CNC Girişimi Rownd'ın Paya Dayalı Kitle Fonlaması Başladı

Masaüstü CNC tezgahlar geliştiren Rownd Precision, kitle fonlama platformu fonbulucu’da yatırım turuna çıktı. Girişim, yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10’unun arzıyla 15 milyon TL finansmana erişmeyi hedefliyor. İşte detaylar..

Masaüstü CNC tezgahlar geliştiren Rownd Precision, kitle fonlama platformu fonbulucu’da yatırım turuna çıktı. Kampanya öncesinde girdiği talep toplama sürecinde 1.617 yatırımcıdan toplam 10 milyon 337 bin 153 TL ön talep alan girişim, yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10’unun arzıyla 15 milyon TL finansmana erişmeyi hedefliyor. 2023 yılında Rownd Torna cihazıyla ABD merkezli Kickstarter üzerinden 30 farklı ülkeye 636 bin 150 dolar ön satış gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza atan Rownd, 2024 yılı sonunda yaklaşık 4 milyon dolar satış geliri ve yaklaşık 183 bin dolar brüt kar öngörüyor. 

Eğitim kurumlarından atölyelere, küçük işletmelerden amatör kullanıcılara kadar geniş bir kullanıcı kitlesi için herkesin kolaylıkla kullanabileceği ve üretim yapabileceği tezgahlar geliştirme vizyonuyla yola çıkan Rownd CNC, fonbulucu platformunda kitle fonlama turuna çıktı. 

21 Mayıs’ta başlayan yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10’unun yatırımcılara arzıyla 15 milyon TL fon toplamayı hedefleyen girişim, bu kampanyadaki asgari yatırım tutarını 500 TL olarak açıkladı. Ön talep bildiren ve yatırım turunun ilk beş iş günü içinde en az bildirdiği ön talep tutarında iştirak eden yatırımcılara yatırım tutarlarına ilave olarak yüzde 5 bedelsiz pay vereceğini taahhüt eden Rownd CNC, ilk 10 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yatırım yapan tüm yatırımcılara ön yatırım talebi yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın yüzde 15 ilave bedelsiz pay verileceğini de duyurdu.  

Önümüzdeki beş yıl içinde 48,610 milyon dolar ciro öngörüyor

Geçtiğimiz yıl Rownd Torna cihazıyla ABD merkezli Kickstarter üzerinden 30 farklı ülkeye 636 bin 150 dolar ön satış gerçekleştiren girişim, 2024 yılının sonuna kadar Rownd Freze cihazının prototipini geliştirmeyi ve tamamlamayı hedefliyor. Bu yeni cihazını, Kickstarter üzerinden başlatacağı yeni bir kampanya ile finanse edip CES 2025 fuarında sergileyecek olan şirket, Rownd Freze ile 2 milyon dolar fon toplamayı ve 600'den fazla sipariş almayı amaçlıyor. Bu stratejik adımlarla şirketin 2024 yılı sonunda yaklaşık 4 milyon dolar satış geliri ve yaklaşık 183 bin dolar brüt kar, ilk beş yıl içinde ise toplamda 48,610 milyon dolar ciro ve 12,425 milyon dolar brüt kar elde edeceği öngörülüyor. 

Rownd Freze ürününü CES 2025'te sergileyecek 

Kampanya hakkında konuşan Rownd Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Yasir Karakuş şunları kaydetti;

Kickstarter üzerinden başlattığımız kampanya, planladığımızdan daha fazla sipariş alarak büyük bir başarıya ulaştı. Mevcut sermayemizle bu siparişleri üretmeye devam ediyoruz. Ancak, kampanya sonrasında beklenmedik bir şekilde artan talep ve katılım sağladığımız CES 2024 etkinliğinde kazandığımız görünürlük, özellikle kurumsal müşterilerden yoğun sipariş almamızı sağladı. CES 2025'e yetiştirmeyi hedeflediğimiz yeni ürünümüz Rownd Freze’nin üretimi için ekibimizi ve üretim altyapımızı genişletme gereksinimi doğdu. Bu genişleme, hem müşteri taleplerini hızla karşılamamıza olanak tanıyacak hem sürdürülebilir büyümede etkili olacak hem de orta ve uzun vadeli hedeflerimize ulaşmamız yönünde bize hız kazandıracak. Bu yatırım turunu değerli yatırımcılarımızın desteğiyle başarıyla kapatacağımıza ve yeni ortaklarımızla birlikte şirketimizi hedeflediğimiz noktaya taşıyacağımıza eminiz.

CNC girişimi Rownd hakkında detaylı bilgi için rowndcnc.com/tr web adresini ziyaret edebilir, Fonbulucu kitlesel fonlama kampanyasına fnb.lc/rownd adresinden erişebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor