Uluslararası Bilim Ortaklıkları-Araştırma İş birlikleri Fonu Çağrısı

Çağrı kapsamında dayanıklı gezegen, dönüştürücü teknolojiler ile sağlıklı insanlar, hayvanlar ve bitkiler alanlarında uluslararası ortak araştırma projeleri desteklenecektir. İşte detaylar..

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel iş birliğinin geliştirilmesine yönelik olarak TÜBİTAK ve British Council iş birliğinde yürütülecek olan Uluslararası Bilim Ortaklıkları-Araştırma İş birlikleri Fonu (International Science Partnerships Fund-Research Collaborations Grant) ikinci çağrısı açıldı.

Türkiye’deki üniversite ve araştırma kurumlarındaki araştırmacıların Birleşik Krallık’taki ortaklarıyla birlikte gerçekleştirecekleri ikili araştırma ve inovasyon iş birliklerine finansal destek sağlamayı amaçlayan program kapsamında aşağıda paylaşılan üç ana küresel tema üzerinde proje başına 80 bin sterline kadar fon desteği sağlanacak. 

  • Dayanıklı gezegen (Resilient planet)
  • Dönüştürücü teknolojiler (Transformative technologies)
  • Sağlıklı insanlar, hayvanlar ve bitkiler (Healthy People, animals and plants)

Programın son başvuru tarihi 9 Temmuz 2024, saat 12.00 olup bu program için başvurular TÜBİTAK başvuru sistemi üzerinden yapılmıyor. Başvuruların Birleşik Krallık’taki yürütücüler tarafından Türkiye’deki yürütücü ile ortaklık halinde British Council web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor