Finansal Dolandırıcılıkla Mücadelede Yerli Girişim: Formica AI

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen Formica AI, dolandırıcılığın tespit edilip önlenmesi, AML, KYC, iç denetim ve yasal düzenlemelere uyum gibi konularda Türkiye'de ve yakın coğrafyada lider bir konuma geldi. İşte detaylar..

Başta finansal kuruluşlar (bankalar, fintekler, ödeme şirketleri) olmak üzere, e-ticaret, sigorta ve kripto para şirketlerinin risk yönetimi ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Sadece dış etkenlerden kaynaklanan dolandırıcılık faaliyetlerini değil, kurum içi dolandırıcılıkları belirleyip önleme konusunda da uzmandır. Formica AI’nın çeşitli sektörlerden önemli müşterileri mevcut.

Formica AI, gelişmiş yapay zeka algoritmaları ve güçlü veri analizi yetkinlikleri ile riskleri proaktif bir şekilde tespit ederek ve önleyici tedbirler alarak müşterilerinin finansal kayıplarını en aza indirmelerine ve itibarlarını korumalarına yardımcı oluyor. Formica AI hepsi bir arada Risk Orkestrasyon Platformu, dolandırıcılık faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izliyor ve şüpheli işlemleri anında belirleyerek finansal sistemlerin güvenliğini sağlıyor. Son zamanlarda artan dolandırıcılık vakalarını tespit edip önlemeyi kendine misyon edinen Formica AI aynı zamanda Türkiye’de güvenli bir finans ekosistemi kurulmasına katkı sağlıyor.

Formica AI'nın Kurucusu ve CEO'su Özgür Oktan platformları hakkında şunları söylüyor:

Son 4 yılda Formica AI olarak Türkiye'nin ve yakın coğrafyamızın önde gelen risk yönetimi platformlarından biri haline gelmenin gururunu yaşıyoruz. Yerli ve milli bir yazılım olarak, gelişmiş yapay zeka teknolojimiz ile müşterilerimizin riskleri etkin bir şekilde yönetmelerine ve tehditlere karşı korunmalarına yardımcı oluyoruz. Bu vesile ile tüm müşterilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Formica AI'nın çözümleri arasında neler ön plana çıkıyor?

  • Yapay zeka destekli dolandırıcılık tespiti ve önleme: Formica AI, gelişmiş yapay zeka algoritmaları kullanarak dolandırıcılık faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izliyor ve şüpheli işlemleri belirliyor. Bu sayede müşterilerin finansal kayıplarını en aza indirmelerine ve itibarlarını korumalarına yardımcı oluyor.
  • Kara para aklamayı önleme: Formica AI, kara para aklama riski taşıyan işlemleri otomatik olarak tespit ederek ve ilgili kurumlara bildirerek mevzuatlara uyulmasını sağlıyor.
  • Müşteri tanıma: Formica AI, müşterileri risk profillerine göre sınıflandırarak ve detaylı analizler sunarak şirketlerin müşterilerini daha iyi tanımalarına ve buna göre risk yönetimi stratejileri geliştirmelerine yardımcı oluyor
  • İç denetim ve yasal düzenlemelere uyum: Formica AI, şirketlerin iç denetim süreçlerini kolaylaştırarak ve yasal düzenlemelere uyumluluklarını sağlayarak risk yönetimi yükünü hafifletebiliyor.

Formica AI platformu hakkında daha detaylı bilgi için formica.ai web sitesini inceleyebilirsiniz.

Yeni Girişim tanıtım haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor