlı ekonomisini de yaratacak kuşkusuz. Bu potansiyeli gören şirketler, Türkiye’ye yatırıma başladı bile. Örneğin, dünya genelinde 3 bin 200 yatak kapasiteli 42 huzurevi bulunan Avrupa’nın alanında liderlerinden Senior Assist Sağlık Grubu, Türkiye’de +60 yaşam evleri ile hizmet sunmaya başladı. Şirketin genel müdürü Mustafa Irgat, Türkiye’nin yaşlanmasıyla birlikte özellikle mimari, tekstil alanlarının yanı sıra, basit kullanımlı cep telefonları, büyük numaralı sabit telefon makineleri, televizyon kumandaları gibi pek çok alanda yeni girişim fırsatları doğacağını söylüyor.

Irgat, şunları belirtiyor: “Örneğin, uygun ayakkabı giyme, çorap giyme aparatları, uygun döşeme ile yaşlı ergonomisine uygun ebatlarda her türlü ev eşya ve malzemesi üretimi de yeni bir iş kolu olarak ortaya çıkacak. Sadece yaşlılar için üretilecek vücut bakım ürünleri (gero-body lotion) bu alanda çok önemli bir eksikliği giderecek. Kalorisi ve vitamin mineral değerleri ayarlanmış beslenme olanağı sunacak olan yiyecek-içecek zincirleri de önemli bir iş kolu haline gelecek. Bugün dünyada anahtar teslim yaşlı bakım merkezleri inşa eden, inşaat firmaları mevcut. Ülkemizde henüz bu konuda know-how’a sahip yerli bir girişimci yok.”

ÇAY - Uzakdoğu çaylarında fırsat var

Türkiye en fazla çay tüketen ülkeler arasında yer alıyor. Artık market raflarında da çay çeşitlerinin arttığını görüyoruz. Örneğin, Vietnam’da özel yetiştirilen ve Lotus çiçeğinden yapılan Lotus çayı, kilo vermeye yardımcı olan Jasmine çayı akla ilk gelenler. Bu alanda büyük bir pazar ve girişim fırsatı sözkonusu. İnternetten yapılacak bir araştırmayla siz de farklı çay çeşitlerini Türkiye pazarına sunabilirsiniz. Bunun son örneklerinden biri ise iki girişimcinin getirdiği ve belirli karışımlardan oluşan, adını Uzakdoğu felsefesinden alan ve anlamı ‘çaya giden yol’ olan Chado… Chado’da Vietnam, Çin, Hindistan, Kore, Japonya, Güney Afrika, Brezilya her bölgenin kendine özel çayları mevcut. Barış Çekin ve Tunç Berkman tarafından Türkiye'ye getirilen Chado Çay, Papermoon'dan Backyard'a Pipa'dan Godiva mağazalarına kadar ünlü mekanlarda sunuluyor. Kısa zamanda piyasaya girmesine rağmen internetten ve özel mekanlarda satış yapılıyor. Çay dışında bu çayların özel cam demlikleri, mumları, bardaklarının da satışı yapılıyor. Barış Çekin, Chado’yu tüketen müşteri kitlesinin yüzde 80’ini kadınlar oluştururken son zamanlarda erkek müşteri kitlesinde de büyük bir artış olduğunu ifade ediyor. Fiyatlar paket olarak 15 TL ile 25 TL arasında değişiyor.

Güncelleme:

Ekonomist kaynaklı haberimizi tüm girişimci okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Not: Bu haberimizi beğendiyseniz bizi takibe alın, diğer haberlerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Bayilik / Franchise, İş Fikirleri
Print
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

Yorumlar

eczanemizburada
eczanemizburada
Merhabalar

Yeni girişimler araştıran biri için çok güzel fikirleri içeren yazı.

Teşekkürler

Dr Adnan AYDOĞDU
Girişim Haber
Girişim Haber
Dr. Adnan Bey; beğeni ifadeniz için biz teşekkür ederiz.
Sevgi ve Saygılarımızla
KAYA57
KAYA57
organik köy ürünleri yüzde yüz doğal ortamdan ilgilenenler email atabilir
ismail
ismail
arkadaşlar ben bir yıldır bitki yaglarını çıkarma işi yapıyorum,güzel paralar kazandım.bunun için birtane imbik sistemi satın alıp kurdum.ayrıca bu sistemde meyvelerden veya şekerden alkollü içeceklerin birçogunu çok düşük bir maliyetle ürete biliyorsunuz,örnegin 1 lt rakının maliyeti 2 tl geçmiyor..
kanunen ürettiginiz alkol çeşitlerini satılması yasaktır.kendiniz üretip tüketiyorsanız kanunsuz bir durum yoktur yasaldır
ismail
ismail
bilgi için 532 495 5132 no araya bilirsiniz
sinan
sinan
çok güzel bir çalışma.tebrik ediyorum.tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum
füruzan
füruzan
TAMAM BİZDE GİRİŞİMCİYİZ BİZ GİRİŞİM İÇİN BİR YARDIM ALAMIYORUZ...KİME VERİLİYOR BU KREDİ VE YARDIMLAR..
eray yonucu
eray yonucu
merhaba dogru analizler yapmışsınız emeginize saglık ..aslında bende kendi işimi kurmak istiyorum ancak özel sektörde çalışıyordum 15 gün öncesine kadar .artık kendi işimi yapmak istiyorum .maddi olarak imkanım yok .ancak maddi olarak imkanı olan arkadaşlarla bazı projelerde yer almak isterim .aslında bir şirket kurarak sitelere bahçıvanlık ,temizlik ve profesyonel anlamda site yöneticiligi alanlarında hizmet sunmak istiyorum girişimci arkadaşlarla irtibat kurmak isteiyorum tabiki başka projelerde olabilir
Nurettin
Nurettin
Yapmış olduğum tekstile yapışan metal dizim işini aktif olacak kişiye devretmek istiyorum Nurettin 0532-326-37-49 iyi çalışmalar
murat gölkaya
murat gölkaya
güneşte kurutulmuş domates kurusu  yilardir firmalara yaptim .bunun yaninda mantar ,boled mantari,kuzu göbeyi mantari,domuş ve kuru olarak yaptim.ve en sonda elma kurusu,erik kurusu, da yaptim.bunlarin bir kizmi (elma kuruzu)küp kesim yapmiş oldum.35 sene bu işi yapiyom.bu iş le ilgili yatirim yapmak istiyen varsa elimden gelen yardimi veya birlikte çalişarak bu işin üstesinden kazanç salana bilir.tel 05325460633 murat gölkaya
BOzkurt
BOzkurt
Herşey cok güzel açıklanmıs fakat anlamadıgım bu işlerden elde ettiğimiz ürünleri kime satıcağımız aydınlatırsanız mutlu olurum . Yaşım küçük daha
ONUR
ONUR
40.000 TL 250 M2 LİK BİRA CAFEYE ORTAK OLMAK İSTER MİSİNİZ ? BAHÇESİ VAR. FAAL DURUMDA VE İŞLEK BİR YERDE. 0530 241 45 44    AYLIK ORTALAM 6000-7000 KARI VAR..   KİŞİ BAŞI ŞUAN 3.000 FALAN BIRAKIYOR. NARGİLE YASAĞI İYİCE ÇIKARSA İŞLER DAHADA ARTAR.  0530 241 45 44
eyüp
eyüp
Sağlıklı içecek sektöründe organik kahve bayilikleri verilecektir.
Dünyanın içilebilir en sağlıklı kahve çeşitleri ile tanışın müthiş fırsatı kaçırmayın
0532 784 43 12
feyzullah
feyzullah
karlı bir iş tüm türkiyeye bayilikler verilecektir irtibat tlf 0507 255 55 81
EMRE GÜÇLÜ
EMRE GÜÇLÜ
Feyzullah bey İşin ne üzerine olduğunu bana mail olarak atabilirmisiniz.Teşekkür ederim...emreguclu48@gmail.com
ümit
ümit
Feyzullah bey İşin ne üzerine olduğunu bana mail olarak atabilirmisiniz.Teşekkür ederim...atalay280@hotmail.com
BÜLENT
BÜLENT
feyzullah bey bana da mail gönderirseniz sevinirim teşekkürler.

yildizbulent@mail.com
ibrahim
ibrahim
feyzullah bey banada işiniz hakkında bilgi aktarırsanız sevinirim teşekkürler...ibrahimpolat56@hotmail.com
tolga
tolga
feyzullah bey konu hakkında banada meail gönderirimisiniz tolgaefekan@mynetcom.tr
Businesstr
Businesstr
Merhaba arkadaslar ben turkiyede kendi isimi kurmak istiyorum bana yardimci olabimirmisiniz
Feti Ahmet
Feti Ahmet
Arkadaşlar merhaba..

Kendi işimi yapmak istiyorum fakat ne iş yapmalıyım henüz karar veremedim. Araştırıyorum fakat kafam çok karışık. ilginç fikirleri olan varsa dinlemek isterim..
AYHAN
AYHAN
Is kuracam sermayede az kime ne danisacagimi sasirdim ha bire herkes kendi derdinde samimi olmak gerekirse cok sermayem olursa benim burda ne isim olur feyzullah yazmis kesik kardesim sen ne satiyorsun insanlari bilgilendirsene kimi pesinden kosturuyorsun neyin varsa söyle yani Allahinizi severseniz Bir fikir alis verisinde insanlari kandirmayin herkes kendi cocuklarinin ekmek derdinde ...herkese saygilar.
engin bettaş
engin bettaş
selam arkadaşlar bir iş fikrim var dünyada ve türkiyede ilk gıda sektöründe kahvaltı sektöründe bir ilk yeni yepyeni 5 çeşit kahvaltılık arkadaşlar 8 ay pazar araştırması yaptım talep inanılmaz proje yeni market reyonlarına farklılık getirecek yenilik getirecek bilindik kahvaltılıkları unutturacak doğal lezzetler .arkadaşlar bu iş 0 riskli sermaye nekadar bilmiyorum ama bir dünya ve türkiye markası olmak isteyen ve koyduğu sermayeyi hem marka hem kariyer hemde kazanç olarak görebileceğiniz bir iş. daha detaylı bilgi ve görüş alışverişi için ciddi arkadaşlarla görüşmek isterim yurt dışı olabilir saygılar 0507 724 20 11
Mert bey
Mert bey
KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN BAYAN GİRİŞİMCİLER, ANKARA Çankaya Kavaklıdere Tunalı Hilmi de Prestijli Gayrimenkul Ofisine Kar Ortağı Bayan Girişimciler Tel . 0312.4251059 Mailbox Grup
ümit umut
ümit umut
Yurt dışında yaşamak ve ortak iş düzeni  kurmak  …
Orta Asya da Kırgızistan merkezli ve aynı zamanda Özbekistan ve Kazakistan da açılabileceğimiz altyapısını hazırladığım bir iş projem adına az bir sermaye koyarak hem çalışma izni hem de oturma izni ve şirket ortağım olacaksınız bu yüzden az sermayesi olan bir ortak arayışındayım ilgilenirseniz tanışmak isterim. Büyük risklere girmeden hayırlısı ile başaracağız ben kendimden ve projemden eminim.
Saygılarımla…
nemesis.73@outlook.com
Skype :    nemesis.73_1
sedat bey
sedat bey
Feyzullah bey bilgi almak istiyorum. classs_mannn@mynet.com
yavuz eroğlu
yavuz eroğlu
feyzullah bey bilgi alabilirmiyim ? aksaray yavuz_0051@hotmail.com
Erdal Gözüm
Erdal Gözüm
Paylaşım gerçekten bilgilendirici olmuş. Doğrudur Türkiye gerek girişimcilik gerekse teknolojik ilerleme açısından eskiye nazaran çok ileri seviyelere geldi. Görülen o ki, bu yükselen grafik artmaya devam edecek. Türkiye geleceğin dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Bek Biskek
Bek Biskek
Umit umut, baglantiya gecebilirsek anlasabiliriz.
kyrgyz530@mail.ru
celal tok
celal tok
Endonezyada şirket kurmak veya iş yapmak isteyenler mür:jalaltok@hotmail.com

+6282357581982
arca derin
arca derin
İZMİR/BAYRAKLI/OSMANGAZİDEKİ SALONUMU DEVİR EDİYORUM.İÇERSİNDE:CAFE BÖLÜMÜNDE:1 BİLGİSAYAR,BİR YAZAR KASA,1 YAZICI,3MASA 7SANDALYE,MİNİ BUZDOLABI ,SATIŞA SUNABİLECEĞİNİZ  BAYANLARA ÖZEL İÇ ÇAMAŞIR ,MAKYAJ EŞYALARI,VE KÜÇÜK EV ALETLERİ,SPOR BÖLÜMÜNDE:9 ADET HİDROLİK SPOR ALETİ VE PLATFORMLARI,1TL İLE ÇALIŞAN MASAJ KOLTUĞU,POWER PLATE,YÜRÜYÜŞ BANDI,DİĞER ALETLER,SOYUNMA ODASI VE DOLAPLARI,2 DUŞ 1 WC,DANS VE PLATES ODASINDA:MATLAR VE PLATES TOPLARI,DANS ŞALLARI VE AYRICA ÇOCUK OYUN ODASI BULUNMAKTADIR.AKTİF ÇALIŞIR HALDEDİR.ÇOCUĞUM VE DİĞER İŞİME YETİŞEMEDİĞİM İÇİN DEVİR EDİYORUM.DEĞİŞİK ÖDEME ŞARTLARI MEVCUTTUR NAKİT ÖDEME OLANAĞI OLMAYANLARA 1700X60 AY NAKİT ALMAK İSTİYENLERE  85000 TL 05555884101
ozan celik
ozan celik
herkese merhaba.Bende ozel bakimevi acmak istiyorum ve 50 bin lira sermayeye ihtiyacim var cok karli oldugunu biliyorum ve bilgimde var.acikcasi kapisini calmadigim yer kalmadi fon icin ama kimseden ses cikmadi su anda bakimevleri ozel olarak 2.000 tl den hasta kabulu yapiyolarlar ve 50kisilik bir yer acilsa ortalama 100bin ayda yapar  kin ben herzaman hep isin obur yuzunden bakarimki ayda 50bin kazansan  ki bunun en kotu ihtimalle yarisini tum giderlerine ciksan yarisida sana kaliyor bu bir ornekdir ayrintilari yardimci olmak isteyen olursa paylasirim  .505 500 25 04 ozan
TAMER ERDEM
TAMER ERDEM
Sizde kendi işinizin sahibi olabilirsiniz..
arkadaşlar ;

türkiye genelinde açacağımız şubelerimizden , çok düşük sermayeler ve kısa süreli eğitimin ardından kendi işiniz ve sabit gelirlere sahip olmak istemezmisiniz ??

sigorta sektöründe binlerce müşterisi ve çalışma arkadaşlarıyla şirketimiz günden güne büyümekteyiz...

detaylı bilgi için lütfen e-mail yada telefon ile bize dönüş yapınız..

tamer erdem

TAMER ERDEM Sigorta aracılık hizmetleri limited şirketi

küçükköy hürriyet mh. 267 sokak no:16 / a gaziosmanpaşa istanbul

0212 618 48 80

tamer.erdemsigorta@hotmail.com
mesgul adam
mesgul adam
Sayın ozan çelik haklısınız karlı bir iş ama hasta sayınız artınca . ancak bakım merkezi kurmak sanıldığı kadar kolay değil zahmetli bir iş. Çok kosturmanız gerekli. Ayrıca yanlış bilmiyorsam artık devlet hasta ve yaşlı bakım merkezlernin açılmasını durdurdu. Kurulu bir düzene girmeniz gerekiyor. Bir bakım merkezine ortak olmak. Öle düşünceniz varmı. Ayrıca 50 bin sermaya diyorsunuz. Bu rakam çok düşük. Çünkü binanın yeni kanunlara göre uyumlu olması gerekir. Asansör, ısıtma sistemi. Personel . ve bina kira ise en az 4 katlı olması gerek oda 65 hasta kapasiteli olur. Bunların maliyeti zaten 50 binden fazla olur.
Grafiker
Grafiker
Aslında daha çok risk oranı düşük girişimlerden yanayım. Özellikle hizmet sektöründe risk olayı oldukça az.
ozan celik
ozan celik
sevgili  mesgul adam yonetmeligi biliyorum veher isde oldugu gibi bu isinde puf noktalari var ben burdan detaylara cok girmek istemiyorum ilk etapda cok masrafli gibi gorunsede verdigim rakam simdilik yeterli devlet ise sadece sinirlama getirdi olmayan ve arastirdigim iki il var.yaslilarla ise kurucu degil bakici ve mudur ilgilenir her 5 yasliya 1 bakici dusuyor.detaylari dedigim gibi ciddi kisilerle paylasip imkan olursada bu isi gerceklestirmek istiyorum.sunuda belitmek isterim sifirdan bir bina kurmak gerekmiyor  baska bir fikrim var buda maliyeti dusuruyor zaten saygilar
mesgul adam
mesgul adam
biz bu işi yapıyoruz zaten ondan bu kadar emin konusuyorum. başka yerler actık özel eğitim. yaslı bakıma yetişemiyoruz devretmeyi düşünüyoruz
Mehmet Şirin
Mehmet Şirin
Merhabalar,

Online cep telefonu ve tablet aksesuarları satışı düşünenler aşağıdaki irtibat bilgilerinden benimle iletişime geçin. 1 yılı aşkın süredir faal çalışan ve stoklu ürünler ile birlikte devir yapabileceğim (ikinci işim olduğu için) bir sitem var. Detaylar için lütfen iletişime geçin.

sirin.mehmet@gmail.com
0554 449 3694
 faruk ertunç
faruk ertunç
Kişi ve aileleri için Sosyal Güvenlik kurumlarından emeklilik çok önemli.Ne  zaman emekli olabilirim.Şartları yerine getirmek için neler yapmam gerekir diye sorgulamak,emeklilik planı yapmak gerekli.Ben Sosyal Güvenlik ve emeklilik konularında uzmanım.Sorularınızı ; 0536 230 43 46 cep telefonumdan bana yöneltebilirsiniz.Danışma ücretsizdir.
ahmet demir
ahmet demir
Çinden ithalat yapmak isteyenler.ELEKTRONİK HARİÇ NE İSTERSENİZ AYAĞINIZA TESLİM.
AYHAN MAZİ
AYHAN MAZİ
sayın ahmet demir; bana uygun fiyatlı sahte para tesbit kalemi lazım...belki ilk etapta yüksek adetlerde sipariş olmayabilir ancak daha sonrasında işin gelişmesine göre yüksek adetlerde çalışabiliriz. acil fiyat rica ediyorum. ayhanmazi@hotmail.com
Ronay GÖKÇE
Ronay GÖKÇE
Sayın ahmet demir Bey, size ulaşabileceğim bi mail adresiyle ronaygokce@gmail.com adresinden iletişime geçebilir misiniz?
sibel çıtak
sibel çıtak
hasan kara virüslü siteye yönlendiriyosun insanları sen şeymisin lavuk
Girişim Haber
Girişim Haber
Sibel Çıtak Hanımın yorumu üzerine Hasan Kara Bey'in yorumu silinmiştir.
eren çarkci
eren çarkci
arkadaşlar ben solucan gübresi üretiyorum 3-4 yıldır dedikleri gibi karlı bir yatırım girmek isteyen olursa bu işe yardımcı olurum 0505 636 69 69 arayım yardımcı oluruz
engin bettas
engin bettas
BEN ENGİN BETTAŞ.İŞ KURMAK İSTEYEN VE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR.ÇOK CİDDİ BİR PROJE HAZIRLADIM DÜNYADA VE TÜRKİYEDE BİR İLK GIDA KAHVALTILIK SEKTÖRÜNE YEPYENİ 5 LEZZET YÖRESEL.TÜRKİYEDE ADI İLE MUTFAĞIYLA İNSANIYLA ÇOK KÜLTÜRLÜ TATLARIYLA ZENGİN KAHVALTI ÇEŞİDİYLE ( 162 ÇEŞİT ) DÜNYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ DEĞERE SAHİP BİR İLİMİZ.BU BOL ÇEŞİTLİLİK İÇERİSİNDEN BİLİNEN ANCAK O İLİMİZDEN DIŞARI HİÇ ÇIKMAYAN ŞU ANDA ETÜT ÇALIŞMASINI TAMAMLADIĞIM VE PAZAR ARAŞTIRMASINI YAPTIĞIM 5 ÇEŞİT İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇOK CİDDİ BİR İŞ ARKADAŞLAR DÜRÜST GÜVENİLİR SAĞLAM BİR İNSAN ARIYORUM.BU İŞ İÇİN SERMAYE NEKADAR GEREKLİ DİYE SORARSANIZ KAPASİTEYE BAĞLIDIR.0 RİSK AÇIK PAZAR BİLDİĞİMİZ KAHVALTILIK DEĞİL ZATEN SATICIDA ALICIDA BIKTI AYNI ŞEYLERDEN KAŞARPEYNİR KREM PEYNİR VS DEĞİŞİK FARKLI YENİ TATLAR İSTİYOR ARTIK SEKTÖR BU AMAÇLA.BU PAZARDA İLK VE TEK OLACAK.İHRACATA AÇIK PAZAR HAZIR İÇ PAZAR DIŞ PAZAR.ŞU ANDA SADECE TESİSLEŞME AŞAMASINDAYIM ÜRETİM PAKETLEME.TABİKİ DÜRÜSTÇE BENİM YETERLİ SERMAYEM YOK ANCAK SERMAYE KONUSUNDA YATIRIM YAPACAK ARKADAŞ ARIYORUM ABİ KARDEŞ DOST CANDAŞ YOLDAŞ .KENDİ ADIMA HİÇ BİRŞEY İSTEMİYORUM.BEN SADECE BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİNİ İSTİYORUM.VE DAHA DETAYLI KONUŞMAK FİKİR ALMAK İSTERSENİZ ARAYABİLİRSİNİZ BURADAN NEKADAR AÇIKLAYICI BİR SUNUM YAPTIM BİLMİYORUM AMA KONUŞARAK DAHA AÇIK VE NET OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM 0507 724 20 11
engin bettas
engin bettas
ARKADAŞLAR PROJE ÇALIŞMALARIMDA İLK ÖNCE PAZAR ARAŞTIRMASI YAPTIM VE ÇOK CİDDİ TALEP GÖRDÜM .ÇÜNKÜ İLK TEK FARKLI VE SADECE BİR ÇOK KİŞİNİN ADINI DUYDUĞUMUZ TATMADIĞIMIZ LEZZETLER.TABİKİ O İLİMİZ VE ÇEVRESİ HARİÇ VE İDDA EDİYORUM BENİM KONSEPTİMİN FARKLILIĞINI ONLARDA GÖRECEK BEN BU SEÇTİĞİM 5 ÇEŞİT KAHVALTILIĞI SOSLU BİR ŞEKİLDE ÜRETİP REYONLARDA SATIŞA HAZIR HALE GETİRECEĞİM.TÜRK DAMAK TADINA UYGUN OLARAK .ARKADAŞLAR ÇOK KARLI VE CİDDİ BİR İŞ MARKA OLACAK BİR PROJE BİR DÜNYA VE TÜRKİYE MARKASI .GÜVENİLİR DÜRÜST ABİ KARDEŞ DOST ARKADAŞ BİR İNSAN ARIYORUM BENİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAK BAŞARIYI BERBER TAÇLANDIRACAĞIM BİR İNSAN ARIYORUM ARAYIN GÖRÜŞELİM. 0507 724 20 11
Özer Malkoç
Özer Malkoç
Bayanlar ve baylar, girişimci olmak için en son yapıcağınız şey ithalat yapmak olsun!
Levent BALABAN
Levent BALABAN
portakal kabuğunu nerelere satabiliriz yardımcı olursanız sevinirim
okan adıyaman
okan adıyaman
arkadaşlar ticarete açık. satış konusunda iyiyim diyen arkadaşlara 10 bin tl gibi rakamlarla çok sağlam bayilik teklifi sunuyorum. açık hava reklam mecraları uzerine
detaylı bilgi için lutfen mail adresimden iletişime geçiniz
okan.adiyaman@hotmail.com.tr
ömer özden
ömer özden
PARANIZI GERÇEK VE KAZANÇLI BİR İŞE YATIRIN

Girişimci olan ve Girişimci olmaya aday kişilere duyurulur.
Sermayeniz mi var?(Kim bilir ne zorluklarla biriktirmişsinizdir o paraları.)

Hangi işe yatırım yapsam diye mi düşünüyorsunuz?

Hayale değilde gerçek bir işe mi yatırmak istiyorsunuz?

Hem düşük yatırım maliyeti olsun hemde kısa sürede kendini amorti etsin hatta kısa sürede kâra da geçirsin istiyor musunuz?

Öyle bir iş düşününki yatırdığınız para size 3 ayda geri dönsün

Şimdi sıkı durun!

İşte size Türkiye'nin her yerinden yapabileceğiniz bir iş fırsatı!İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
İstiridye mantarı diğer bir adıyla Yaprak mantarı ülkemizde oldukça beğeniyle tüketilmeye başlanan bir mantar çeşidi olmaya başladı. Beyaz mantar yetiştiricileri riskli bir üretim sürecine sahip oldukları ve yeterli miktarda para kazanamadıkları için beyaz mantar yetiştiriciliğini bırakmakta ve istiridye mantarı yetiştiriciliğine başlamaktalar. Bu İstiridye mantarı üretiminin çoğalmasına ve yaygınlaşmasına sebep oldmakta. Elbet teki bu mantarın lezzeti ve para kazandıran bir üretim sürecine sahip olması da bunda etkili olmaktadır.
İstiridye mantar tüketimi ülkemizde her geçen gün artmakla birlikte bu tüketimi karşılayacak üretimin yetersiz kalması yeni girişimciler için büyük fırsatlar yaratmakta.

Şunu asla unutmayın ki gıda sektörü asla bitmez. İnsanlar var olduğu müddetçe yemeye ve içmeye muhtaçdırlar.

Mantar Üretim Odası Maliyetleri Nedir ?

100 m2 de üretim ve demirbaş maliyetleri?

Sırayla ele alacak olursak.
12000 TL Kompost
5000 TL Ranza
1000 TL Fan
850 TL Petek
2000 TL Elektrik Su Fıskiye Tesisatı
2000 TL Klima
4500 TL Yalıtımlı 100 m2 Çadır + Beton
2000 TL veya hazır betonarme bir odanın yalıtım masrafı
Toplam: 27.350 TL civarı bir yatırım gerekecektir 100 m2 lık bir Çadır için.
Yaprak Mantarında Kazanç Nedir ?

100m2 de kazanç durumu ortalamasını ele alalım.
Böyle bir odaya koyacağınız 16 TOn Pamuk kompostu.
Elde edeceğiniz %30 verimle 5 Ton mantardır.
Mantarı da 5 TL den sattığınızı ele alırsak 90 günün sonunda 25.000 TL elde etmiş olursunuz.Komposta ödediğiniz bedel 12.000 TL.
Yatırımınızın demirbaşlarını bile ilk üretim periyodunda amorti etmiş olursunuz ki bu dünya ticaret kurallarına aykırıdır.
ÖNEMLİ NOT: Piyasada bu işin dolandırıcıları çoktur onun için benimle iletişime geçmeden önce sakın bu işe girmeyin derim. Beni aradığınızda sebebini anlatacağım.

omerozden_89@yahoo.com.tr

0535 490 03 53
Barış Bayram
Barış Bayram
sahil e yakın bir yerde iseniz waterball öneririm. elimde sıfır su topu var piyasanın çok altında uygun fiyatla satabilirim. vereceğiniz parayı 1 ay dan az bir sürede çıkarabilirsiniz. ilginenen arkadaşlar mail atabilirler. bu iş ile ilgili fikirleri paylaşabilirim. btioyo01.bb@gmail.com
Ömer dinç
Ömer dinç
Bu millet topraktan başka yatırım yapacak bir şey bulamıyormu .
Mesela teknoloji proje üretimleri gibi . Millet nerdeyse ayda dometes yetiştirip mangal yapacak bizim körelttiğimiz değerlerin kısır döngüsü içinde hala aynı yatırımlar ile uğraşıyoruZ yok manda yok inek. Arkadaş diğer devletler teknolojı satıyor biz dometes
Ekrem Tutar
Ekrem Tutar
Bende 7 yildir led ile mesgulum kendi isim.3 yildir sahis firmasi olarak faal.aydinlatma tabela dekor vs.benim gibi bu isi cok sevenlerin dikkatini cekmek icin buradayim.
Ekrem Tutar
Ekrem Tutar
Ekolled 05458910120
ergul sekerci
ergul sekerci
arkadaşlar antalyada yaşayanlar için günlük getirisi 10 ve 20 bin tl arasında olan
yeni firmamıza ortak arıyorum yatıracagınız ücret 90 bin lira kuracagımız tesis 400 bin lira geri dönüşümü yatırdıgın paranı altı ayda alırsın......
tesisde hem bedava ortak olmuş olursun hemde ömür boyu bol kazançlı bi firman olur
irtibat 0507 760 77 45
Suat PiŞKİN
Suat PiŞKİN
selamlar sitenizi tesadüfen buldum ve bu yorum sayfasında yaklaşık 30 dakikadır takıldım kaldım . bunun gibi başka bir arama-bulma veya iş var para var fikir var gel abi tarzında bir yeriniz varmı ? Smile süpersiniz ..site süper teşekkürler..

Bu arada madem o kadar yorum okudum girişimcilik fikrini aklıma getirdiniz bari bende yazayım. ;
hazır giyim sektöründe orta asya kazakistan,kırgızistan ve azerbaycan için her türlü danışma , perakende hazır giyim mağaza kurulumu,işletimi,eğitimi(firma sahibi eğitimi-Mağaza müdürü eğitimi-mağaza çalışanı eğitimi-),ortaklık ((yasal olan çerçevede)) danışmanlık, bir mağaza veya zincir mağaza kurma. ((elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmadan tabiri kullanayım da çekici olsun Smile) paramı konuştururum sizde kazanın ben işi öğreneyim bende kazanayım yada siz kazanın ben işi öğrenmeyeyim yine siz yapın ben para kazanayım diyorsanız ;

suat.piskin
belig_s@hotmail.com
mustafa doğan
mustafa doğan
slm arkadaşlar ben bir ticaret yapak istiyorum karar veremiyorum sizden ricam düşüncelerinizi bana meyil atabilirmisiniz herkese başarılar
e-mail.mustafaferas34@gmai.com
Sıddık KAYA
Sıddık KAYA
tıkladığım bir link çıkmadı, hiç  kızamadım.
"Hatasız Kul Olmaz" güzel olmuş. Smile
cengiz biçer
cengiz biçer
Mrb diyarbakır da sıhhi tesisat ve kalurifer işleriyle uğraşıyorum bayilik veren firmalarla veye benzeri işleri bayiliği almak istiyorum 05358734906
yunus bahadir
yunus bahadir
arkadaslar elimde 12 bin tl sermayeyle gunluk 200euro yani 600 tl gunluk kazancli bir is imkani var yanliz sermayem olmadigi icin yapamiyorum. eyer bu ise benimle girmek isteyen olursa 6 ay sonra risksiz 25bin tl elde edecek ayrica. gelen gunluk 600 tl hergun sermayeyle birlikte sermeye sahibinde olacak. ve is sureklilik arz edecek bir is. ilgilenenlerin. yunus_bahadir34@hotmail.com
ibrahim sevim
ibrahim sevim
yunus bey konuyu biraz açar mısınız?
ecir namli
ecir namli
Arkadaslar merabalar.ben polis memuruyum 24 yasindayim.kendi isimi kurmak istiyorum .lutfen fikirleri olanlar yardimci olabilir mi.mail adresim namli_namli_1990@hotmail.com
ismail ismail
ismail ismail
pakistan karaci de yasiyorum. tekstilden granite futbol topundan organik yag ve baharat cesitlerine bir cok urun ve urunlerin ihracati yapilmakta ilgilenen arkadaslar lutfen mail atin. ulutatar@gmail.com
Kenan miroğlu
Kenan miroğlu
Merhabalar suat pişkinn bey sizleri temin ederim ki kazançlı girişimleri yatırımları ve meslekleri artıkarıyla eksileriyle tek tek değerlendiren bir kaynak piyasada daha doğrusu nette bir tek bu blog var.
Kenan miroğlu
Kenan miroğlu
Ayrıca belirtmem gerekir ki girisim habere bu denli bir derleme yaptığı için çok teşekkür ederim. Yunus bey konudan burada biraz bahsedebilir misiniz?
can ünlübaş
can ünlübaş
30.000. Tl sermaye koyacak ortak arıyorum.
canunlubas@gmail.com
mustafa kuşadası
mustafa kuşadası
Hava parası isim parası ödemeden kendi kahve cafe lerini açma fırsatı ...parekende ürün satma fırsatı. ..organizasyon unu kurma ekibini oluşturma fırsatı ...parasal riske girmeden bütün günü nu ayirmadan bunları gerçekleştirme fırsatı ...en önemlisi sevdiklerinin sağlığıklarina kavuşturma şansı ayağına geldi
Detaylı bilgi için  ; ganoexcelkusadasi@outlook.com
hatice  gokmen
hatice gokmen
slm arkdaslar benim kardeşim sanen keçisi aldı 2 yıldır uğraşıyor ancak sütünü toptan verebilecek bir merkez olmadıği için sorun yasiyor devlet bu girişimcilere ssk teşvik çikarılan sütün değerlendirmesi hayvanların yemi vs gibi hibe veya faizsiz krediler veriyormu bu konuda beni bilgilendrirmisinz birde benim kogeb girişimci belgem var kardeşime  nasıl yardımci olabilirim  bana fikir verebilirmisinz saygılar bütün girişimci arkdaslara basarılar
ferdi şahin
ferdi şahin
merhaba
ben ankara da dogal urunler satan bır yer dukkan acmak ıctıyorum.
dukkan da ( baharatlar bal cevız ıhlamur badem zeytın zeytın yagı peynır tarcın vs vs kuruyemıiş gıbı urunler satan bır dukkan olcak
bunun ıcın ne yapmam gereklıdır bılgınız varsa verebılırmısınız
05444851506
mesut kanmaz
mesut kanmaz
herkeşe selamalikum gercekten iş arıyom bu konuda yardımcı olursanız memeun olurum iş derken calışmak istiyorum buyuklerim olarak bana yardımcı olursanız tesekur ederım  05340854401 bu benım numaram allaha emanet olun
kaan serttaş
kaan serttaş
nikah ve bebek şekeri dükkanımı özel sebeblerden dolayı devretmek zorundayım yerimiz ankara eryamanda bulunduğumuz yer deki tek sektörüz bu konu da detaylı bilgi almak isterseniz lütfen mailimden kuzey2402@hotmail.com ulaşabilirsiniz
Bayilik veren firmalar
Bayilik veren firmalar
Herkese hayırlı işler, benim 10.000 lira sermyem var ama ne iş yapsam bilmiyorum. Bir sürü bayilk veren firmalar var ama karar veremiyorum. ne iş yapmalıyım.
cemile pehlivn
cemile pehlivn
arkadaslar bende balık ekmek satmak istiyorum her mevsim talep cok ama nasıl baslayabilirim mekan izin işleri falan nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim...
Burhan Tunca
Burhan Tunca
iş kurmayı düşünen arkadaşlara duyurulur.... depomdaki ürünleri cok uygun fiyata toptan fiyatınında altında veriyorum. depomda çok miktarda kozmatik ürünler, üç boyutlu taraftar posterleri, keçeli kalemler, antibakteriyel jeller, şampuanlar, oto ve oda sipreyleri...vb... gibi ürünler... bulunuyor... peşin fakat çok hesaplı veriyorum... araç vb. takas teklifleride değerlendirilir...iş kurmak isteyen arkadaşlar bu fırsatı kaçırmayın... örnek bir ürünün TV reklam linki aşağıdadır...
https://www.youtube.com/watch?v=SGQVFFBHkr8 burhantunca@hotmail.com
emirhan mıkcı
emirhan mıkcı
Çin den ürün ithalatı işiyle uğraşmaktayım ve dilediğiniz ürünü size ithal edebilirim.Kapıda ödeme imkanıyla ürünlerinizi alırsınız. Ve aliexpress,dealextreme gibi sitelere güvenmenize gerek kalmaz. Dilerseniz Çin de misafirimiz olabilir kendi ürününüzü seçebilirsiniz. Bizde o ürünü sizin için ithal ederiz. Sizde ürününüzü kendiniz birinci elden ithal etmiş olur karınızı katlarsınız. İlgilenen arkadaşlar: emirhan.mkc@gmail.com adresinden 24 saat mail atabilirler.
mustafa büyük
mustafa büyük
su an ankarada faliyette olan işimi büyütmek ve kurumsallaştırmak için ciddi yatırımcı iş ortagı arıyorum yapmış oldugum işin zahmeti az kazancı gayet iyidir müşteri portföyüm gayet geniş şu an elimdeki araç ve gayri menkullerim talebi karşılayamamaktadır bu yüzden işini sahiplenecek ciddi çalışacak öz geçmişi düzgün yatırımcılarla görüşmek istiyorum işim hakkında gerekli bilgi yüz yüze görüşülerek saglanacaktır: cesur-0619@hotmail.com
Mehmet T.
Mehmet T.
Merhaba Arkadaşlar şu anda Yurtdışında Avusturyada İkametgah etmekteyim...
buraya geleli 1 yıl filan oldu ancak kendi işimi yapmak istiyorum...
Nasıl olursa olsun türkiyeden mal alıp satmak gibi veya burda yapabileceğim kendime ait bol kazanç getirisi iş kurmak istiyorum yada ticaret yapmak istiyorum....
Bir fikri olan bir öneri sunabilecek arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum...


+436607347164 Whatsappdan ulaşabilirsiniz...
Yardım edebilirseniz çok mutlu olurum...Tşkler....
hüseyin açar
hüseyin açar
Bal uretmek istiyorum fakat maddi imkanim musait degil ereginin yapılmasını arz ederim
ismet katlanc
ismet katlanc
Rizikosus sermayesiz sadece yazıhane ile yapılacak resmi iş imkânı arayın goruselim: ismetkatlanc@hotmaul.com
mehmet
mehmet
ismet bey merhaba

işin detaylarını mail atabilir misiniz, teşekkürler

mehmetayhan01@gmail.com
sami türkmen
sami türkmen
Zengin is adamlari yatirim yaparak buyurler ve bu yatirimlar hic bir zaman zarar ettirmez dogru yatirim kazanctir arkadaslar 7 yildizli termal otelde 1+1 2+1 daireler satilmaktadik tc. Tapusu ile Her yil gidip tatilinizi keyifle yapabilirsiniz ve bu gayrimenkulunuzu kiralaya bilirsiniz veya satabilirsiniz %100 kar icin detaylar icin ulasin lutfen karanfilim0101@gmail.com üstelik cok ucuz fiyatlara
B. Damla Aksoy
B. Damla Aksoy

Merhaba,
TEKNİKELLER MAKİNE  olarak, küp şeker ve paketleme makineleri üretiminde 1996 yılından beri çalışan ve sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir kuruluşuz. Üretimdeki tecrübemizi yeni modeller dizayn etme ve sürekli iyileştirme için kullanmaktayız. Üretimimiz;


C tipi makine (Yarım Otomatik)

R tipi makine (Tam Otomatik)

İkili Sarma Makinesi

Konik Şeker Makinesi

Stick Dolum Makinesi

Kutu Yapıştırma Makinesi

Kıtlama Makinesi

Şirink Makinesi

Tekli Sarma Makinesi üzerinedir.

İletişime geçmek istediğiniz takdirde dünyanın en iyi fiyatlarını vermeye, en kısa zamanda teslim etmeye, yerinde zamanında kurmaya ve çalıştırmaya söz veriyoruz. . Makinelerinize ( Full otomatik R Tipi günde 8/50 ton, Yarı otomatik C Tipi günde 2/18 ton arası) ülke ve şehir fark etmeksizin yerinde onarım- bakım ve parça temin etme de hizmetlerimiz arasındadır. Son olarak MAKRO MARKETLER ZİNCİRİ ile sağladığımız ilişkimiz karşılıklı güven ile gelişmiştir.

Eğer aklınızda yeni bir iş kurmak, kısa yoldan üretim yaparak ciddi ve seri üretim konusunda kendinizi geliştirmek fikri varsa bize katılın. Biz, sizlere kısa yoldan para kazandıran ve ömrünüzün sonuna kadar bu mesleğe adayabileceğiniz bir hayat sunuyoruz! Üniversiteden henüz mezun olmuş çocuklarınıza istihdam yaratmak istiyorsanız veyahut şahsi mülk sahibi olup, bunu geleceğe yatırıp yapmak için değerlendirmek istiyorsanız bize kulak verin.

Üretim tesisi bizden, yönetmek  sizden!Saygılarımla


B.DAMLA AKSOY

Sales2@teknikeller.com

Güleryüz Sanayi Sitesi 1352. (Eski 529.) Sokak No:13 İvedik OSB. - Yenimahalle / ANKARA / TURKEY

+903123947933

http://www.teknikeller.org/

http://www.teknikeller.com/
Kerim alk
Kerim alk
3d duvar zemin kaplama tabela reklam işini öğrenmek ve ortak olmak isteyenler hem yeni bir mesleğiniz hem de yeni bir işiniz olsun isterseniz gonulceee@hotmail.com
cihan süm
cihan süm
Karadeniz bõlgesinde ūrūn pazarlamak isteyen firmalar űrűnleri ni pazarlayabilirim cihansum52@hotmail.com
 birol
birol
50 bin tl hiba alsan bugün hayvancılık yaparım sütun litresi 3 lira etin kilosu 35 40 arası güzel bir hayvandan 30 li ter alsan 90 lira yapar günlük bunun buzağı var kesişen eti var mantıklı bence yapamadık diyelim adakcilik yap tavsiye ederim basın ayrılmaz
emre yigit
emre yigit
merhaba arkadaslar ben ben ispanyada yasiyorum ispanyada yatirim yapma isteyen arakadaslar bana ulassinlar ..
emre yigit
emre yigit
is sektoru nargile kafe restaurant. ve benzeri
Hasan kocatürk
Hasan kocatürk
Merhaba arkadaşlar izmir seferihisar da bal satıyoruz kendi arılarımız var. şeker yoktur. kg 40 tl 0534 613 3231
engin oldac
engin oldac
iyi aksamlar yeni dukkan actım terzi ve ütü işi yapacagım öncelik ütü olacak iş verirseniz memnun olurum dükkanım izmir bornavada
Altan Keskin
Altan Keskin
Selamlar. Istanbul fatihde Çerçeve işi yaptığım bir atolyem var. Bütün makinalarim mevcut. Çalışır vaziyette. Atölye benim adima şahıs şirketi. Telefon internet seyyar pos cihazı var. Makina ve ekipmanlarla birlikte 60.000 tl masraf ettim. Atolyenin boya kalebodur elektrik ve su tesisatlarini kendim yaptırdım. Onun için kirası çok uygun 150 METREKare var. 1000 tl kirası var. Vatan Caddesi nin hemen yanında. Yaptığım masrafin yarısını karşılayabilecek (30.000 tl.) Ortak arkadaş arıyorum. Hali hazirdaki musterilerimizle ve yeni müşterilerimizle ilgilenmesi bile yeterli. Calisilirsa Kâr amacı   yüksek bir iş. Saygılarımla. Altankeskin66@gmail.com Altan Keskin
murat aslan
murat aslan
slm arkadaşlar tokatta bir iş yapmak istiyorum 30.000 tl sermayem var ama ne iş yapıyım diye bir türlü karar veremedim. Yardımcı olacak arkadaşlar yazabilir. Fikirlere açığım .
yaşar  pelvan
yaşar pelvan
birol bey o kadar kolay değil o işler sütün litresi 90 krş
Cüneyt can
Cüneyt can
Telefon aksesuar işinde toptan fiyatlarimiz vardir hudfadt598@hotmail.com İstanbul tahta kale izmit kocaeli toptancı magazamiza bekleriz
ali türköz
ali türköz
ümit umut bey görüşebiliriz tel no 0537 268 1771 10 gün sonra bu numarada olmayacagım
yılmaz polat
yılmaz polat
Öncelikle güzel iş fikirleri vermişsiniz güzel bir site insanlar birşeyler paylaşmak birilerine yardımcı olmak istiyor zaman kötü kimse kimseye güvenemiyor çünkü işin içinde para var batmak var dolandırılmak var benimde birkaç iş fikrim var biraz sermayeli ama garanti para ve karlı işler güçlü sermayesi olan iş yapmak isteyen varsa bana ulaşabilir aklımdaki iş fikirlerinden yararlanabilir eğer aklına yatarsa sayemizde birşeyler yapmış olursunuz  mail: photographer_0640@hotmail.com
Emir KOÇ
Emir KOÇ
Merhabalar,
Mersin’de 40 yılı aşkın süredir bakliyat ve tohum eleme makinaları üreten bir firmayız. Ayrıca devletin ve kalkınma ajanslarının sağladığı desteklerle ilgili bilgi edinmenizi sağlayacak danışmanlarımız mevcut. Bakliyat ve tohum eleme temizleme tesisi ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

http://www.akytechnology.com
info@akytechnology.com
emrah
emrah
ŞENOLLAR MODERN HAYVANCILIK İŞLETME ORTAKLIĞI

SÖZLEŞMELİ TARIM VE HAYVANCILIK İŞLETME ORTAKLIĞI
NEDİR ?

HİÇ BİR RİSK OLMADAN HİÇ BİR BANKANIN YA DA TASARRUF HESABININ SİZE KAZANDIRAMAYACAĞI MİKTAR PARAYI KAZANMAK İSTEMEZ MİSİNİZ ?

Bugüne kadar çevremizde birçok müteşebbis ruhlu kişinin tarim yada hayvancılık alanında yatırım yapmak istediklerine şahit olduk.Genellikle bu istekli ve potansiyel müteşebbis yatırımcıların iki temel sebeple bu isteklerini gerceklestiremediklerini gördük.Bu iki temel sebebin ilki yeteri kadar sermaye miktarina sahip olmadıkları ikincisi ise tarim ve hayvancılık konusunda gerekli bilgi,görgü ve donanima sahip olmadıkları olarak özetlenebilir.Yine bununla birikte yeterli sermaye birikimine sahip olamayipta gelir getirici bir alanda ticaret yapmak isteyen birçok müteşebbisin varlığıda ayrı bir vakıadır.Ayrıca küçük miktarlarda birikimi olan birçok kişinin önünde alternatif olarak altın,döviz her çeşit gayrımenkul hisse seneti yada borsa bankalara mevduat yatırma gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.Küçük yatırımcı genellile bunlardan hangisine para yatırarak mümkün olabilecek en kisa sürede değerinden cok daha fazla nasıl kar elde edebileceğini sürekli takip eder.Hatta küçük yatırımcı bütün bu alternatifler için çeşitli portföy yöneticilerinin farklı tv kanallarındaki programlarınida sürekli izlemeyi de ihmal etmez.Genellikle gayrımenkul yatırımları uzun vadede daha karlı gozukebilir.Bu sebeple yatırımcılarımiz reklamların da tesiriyle devremulk gibi kısa vadede gelir getirici olmayan birçok yatırıma da yatırım yapma gereğini hisseder ve küçük birikimlerini yada yatırımlarını buralara kanalize eder.Gayrımenkul yatırımlarında kar daha ziyade gayrimenkulün tekrar satışı ile yada kira geliri ile mümkün olabilir.Son zamanlarda enflasyon rakamlarının düşük olması dolayısıyla kira gelirinin arzu edilebilir kazanç sağlamadığı da ayrı bir vakıadır.(küçük bir değerlendirme yaptığımızda ortalams bir ev 200.000 TL Bunu kiraya verdiğimizi varsayarsak ortalama 500-800 TL geliri olur.Karar sizin kiyaslayabilirsiniz.)
Diğer yatırım araçlarına alternatif olarak işletme ortaklığımız yatırımcıların birikimlerini hayvancılık alanında değerlendirerek çok kısa bir zamanda istirakcisine herhangi bir zarar söz konusu olmadan garantili olarak iyi bir kar marjı ile sözleşme devamı müddetince gelirinizin olmasini hedefleyen yeni bir işletme aracıdır.
ŞENOLLAR MODERN SÖZLEŞMELİ HAYVANCILIK İŞLETME ORTAKLIGI NEDİR
Belli bir birikime sahip olan istirakcilerimiz damızlık inek başına 10.000 TL ödeyerek sisteme üye olmaları mümkündür.Herhangi bir şekilde fiili olarak uretim faaliyeti icerisinde bulunmadan tasarruflarını karlı bir alanda değerlendirmek isteyen tasarruf sahipleri damızlık sığırcılık gibi alanlarda hayvan satın alarak işletmeye ortak oldukları sistemdir.ŞENOLLAR MODERN SÖZLEŞMELİ HAYVANCILIK isletmemiz halen mevcuttur.Bünyemiz tarafından belirlenecek kontenjan dahilinde davetimizle gelip tesislerimizi dolaşıp bilgilendirme konferansimiza katiliminizdan sonra ve sözleşme imzalanmadan (hayvan küpe numaraları üzerinize gecemeden )kesinlikle ücret talep edilmeyecektir.
YARARLANABILECEGINIZ İMKANLAR
1.İnternetten 24 saat kamerayla izleyebilirsiniz.Doğum sürecini bile izleme imkanınız olacaktır.
2.Sizin belirleyeceğiniz tarihlerde ailenizle tatil imkanı sunmaktayiz.(tamamen ücretsiz apart dairemizde size özel)
SÖZLEŞME SÜRESİNCE TOPLAM NE KADAR PARA ELİME GEÇECEK (KAR PAYIM)
Bir damızlık inek için günlük =20 litre
20 litre /gün =20×1200=24 TL/gün
600 litre /ay=600×1200=720 TL /ay
Ödeme 10 ay üzerinden (2 ay laktasyon donemi)
10 ay ×720=7200
Sözleşme 5 yıl 7200 yıllık ×5yıl =36.000 süt geliri+ineginiz +5.yılın doğan buzasi sizin (5.yıl sonunda ineginiz yaş olarak damizliktan çıkmaması için teşvik olarak değer kaybetmesin diye buzasi hediyemizdir.)
                                                             DAMIZLIK KÜÇÜKBAŞ KOYUN VE KEÇİ ÜYELİĞİ KAZANÇ TABLOMUZ
Sistem giriş bedeli:1000 TL(1 adet koyun ve keçi için )
Koyunlarda:100 LİTRE/YIL
Keçilerde    :120 LİTRE/YIL
Sabit ödeme yapılacaktır.Süt fiyatı o yılın süt piyasası üzerinden (mutlaka her yıl zamlı)ödenecektir.
                                                                                BU YILI BAZ ALIRSAK KAZANÇ TABLOMUZ ŞÖYLEDİR
1 TANE KOYUN=100LİTRE.                                                1 TANE KEÇİ=120 LİTRE
100 LİTRE*2.40=240 TL/YIL.                                              120 LİTRE*2.00=240 TL/YIL
                                                                                 BEŞİNCİ YILIN SONUNDAKİ KAZANÇ TABLONUZ
240 TL/YIL*5 YIL=1.200 TL (BU SÜT KAZANCINIZ)
GİRŞTE ALMIŞ OLDUĞUNUZ (KOYUN VEYA KEÇİNİZ)DAMIZLIĞINIZ SİZİN
VE DÖRDÜNCÜ YILIN DOGAN KUZUSU(YANİ SOZLEŞME BİTİMİNDE DAMIZLIK KOYUN)
TOPLAM=1.200 TL+İKİ KOYUN
BUYRUN HESABI SİZ YAPIN!!!
İLETİŞİM:senollarhyvnclk@gmail.com
Sezer yilmaz
Sezer yilmaz
Bana charollais kuzusu hakkinda bilgi rica edebilirmiyim
Altay şimşek
Altay şimşek
Başarılar.
Celaleddin atalay
Celaleddin atalay
Arkadaşlar 600 m2 kesimhane fabrikam var 7dönumde arsası var yer Kayseri Sivas arasında kesimhane işini yapamadık kapattık elimde şu an   150binlira sermaye var hangi işi tavsiye edersiniz cvp bek atalaycelaladdin@gmail.com
şeref barut
şeref barut
GUNDE 10 SAAT HARDDISKINI KIRAYA VER HIC BIR SEY YAPMADAN 1 YILLIK 1577 DOLAR YATIRIMLA AYLIK 980 TL 1800 TL ARASI KAZAN GERCEK VE GUVENILINIR YATIRIM YAPMAK ISTEYENLER BUYURSUN WHATSAPDAN DETAYLI ANLATIM YAPILIR CIDDI ARKDASLAR BEKLIYORUZ USTUNE BASA BASA SOYLUYORUM GERCEK GUVENILIR  KAZANC KAPISI KENDIM  2 AYDIR PARA ALIYORUM ON YARGISIZ YATIRIMCI HERKESI BEKLIYORUZ barut497@hotmail.com
Kerim
Kerim
Seref barut
uzmanalanı
uzmanalanı
Türkiye'nin Bütün Uzmanlar Ve Profesyoneller Tek Yerde: http://uzmanalani.com/
Fatih delibas
Fatih delibas
Arkadaş lar toptan avize imalatı işi yapıyorum çok uygun fiyata toptan avizelerim var sadece toptan alımlar için bilgi alabilirsiniz: fatih1987d@gmail.com
Alpaslan Ak
Alpaslan Ak
İyi Günler Arkadaşlar,
Ben izmirde yaşlılar yurdu ve bakım evi açmak istiyorum bunun için hazır binamız var  maddi olanağımızda ancak yönetmeliği bilmediğimiz için bize yardımcı olacak işletmeci arkadaşları arıyorum.Başvuru işlemleri ve prosedürler için yararlanabileceğim herhangi bir destek arıyorum.
alpaslan_aksit@yahoo.com.tr
Cuneyt
Cuneyt
SEVGİLİ KARDESLERİM SERMAYESİZ BİR İS OLMAZ ONCECİKLE BİZ İSTANBUL TAHTAKALE VE İZMİT SLİKON KİLİF KİRİLMAZ CAM ve kulaklik sarj aletleri TOPTAN İSİ YAPMAKTAYİZ BİRCOK URUN GRUBUMUZ VAR KENDİ İSİNİ YAPMAK İSTEYENLERE YARDİMCİ OLABİLİRİM 1TLDEN SİFİR AMBALAJİNDA SLİKON KİLİFLAR 2,5TLDEN KİRİLMAZ CAMLAR 3,5TLDEN KULAKLİK  5tlden kapakli telefon kiliflari GİBİ  EN AZ 5  kat farkla satilmaktadir BİLGİ İCİN İS 02623247444 sahibinden com kurumsal toptanci sitemiz akgsmmarket.sahibinden.com
kamil canli
kamil canli
Merhaba arkadaslar
is kurmak istiyorum almanyadan yaziyorum ve elimde sermayem var hayvancilik tarim turstlik olabilir veya ilgimi cekecek bir is fikrine acagim.bilgi ici yaziniz

kamil-73@web.de
Gokhan ısıklırr
Gokhan ısıklırr
Cinden yasal yol ile urun getirtmek (saat, takı, vb.) Benimle irtibata hecebilir.guvenilir sirketler var. Ozelliklr gümüş yüzük kolye ürünleriaz maliyet cok kazanc saglamak istiyorsanız benimle irtibata gecin. gisiklier@gmail.c9m
Qazaq
Qazaq
Merhaba Turkiye

Gecen sene cindeydim. Inanilir gibi degil. Kucuk bir donerci 24 saat calisiyor ve kesintisiz musteriye sahip.

Donerciler varsa gidin cinde zengin olun. Bence doner, lahmacun cinde sizi zengin eder.
safa otcu
safa otcu
Selam arkadaslar ben organik bal ve ari kovani ureticisiyim piyasada bulabileceginiz en kaliteli ari kovanini sadece babam ve ben yapiyoruz  arili kovan satisimzda vardir. Masrafsiz bir is yapmak icin aricilik en uygun istir sadece 5 kovan ari aldiginizda2 yil sonunda 70 kovana cikaratabilirsiniz ve masrafi yok denecek kadar azdir ilgilenenler mail atabilir. safaotcu28@gmail.com
ramazan koçak
ramazan koçak
14 yildir icinde bulundugum metal sektorune kocaeli ve cevresi dürüst güvenilir is ortaklari ariyorum yuksek kazancli bu sektörde sizde benimle olmak isterseniz goruselim iremnet_41@hotmail.com
Ve ben
Ve ben
Herkeze merhaba
Ben fransada yasiyorum turkiyeye kesin donus yapicam ve 50 bin € nakit param Var
Nasil ne sekilde ve ne uzerine parami yatirim yapabilirim simdiden tesekkurler
(y.mimar/serdar)
(y.mimar/serdar)
(yurtiçi) & (yurtdışı) 1 milyon tona kadar (inşaat demiri) satılır  ton fiyatı 1200 tl. Kdv fatura nakliyat dahildir satışımız süreklidir esipgecen@hotmail.com (mesaj yazın)
Kadir yiğit
Kadir yiğit
Ne kadar uzun bir makale , hepsini okudum! Smile
Metin Demir
Metin Demir
Panelvan veya yarı panel aracınız varsa, ürünlerimizin alım satımını yaparak güzel bir gelir imkanınız olabilir. Son yılların en popüler tatlılarından Balkan tatlılarının üretimini yapan firmayız. Kaliteli ve orjinal olan ürünlerimizin bilinirliğinin yüksek olması pazarınızı kurmanız için son derece büyük kolaylık sağlayacaktır. Tepsi başına verdiğimiz kar sayesinde ayda 4000 TL ile 9000TL arasında bir kazanç elde etmeniz mümkündür.

http://www.bal-arisi.com/
Balarısı trileçe ve tatlı dünyası
Metin Demir
metindemirr@gmail.com
Alper Süzer
Alper Süzer
Arkadaşlar Toptan Patates ve Sogan satıyoruz. Araçta ve küçük dükkanlarda iyi gidiyor. Ürünleri tarladan temin ediyoruz. Dilerseniz mesaj bırakın, ürünü size hal fiyatından daha ucuza getirelim,

alpersuzer1977@gmail.com
Taner YILMAZ
Taner YILMAZ
Web siteniz harika. Emeğinize sağlık.
İş kurmak isteyenler için Network Marketing sektörününde iyi bir alternatif olduğnu söylemek isterim. Şayet sermaye sıkıntınız var ise bence en iyi seçim Network Marketing sektörü olacaktır.
Ayrıntılı bilgi almak isteyene yardımcı olabilirim. bynetworkmarketing@gmail.com
Eyup Girgin
Eyup Girgin
Arkadaslar aydinliyim. Incir,ceviz,kestane, zeytin, zeytinyagi toptan satilir sizde satarak para kazanabilirsiniz... Eyupgirgin94@hotmail.com dan ulasabilirsiniz.
hasan topcu
hasan topcu
bu fıkırlerın hıc bırıde bes para kazandırmaz turkıyede adamlar kendı urunlerının reklamını yaptırtmaya calısıyor sız sermaye koyup amelelıgını yapacaksınız bırılerı sefasını surecek ayrıca yorumların bırkacına baktım durust ortak arayanlarda var ama sahtekarlık pesınde olanlarda var dıkkat edın
selcuk Erdal
selcuk Erdal
Arkadaşlar herkese selamlar,

Bende profesyonelce büyük bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Aklımda bir kaç şey var.Daha önceden de çok tecrübelerim oldu. Ticareti de iyi bilirim. Şu anda çok şükür yine yapıyorum bir şeyler. Yalnız yatırım yapmadan önce size önerim bildiğiniz işi yapın. Tabi bu sizi girişimcilikten alıkoymasın ama bildiğiniz iş her zaman en iyi iştir. Bildiğiniz işi geliştirin güclendirin derim. Sağlıcakla kalın. selcukerdalk@gmail.com
Osman Taşbaşı
Osman Taşbaşı
slm arkadaşlar
ben istanbulun çeşitli yerlerinde gümüş, saat, gözlük , eşarp,ve aksesuar mağazası açmak istiyorum. Çeşitli firmalarda 10 yıldan fazla yöneticilik yaptım piyasayı biliyorum.Ürünlerin imalatını tamirini satışına kadar bir çok deneyimlerim var karlı bir iş alanı. Benim keşfettiğim kombinle yani gümüş saat gözlük eşarp çakmak tesbih gibi ürünlerle bu işi yapılırsa hem kar marjı daha yüksek hemde kısa vadede nakit para edinme olanağı daha yüksek üstelik gümüş ,saat ve gözlükte satışın yanısıra tamir ve yan mzl satışı ile birlikte günlük nakit ihtiyacında temin edilimiş oluyor uzun vadede yani 3 yıla kadar  ciddi kazanıp üstüne de mağaza sayısını attırarak iyi bir kazanca ortak olabilirsiniz.
Bilgi birikimi dükkanı açmak malları temin etmek işi kurmak her türlü malı temin edip çalışmak benden sermaye sizden varsanız en yüzbin tl ye ihtiyacım var
Osman sapmaz
Osman sapmaz
Merhabalar Ben uzun yıllardır enerji sektöründe çalıştım halen calisiyorum AG.OG.YG Her türlü işi yaparım is kurmak isteyen bir elektrik mühendisi ile ortak is yeri açmak istiyorum.Ciddi olanlar yazsın: osmansapmaz@hotmail.com
Fatih toprak
Fatih toprak
Fatih toprak
slm arkadaşlar ben bir ticaret yapak istiyorum karar veremiyorum sizden ricam düşüncelerinizi bana meyil atabilirmisiniz herkese başarılar

