Dünyada Bir İlk: Bayraktar AKINCI İHA'ya ASOJ Entegre Edildi!

Yerli ve milli savunma teknolojilerinde hız kesmeyen 2 Türk devi BAYKAR ve ASELSAN, Bayraktar AKINCI İHA'da gücünü birleştirdi. 2 Türk devi arasında imzalanan anlaşmaya göre, BAYKAR ürünü Bayraktar AKINCI İHA'ya ASELSAN ürünü ASOJ-234U sistemi entegre edildi. İşte detaylar..

Türk savunma sanayisinin neferlerinden BAYKAR ve ASELSAN gücünü birleştirdi. Bu kapsamda BAYKAR Teknolojinin geliştirdiği Bayraktar AKINCI İHA'ya ASELSAN'ın geliştirdiği ASOJ-234U sistemi entegre edildi. Bayraktar AKINCI İHA, ASOJ-234U sistemi ile uzaktan gelen radar ve haberleşme karıştırmalarına yönelik gelişmiş elektronik harp kabiliyeti kazanacak. ASELSAN'dan yapılan açıklamada bunun dünyada bir ilk olduğu belirtildi.

BAYKAR ve ASELSAN Dünyada Bir İlke İmza Attı

ASELSAN sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Açıklamada Bayraktar AKINCI'YA entegre olacak dünyadaki ilk silahını duyurdu. Bayraktar AKINCI İHA'ya entegre şekilde, uzaktan radar ve haberleşme karıştırma sistemi ASOJ-234U, sahada oyun değiştirmeye geliyor.

İmzalanan sözleşme kapsamında iki farklı Türk SİHA'sı, ASOJ-234U Radar ve Haberleşme Elektronik Destek/Taarruz (Stand-of-Jammer) faydalı yüküyle teçhiz edilecek. Hem radar hem de haberleşme sistemlerine yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri, İHA'lardan gelişmiş elektronik harp kabiliyeti kazanacak. Bu entegrasyon, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

Bayraktar AKINCI İHA hakkında detaylı bilgi için baykartech.com/tr/uav/bayraktar-akinci web sayfasını, ASELSAN'ın geliştirdiği Elektronik Harp Sistem Teknolojileri hakkında detaylı bilgi için aselsan.com/tr/cozumlerimiz/53/elektronik-harp-sistem-teknolojileri web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Star kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor