Kuantum Hackathon Yarışması Başvurularınızı Bekliyor!

Kuantum teknolojileri kullanılarak sağlık sektöründe yenilikçi çözümler üretmek için düzenlenecek olan Kuantum Hackathon Yarışması başvuruları devam ediyor. İşte detaylar..

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Kuantum Hackathon Yarışması düzenleniyor.  TEKNOFEST bünyesinde kuantum hackathon yarışması düzenlenmesindeki ana amaç genç mühendislerin geleceğin kritik teknolojilerinden birisi olan bu alana ilgisini artırmak, bilgi sahibi olmalarını ve kendilerini geliştirmelerini teşvik etmek.

Yarışma kapsamında aynı zamanda kuantum farkındalığının kamuoyunda oluşmasına ve duyurulmasına, kuantum konusunda bilgili gençlerin birbirleriyle tanışmasına ve bu ekosistemin büyüyüp gelişmesine katkı sağlama hedefleniyor.

Katılımcıların kuantum hesaplama tekniklerini kullanarak akciğer bağışçı eşleştirmelerine yenilikçi çözümler geliştirmesi hedefleniyor.

Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören üniversite öğrencisi (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dâhil) ile mezunları yarışmaya katılım sağlayabilir.

Son başvuru tarihi 30 Haziran olan Kuantum Hackathon Yarışması'na başvuru ve detaylı bilgi için teknofest.org/tr/yarismalar/kuantum-hackathon-yarismasi web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor