Veri Bilimi ve İstatistikte Yapay Zekâ Kongresi Ankara'da Yapılıyor

Türkiye İstatistik Derneği (TİD), veri bilimi, istatistik ve yapay zekâ alanlarında önemli bir etkinliği daha organize etmeye hazırlanıyor. "Uluslararası Veri Bilimi ve İstatistik Kongresi IDSSC 2024", 15-18 Ekim 2024 tarihleri arasında Sheraton Ankara Hotel & Convention Center'da gerçekleşecek. İşte detaylar..

Türkiye İstatistik Derneği (TİD), veri bilimi, istatistik ve yapay zekâ alanlarında önemli bir etkinliği daha organize etmeye hazırlanıyor. "Uluslararası Veri Bilimi ve İstatistik Kongresi IDSSC 2024", 15-18 Ekim 2024 tarihleri arasında Sheraton Ankara Hotel & Convention Center'da gerçekleşecek.

Yapay zekâ çağının en güncel konsepti olarak kongrenin ana temasını oluşturacak. Veri bilimciler, istatistikçiler, yapay zeka geliştiricileri ve veri analizi ile ilgili her alandan profesyoneller, bu benzersiz buluşma noktasında bir araya gelecekler.

Kongrede mühendislikten sanata, ekonomiden sosyolojiye kadar geniş bir yelpazede konular ele alınacak. Veri yönetimi, makine öğrenimi, veri analitiği gibi pek çok alandaki yenilikler ve zorluklar tartışılacak. Ayrıca, kişisel verilerin kullanımı ve sorunları, verilerin yönetişimi ve gizlilik gibi uygulamalara da odaklanılacak.

Kongre kapsamında açılış konuşmaları, akademik ve teknik oturumlar, panel oturumları, vaka/atölye çalışmaları, çalıştaylar ve eğitimler ile sergiler yer alacak. Bu etkinlik, başlangıç seviyesinden deneyimli profesyonellere kadar herkes için mükemmel bir ağ kurma ve öğrenme fırsatı sunacak. 

Kongre ile açıklama yapan Türk İstatistik Derneği ( TİD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteşşunları söyledi;

Veri bilimi ve istatistik alanında önemli bir buluşma noktası olan Uluslararası Veri Bilimi ve İstatistik Kongresi'ni gerçekleştiriyoruz. Bu kongre, veri bilimcilerden istatistikçilere, yapay zeka geliştiricilerinden veri analisti olan herkese kadar geniş bir yelpazede uzmanları bir araya getiren eşsiz bir etkinliktir. 

Yapay Zeka Startup Şirketleri Melek Yatırımcılarla Bir Araya Gelecek

Kongrenin ana temasının, çağımızın en güncel konseptlerinden biri olan yapay zekâ olduğunu belirten Turhan Menteş , yapay zekânın günümüzde teknolojinin ve endüstrinin en önemli alanlarından biri haline geldiğini ifade etti. Menteş, "Bu kongre, yapay zekâ alanında çalışan startup şirketlerini ve melek yatırımcıları bir araya getirerek, yenilikçi fikirlerin ve işbirliklerinin doğmasına olanak sağlayacak." şeklinde konuştu.

Geleceğin teknolojilerini şekillendiren yapay zekanın, veri bilimi ve istatistik alanlarında büyük bir devrim yarattığına dikkat çeken TİD Genel Başkan Yardımcısı Yardımcısı Prof. Dr. Çağdaş Hakan Aladağ ise şunları kaydetti;

Bu kongre,  özellikle yapay zeka ve  bu alanlardaki yenilikleri ve zorlukları tartışmak için mükemmel bir platform sunmaktadır. Ayrıca, bu etkinlikte startup şirketlerinin ve melek yatırımcıların bir araya gelmesi, yeni işbirlikleri ve yatırım fırsatlarının doğmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede, teknoloji alanında önemli adımlar atacak girişimcilere destek sağlanacak ve sektörümüzün daha da büyümesi ve gelişmesi için sağlam bir temel oluşturulacaktır. Sonuç olarak, IDSSC 2024'ün yapay zekâ alanında önemli bir buluşma noktası olacağına inanıyor ve bu kongrede yeni işbirliklerinin ve fikir alışverişlerinin doğmasını diliyorum.

15-18 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek "Uluslararası Veri Bilimi ve İstatistik Kongresi IDSSC 2024" hakkında detaylı bilgi için vebist.net web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor