Reklam?

Neden Girişim Haber?

Eylül 2010’dan beri aralıksız olarak ülkemizde ve dünyada girişimcilik ekosistemimizi ilgilendiren gelişmeleri takip etmekte ve ekosistemimize haber olarak sunmaktayız. Yayın hayatına başladığımız günden bu yana özenle seçilmiş nitelikli haberlerimiz ile yaklaşık 6 Milyon tekil okurumuzun ekranına 37.4 Milyon kez ulaştık ve 6.25 sayfa ortalaması ile ortalama 2.6 dakika ekranlarında kaldık.

Haber bazında baktığımızda; yayınladığımız her haber / içerik ile girişimcilik algısı yüksek ortalama   6.1 K tekil okurumuza ulaşıyoruz. Diğer istatistiklerimiz için burayı inceleyebilirsiniz.

Sayfamızda listelediğimiz reklam seçeneklerimizi kullanarak girişimcilik algısı yüksek, sayısı her gün giderek artan seçkin okur kitlemize (Girişimcilik Ekosistemine) ulaşabilirsiniz.


Link (Kelime Bazlı) Reklam

İçeriklerimizde geçen kelimelere ürün veya hizmetleriniz için link reklam verebilirsiniz. Örneğin bir Patent firmasısınız ve bizimle iletişime geçip “patent”, “tescil” ve “marka” kelimeleri için web sitenizin veya ilgili sayfanızın adresini “link reklam” olarak satın aldınız. Bu sayede artık, tüm haberlerimizde geçen “patent”, “tescil” ve “marka” kelimeleri istediğiniz sayfa linkleriyle linklendirilmiş bir şekilde okurlarımızın karşısına çıkar ve bu kelimelere tıklayan okurlarımız ürün veya hizmetinize ulaşır. Link Reklam Tarifesi için hedeflediğiniz kelimelere karar verip bizimle iletişime geçmeniz yeterli.


Tanıtım Makalesi Yayını (Advertorial)

İçerik konseptimizle örtüşen proje, ürün ve hizmet tanıtımlarınızı, eğitim-etkinlik-yarışma duyurularınızı; okurlarımıza katma değer sağlayacak her türlü girişimcilik faaliyetlerinizi Tanıtım Makalesi olarak sitemizde yayınlayabiliriz. Tarife noktasında adil davranmak adına, içeriğinizin;

  • Yayın politikamıza ve içerik konseptimize uygunluk derecesine,
  • Yeni bir girişim olup olmamasına, ticari bir girişim olup olmamasına,
  • Çalışma (iş) modelinin özgünlük derecesine,
  • İş fikrindeki / projedeki inovasyon (yenilikçilik) derecesine,
  • Kullanıcıya sunduğu deneyim derecesine (kullanılabilirlik, tasarım ve içerik kalitesi),
  • Verilen hizmetlerin ya da satılan ürünlerin genişlik yelpazesine,
  • Markanızın bilinirlik seviyesine

göre çalışma tarifesi değişmektedir. İçeriğin tarafımızca hazırlanıp derlenmesi durumunda ise + editörlük bedeli ilave olmaktadır. Bütçe tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Banner Reklam Yayını

Ürünlerinizi, hizmetlerinizi, eğitimlerinizi, yarışmalarınızı ya da etkinliklerinizi tanıtan (.gif, .flv, .jpg, .png formatındaki) banner’larınız ile aşağıdaki ebatlardaki banner seçeneklerimiz ve tarifelerimizle sitemizde yer alarak seçkin okur kitlemize ulaşabilirsiniz.

SRK (Sponsor Reklam Kutuları): 125x125 ebatlarında olup tüm sayfalarda görüntülenir.

HAB (Haber Altı Banner): 620x120 ebatlarında olup tüm haber sayfalarında görüntülenir.

AOB (Ana Sayfa Orta Banner): 620x120 ebatlarında olup sadece ana sayfa da görüntülenir.

SBB (Sağ Bar Banner): 320x240 ebatlarında olup her sayfada görüntülenir.

LYB (Logo Yanı Banner): 468x60 ebatlarında olup her sayfada görüntülenir.

SÜB (Site Üstü Banner): 940x120 ebatlarında olup her sayfada görüntülenir.

Yukarıda detaylarıyla anlattığımız reklam seçeneklerimizin site üzerindeki konumlarını, Ana Sayfa ve Haber Detay Sayfası olmak üzere hazırladığımız ve aşağıda linklerini paylaştığımız iki şemada inceleyebilirsiniz.

Ana Sayfa Yerleşimi

Detay Sayfa Yerleşimi

Reklam Bannerları bütçe tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


E-Bülten Sponsorluk Reklamı

Girişim Haber olarak bültenimize abone olan okurlarımıza E-Bülten ile haber özetlerimizi gönderiyoruz. Hafta başı ajandası, hafta arası yeni girişim tanıtımları, hafta sonu pazar makaleleri ve ay sonları aylık özetler olmak üzere 4 farklı türde derleme içeriklerimizle, sayısı 15 K’ya yaklaşan ve her gün artan Girişim Haber E-Bülten abonemize ulaşıyoruz.

Her ay ortalama 12 kez gönderimini yaptığımız E-Bülten hizmetimizde; 620x80 piksel ebatlarındaki reklam bannerlarımız yaklaşık aylık 180 K gösterim ile okurlarımızın ekranına ulaşıyor, ort %18 okunma, %2 tıklanma alıyor. 3 Farklı tarife ile sponsor olarak E-Bültenlerimizde yer alabilirsiniz. Bütçe tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


E-Bülten İçerik Reklamı

Her ay 4 farklı türde özet içerikler sunduğumuz E-bültenlerimiz ile sayısı 15 K’ya yaklaşan seçkin ekosistem mensubu abonemize ulaşıyoruz. Tanıtım ve Reklam hizmetlerimizden birisi olarak; bu E-bültenlerimizde ürün ve hizmetlerinizi ya da yarışmalarınızı-etkinliklerinizi tanıtan içeriklerinizi bülten abonelerimize gönderebiliriz. Bu tip tanıtımlarımızda çalışmalarınızı “tavsiye niteliğinde” bir içerik ile daha organik olarak sunuyoruz.

Girişim Haber E-Bülten çalışmalarımızda marka, ürün, hizmet, yarışma ya da etkinliklerinizin tam bir mail olarak abone okurlarımıza gönderilmesi çalışmamızın bütçe tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Sosyal Medya Paylaşım Reklamı

Girişim Haber olarak yayın hayatımıza başladığımız Eylül 2010’dan beri; sosyal medya hesaplarımızı aksama olmaksızın aktif bir şekilde kullanıyoruz ve bu sayede tamamı organik ve girişimciliği hayatının önceliklerine almış, her bir hesapta (sıfır satınalma ile) ciddi bir takipçi-okur kitlesine ulaştık;

Linkedin: linkedin.com/company/girisimhaber

(4145 Takipçi, aylık ort 10 K paylaşım görüntüleme, aylık ort 500 etkileşim)

Twitter: twitter.com/GirisimHaber

(33.8 K Takipçi, aylık ort 500 K tweet görüntüleme, aylık ort 5 K profil ziyareti)

Facebook: facebook.com/GirisimHaber

(18.1 K Takipçi, aylık ort 8.6 K gönderi erişimi, 2.8 K gönderi etkileşimi)

Girişim Haber Sosyal Medya hesaplarımızda marka, ürün, hizmet, eğitim, yarışma ya da etkinliklerinizin tanıtım şeklinde (3 hesapta 1’er kez) paylaşılması çalışmamızın bütçe tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Verdiğimiz diğer danışmanlık hizmetlerimizi hizmetlerimiz sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Birlikte başarı dolu, etkili ve verimli çalışmalara imza atmayı dileriz.

Girişim Haber Ailesi