Fatihtoprak432@hotmail.com
yakup
yakup
merhaba arkadaşlar iş kurmak istiyorsunuz veya yatırım yapmak istiyorsunuz ancak aylık güzel bir kazanç elde etmek isterseniz 50.000 tl lik bir yatırımla aylık 50.000 tl kazanabilirsiniz veya 150.000 tl lik yatırımla aylık 300.000 tl kazanabilirsiniz arayın konuşalım zarar etme iflas etme derdin yok mal alma derdin yok yasal ve ögrendiniz zaman hak vericeniz bir iş arayın detayları alın

hiçbir para talebi yok işinizi kurarsınız kazanırsınız ve uzman kişi tarafından yönlendirilirsiniz  yakup ustaduvar@gmail.com
oya ersoylu
oya ersoylu
merhabalar biz iki arkadaş portakal kabuğu işini yapmak istiyoruz .Bu işi rahatlıkla yapabiliriz bize yol gösterirseniz çok mutlu oluruz. Ayrıca ikimizde sanatçıyız .Antalyada atölye açmak istiyoruz.Bu sanatsal bir atölye olacak.Bu konudada ne yapabiliriz Şimdiden teşekkur ederim. oyakucukhas@hotmail.com
özdemir
özdemir
samsunda cadee üzerinde 320m2 otopark sorunu olmayan dükkanım var şimdilik sermayem yok fakat dükkan senden ürün benden tabirinden teklif veya girişimci arkadaşların tekliflerini değerlendiririm, veya kurumsal a kiraya isteklilere verebilirim karem0555@hotmail.com.tr
Ersin atmaca
Ersin atmaca
Arkadaşlar bende ticaret yapıyorum hevesinizi kırmak istemiyorum ama girişimci olmak ticaret yapmak düşünüldüğü gibi kolay degil üç farklı sektörde işim var yanımda çalışan 20 kişi mevcut gelin birde bana sorun yorumlardan tek aklımda kalan hayaller unutmayın hayal uyanıkken görülen bir rüyadır birde arkadaşın biri şu tespitte bulunmuş bildiginiz işi yapın çok doğru bilmediginiz işte kaybedeceginiz zaman para emek kendinize olan özgüveninizi yerle bir edicektir bu ticareti bir yapan pişman birde yapmayan uzaktan davulun sesi hoş gelir şimdi diyceksinizki herkes anasının karnındamı ögrendi tabiyki degil ama zararı ziyanıda düşünün biraz gerçekçi olalım su anda ticaret yapan herkesin borcu var 10 esnaftan 8 batak 2 tanesinin işleri iyi geri kalanı pert bilin diye şimdiki zamanınızı mumla arayabilirsiniz
MODA AKSESUAR
MODA AKSESUAR
KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE YARDIMCI OLUYORUZ SIFIRDAN BAŞLAYAN TELEFON DÜKKANI AÇICAK OLANLAR VE PAZARLARDA AVM STAND YERİ ALICAK OLANLAR BAŞVURABİLİR TOPTANCISINDAN KILIF KIRILMAZ CAM SARJ ALETİ KULAKLIK POWERBANK ARKA DESENLİ KILIF KAPAKLI MAGNUMLAR TAŞLI KILIFLAR TOPLAMDA 400 BİN  ADET STOK VARDIR SİLİKON KILIF 1TLDEN ALARAK 5 KATI KARLA STILMAKTADIR KULAKLIK 3TL 10TLDEN SATILMAKTADIR GETİRİSİ KARLI BİR İŞTİR  ADRES İZMİT ADLİYE SARAY KARSISI NO 23 MODA AKSEUAR cuneytcanaz41@hotmail.com GELİN BERABER ÇALIŞALIM

Omer tepetam
Omer tepetam
Selam arkadaşlar orta amerikada is kurmak istermisiniz ınanki 60.000usd sermayeye le yeni gelişen yer turizime yeni açılıyor hızla büyüyor bu ülkede bir senede aklın almiyacak kadar para kazanirsin.organize benden finans sizden ilgilenirseniz iletişime geçebilirsiniz. samsun_tepetam@hotmail.com saygilar
mustafa
mustafa
merhaba samsundayım  15 senedir gıda sektöründe   muhasebe satış ve yönetici olarak çalıştım. artık kendi işimi kurmak istiyorum KOSGEB GİRİŞİMCİ BELGEM VAR samsunda iş kurmak isteyen yada bayilik verebilecek varsa   KOSGEB desteği ile iş kurmak isterim tek yada ortak  tüm resmi kurum kosgeb işlerini ve yönetimini yapabilirim  güzel yerde dukkanı olan  ufak sermayesi iş fikri olan varsa konuşabiliriz.  GIDA - İNŞAAT MALZEMESİ - HIRDAVAT , NABURİYE işlerinde bilgim ve tecrubem vardır.Sağlam Referans verebilirim  Samsun a  yönelik işyeri kurmak isteyen arkadaslarla görüşebiliriz. mustafa.aksu555355@gmail.com
Taşkın AYDIN
Taşkın AYDIN
TÜRKİYEDE İLK VE TEK YETKİLİ BAYİ OLMAK İSTER MİSİNİZ?
BU PROJE, SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ VE KAYMAKAMLIKLAR KOORDİNASYONUNDA YÜRÜTÜLECEK.
BELEDİYELER, ENGELLİ SİVİL TOPLUM DERNEKLERİ,
AİLE VE SOSYAL DESTEK KURUMLARI, VAKIFLAR TARAFINDAN
HER YIL DAĞITILAN ENGELLİ ARAÇLARININ YEDEK PARÇA VE BAKIM
SERVİS HİZMETİ TÜRKİYE GENELLİNDE MAVİ HAYAT SERVİS OLARAK YETKİLİ BAYİLİKLER VERİYORUZ.
BUGÜNE KADAR ENGELLİLER ARAÇLARINDAKİ ARIZALARINI KENDİ CEPLERİNDEN KARŞILIYORLARDI. FAKAT BİRÇOK PARÇA BULUNAMADIĞI GİBİ YÜKSEK MEBLAĞLAR KARŞISINDA BELİ BÜKÜLÜYORDU. BU MAĞDURİYETLERİNİ GİDERMEK İÇİN DEVLET, VERMİŞ OLDUĞU ÜCRETSİZ ARAÇLARIN SERVİS HİZMETİNİ DE SAĞLAYARAK, SOSYAL BİR AÇIĞI KAPATMAK İSTİYOR. SADECE YETKİLİ SERVİSTE YAPILAN HİZMETİN BEDELİNİ KARŞILANACAK.
BAKANLIK VE MECLİS KARARLARI 2014 YILINDA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.
BU YAPININ KURULMASI İÇİN MAVİ HAYAT OLARAK BU MİSYONU ÜSTLENMİŞ BULUNUYORUZ.
AYRICA DEVLET TARAFINDAN MAVİ HAYAT SERVİSE SUNULACAK DİĞER HİZMET KONULARINDA MEVCUT BAYİLER ÖNCELİKLE TERCİH EDİLECEKTİR.
1- YAZILIM PROGRAMI
2- ARAÇ GİYDİRME – TABELA
3- KIRTASİYE – KIYAFET DESTEĞİ
4- TEKNİK EĞİTİMLER. (OTEL KONAKLAMA, YEMEK DAHİL)
5- BÜNYEMİZDEKİ MÜHENDİSLER TARAFINDAN TEKNİSYEN BELGELENDİRMELERİ
GİBİ ÖNEMLİ YÜKLERDEN SİZİ KURTARIYORUZ.

1 ay içerisinde 3 arkadaş bayilikler için Tüm Türkiyeyi dolaşacağız. Ankara Polat otel de müsteşar ve bakan katılımıyla Lansman yapılacak ve yetkili bayi sertifikaları takdim edilecektir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
Google + Sayfamız
RSS Kaynağımız