IHI-8 Çağrıları Yenilikçi Sağlık Teknolojileri Projelerinizi Bekliyor!

Sağlık alanındaki araştırma ve yenilik projelerine fon sağlayan bir kamu-özel sektör kurumsallaşmış ortaklığı olan Yenilikçi Sağlık Girişimi (IHI) tarafından yakın zamanda başvuruya açılacak olan IHI-8 Çağrıları sizleri bekliyor. İşte detaylar..

Yenilikçi Sağlık Girişimi (IHI), sağlık alanındaki araştırma ve yenilik projelerine fon sağlayan bir kamu-özel sektör kurumsallaşmış ortaklığı. Ortaklık, Avrupa Birliği ile yaşam bilimleri alanında faaliyet gösteren endüstri kuruluşlarını bir araya getirerek, disiplinlerarası, sürdürülebilir ve hasta odaklı bir araştırma ekosistemi sağlayarak, sağlık alanındaki araştırma ve yenilik faaliyetlerini hastalar ve toplum için somut fayda yaratacak şekilde dönüştürmeyi amaçlıyor.

Yenilikçi İlaçlar Girişimi’nin (IMI) devamı olan ve yaşam bilimleri alanında dünyanın en büyük kamu-özel sektör işbirliğine dayanan bu ortaklık kapsamında hastalıklardan korunma, hastalıkların tanısı, tedavisi ve yönetimi de dahil tüm bakım süreçleri destekleniyor. 

Bu ortaklığın amaçları:

  • Sağlık alanında araştırma ve yenilik ekosistemi oluşturarak, bilimsel bilginin inovasyona dönüşmesini hızlandırmak,

  • Stratejik toplumsal sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için güvenli, etkili, kişi merkezli ve maliyet etkin inovasyonların geliştirilmesini sağlamak,

  • Avrupa sağlık endüstrisinin küresel olarak rekabet edebilmesi için sektörler arası sağlık inovasyonlarını yönlendirmek.

Sağlık alanındaki araştırma ve yenilik projelerine fon sağlayan bir kamu-özel sektör kurumsallaşmış ortaklığı olan Yenilikçi Sağlık Girişimi (IHI) tarafından yakın zamanda başvuruya açılacak olan IHI-8 Çağrıları taslak olarak paylaşılmış;

Araştırmacılara konsorsiyum kurmak için yeterli zamanı tanıyabilmek için ilgili çağrılar hazırlık aşamasında iken paylaşılmakta olup, çağrılarla ilgili değişiklik olabileceği ayrıca dikkatlerinize sunuluyor.

Bilgi Günü:

Hazırlık aşamasında olan IHI-8 çağrılarına yönelik 17-21 Haziran 2024 tarihinde bir bilgi günü gerçekleşecek. Bilgi gününde başvuru kuralları paylaşılacak, çağrılar özelinde bilgilendirme yapılacak ve çağrılarla ilgili sorular yanıtlanacak. Ayrıca ilgili çağrılara yönelik olarak konsorsiyum kurulmasına da fırsat verilecekmiş. İlgili etkinliğe katılım sağlanabilmesi için kayıt yaptırılması gerekiyor. Toplantı ajandasına ve bilgi günü ile ilgili ayrıntılı bilgilere bu link üzerinden erişebilirsiniz. 

Ortak Arama Platformu:

Konsorsiyumları kurmak üzere potansiyel ortaklıkların oluşturulabilmesi amacıyla hayata geçmiş olan Proje Pazarı Platformundan faydalanmanızı da ayrıca tavsiye ediyoruz. Çağrı ile ilgili önemli bilgi ve dokümanlara IHI sayfasından ve Ortaklığın Ufuk Avrupa internet sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Kurulacak olan konsorsiyumlarda, akademisyenler, sanayi sektör temsilcileri, KOBİ’ler, hasta grupları, hasta organizasyonları, klinisyenler, düzenleyiciler, yasal uzmanlar, politika yapıcılar gibi birçok aktör yer alabilmekte.

IHI çağrılarına başvuru yaparak, sağlık alanında çığır açıcı, disiplinlerarası ve sektörler arası araştırma ve yenilik faaliyetlerini gerçekleştirecek iş birlikleri kurabilir, hasta odaklı bir araştırma ekosistemine dahil olarak, hastalar ve toplum için somut fayda yaratacak proje ekiplerinde yer alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yenilikçi Sağlık Girişimi (IHI) hakkında detaylı bilgi için ihi.europa.eu web adresini, çağrılar için ise IHI-8 Çağrıları linkini ziyaret edebilirsiniz.

Ufuk Avrupa Programı kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor